Zlý pocit v 18. týždni

niksss
24. okt 2022

Ahojte baby,

Mala ste niektorá taky neopísateľne divny pocit v 18 tt?
Už tretí deň mnou lomcuje divny pocit ako keby niečo nie je v poriadku. Mám pocit že sa mi zmensilo brucho aj prsia, na váha má o 1,2kg menej ako pred dvoma tyzdnami u doktorky. Necítim pohyby ale to je asi ešte v norme. Bola ste s tým niektorá u lekárky? Alebo mala ste niektorá take pocity, môžu to byť len hormóny?

Ďakujem

gabriela2952
24. okt 2022

@niksss nemám takú skúsenosť, momentálne som v 16 tt ale ak by som mala hocijaký zlý pocit išla by som ku dr nech skontroluje babo, kľudne by som si to aj zaplatila. Pre pokoj choďte 😊

niksss
autor
24. okt 2022

@gabriela2952 aj manžel mi to vraví... Len nechcem pôsobiť ako hysterka, fyzicky sa citim dobre občas nejake pixchutie v podbrusku ale to pripisujem zvacsujucej sa maternici ... Doteraz som bola optimisticka vesela najkrajšie obdobie vsetky testy doteraz v poriadku ... A zrazu sa cítim nejak inak 🙁 dnes by mi malo prísť angelsound skúsim tomu dať šancu či to má upokojí .. ak nie tak asi najlepšie bude navštíviť lekara... Keby bolo niečo nech to viem čím skôr

antonka
24. okt 2022

@niksss určite choď, moja dr vraví radšej prísť desať krát zbytočne ako raz neskoro 🙏

gabriela2952
24. okt 2022

@niksss vôbec by som nepozerala na to ci podľa niekoho vyzeráte ako hysterka, nech si každý myslí co chce, myslím ze aj pre vaše babo bude lepšie keby ste zašli predsa len teraz je to pre vás,, zbytočný,, stres 😊
Smelo do toho a kaslite na ostatných ❤️

anjelicek26
24. okt 2022

Chod k lekarovi vzdy, ked sa ti nieco nezda. Ja som tiez tak isla a nebolo to dobre, proste ten zly pocit bol prisilny. Ale tak ja som bola v 14tom tyzdni...iba... ale aj tak...babu zastalo srdiecko.

basska_b
24. okt 2022

Chod, oni su tam od toho, vacsinou su velmi laskavi a ochotni ... a drzim paste, nech je vsetko ok!

ankare
24. okt 2022

@niksss chod sa dať skontrolovať. Radšej zbytočne. Kedy máš poradňu?

niksss
autor
24. okt 2022

@ankare 11.11. až o dva a pol týždňa 🙁

monika_mt
24. okt 2022

@niksss Nechcem strasit, mozno a velmi v to dufam ze to nebude tvoj pripad, ale ja som takto mala v13 tyzdni ze som sa proste prestala citit ako tehotna. Hlavne ma uplne prestali boliest prsia, to bol taky najvacsi priznak. A bohuzial babatku prestalo byt srdiecko. Takze ak mas zly pocit, urcite smer gynekologia. Drzim palce nech to v tvojom pripade dopadne pozitivne.

alex49
24. okt 2022

@niksss chod k lekárovi, lepšie ísť 10 krát zbytočne ako neskoro. Pozrie babo a upokojí ta. Lekár je na to aby ti pomohol, neodhryzne ti hlavu.

ankare
24. okt 2022

@niksss to je dlho ešte veru. Povedz, že máš dáke pichanie v podbrušku, dačo nevinné si vymysli.

janezz
24. okt 2022

@niksss nečakaj na žiadne angelsoud a choď k Dr, pokiaľ sa ti niečo nezdá nech ta pozrieť príp sono spraví

zuzinka888
24. okt 2022

Nic si nemusis vymyslat. Chod k doktorke a povedz jej co si napisala tu. Pocity tehotnej zeny su dolezite/ pravdive. Viem co hovorim. Drzim ti palce a dufam ze v tvojom pripade je to falosny poplach 🙏

macko1007
24. okt 2022

@niksss kup si pre pokoj angel sounds aspon..ja ho mam od 12tt a od 17citim pohyby-kazda zena je ina..

7lenka11
24. okt 2022

v takýchto situáciách som používala angelsounds, veľmi ma upokojoval.. inak mesiac čakania na kontroly bol príšerne dlhý čas...

beata_k
24. okt 2022

@niksss Tu vahu az tak neries. Mozes byt viac alebo menej zavodnena. Ak chces, tak chod, ale takych situacii bude vela. Zase nemozes kazdy tyzden k lekarke.

niksss
autor
24. okt 2022

Tak som bola dnes u doktorky,ktorá však dnes neprišla bola tam len sestrička tam má upokojila že by to nemalo byť nič vážne a mám si dať dnes kľúčový režim a keby bolo zle tak mám ísť na pohotovosť... A že zavolá keď bude lekárka ordinovať... tak som ešte skúšala sukromne ambulancie ale nemajú na dnes termin alebo nevysetruju tehotne... Tak mi nezostava nič iné len pockat na ten angel sound alebo ísť večer na.pohotovost ... Ťa neistota je hrozna ... Možno si to len namyslam alebo má zachvatila panika ale čo ak nie 🙁

7lenka11
24. okt 2022

@niksss pokojne choď na pohotovosť, keď sa ti niečo nezdá.. ja som tak bola minulý štvrtok.. dlhšie ma trápili tlaky v bruchu, krížoch, malá sa začala akosi inak hýbať... nebol to žiadny urgentný stav, no bola som z toho nesvoja, mala som taký divný vnútorný pocit.. našťastie na kontrole všetko ok, ale doktorka mi pichla progesterónovú injekciu ako prevenciu pred sťahmi maternice a odvtedy sa mi úplne uľavilo

elli333
24. okt 2022

@niksss nechcem ta strasit ale isla by som na pohotovost ,u mna signaly ze nieco nieje ok zacali tak nenapadne ,ze zrazu som schudla z nicoho nic 1kg a uz vtedy mi v hlave blikla kontrolka ,ze hop co sa deje ,ale neprikladala som tomu vyznam len viem ze som sa zacudovala lebo jedla som tak ako dovtedy a zrazu kg dole ...a v 10tt uz cca tyzden nebilo srdiecko ,dnes ak by som sa mohla vratit v case tak idem na pohotovost hned ako sa mi nieco nezda ,zazraky spravit nevedia ak uz srdiecko nebije ,ale su chvile kedy este vedia babatko zachranit ak je napriklad len mensie ako by malo ak nasadia infuzie ,injekcie a tak

niksss
autor
24. okt 2022

@elli333 našťastie malý je práveže trocha vacsi o pár dní než v ktorom som týždni vsetky testy ok ... Ale proste mám zvlastny pocit .. a fakt neviem či je to hormonmi a nejaky prirodzeny strach matky alebo sa naozaj aj napriek tomu že doteraz bolo vsetko ok môže niečo stať ... Ja som celkovo bola taká trocha vystresovana z tehotenstva nakolko okrem meskajucej menstruacie unavy a rastúceho bruška som nemala ani nemám žiadne priznaky... Žiadna nevolnost, zavraty, slabost alebo neico také ...

niksss
autor
24. okt 2022

Baby ďakujem vám veľmi za podporu.. aj manžel sa snaží ale predsa nie je to také isté ako počuť to od niekoho kto si celým týmto procesom presiel a vie aké silné dokážu byť tieto pocity

lucinka5051
24. okt 2022

@niksss ono nie nadarmo sa hovori ze zena by mala pocuvat svoje telo a instinkt ..ja by som tiez isla sa dat skontrolovat na pohotovost...uvediem ti priklad u mna..ked som potratila..v stredu v noci sa mi celu noc snivalo o porode, ktory bol v tom sne uplne jednoduchy...rano som vstala, povedala o tom sne manzelovi a sme sa na tom smiali ze bodaj by som naozaj lahky a rychly porod mala..v piatok mi oznamilli na kontrole ze babatko nezije a ze je to par dni uz..v sobotu som po vyvolavacke porodila (rychly porod do 10 minut cca) ...podla mna je neuveritelne ako dokaze byt hlava s telom prepojena a dava signaly 😪 nikdy by mi nenapadlo ze toto sa moze stat mne a ze sa ten sen moze stat skutocnostou... dufam ale ze to nie je tvoj pripad...budem drzat palce.

elli333
24. okt 2022

@lucinka5051 ja toto presne poznam ,pri obidvoch tehotenstvach skor ako som zacala krvacat sa mi najprv snivalo ,ze krvacam a krvacanie prislo az potom. Prve tehotenstvo nastastie dopadlo v poriadku ,druhe ale nie. Ale pri oboch vzdy dopredu som vedela ,ze bude problem. Plus ked mojmu druhemu babatku prestalo bit srdiecko tak som mala sen ,ze sa neviem pohnut ...mne to uplne prislo ci sa mi nesnivalo to ako sa chvilku citilo moje dieta.

@niksss velmi drzim palce nech je to len stres a babatko je ok . Pohyby vobec este necitis? Ani si necitila doteraz ? Ani ked si lahnes na chrbat a trosku postuchas do bruska ? 🙂

niksss
autor
24. okt 2022

@elli333 som prvorodička takže neviem úplne aké majú byť tie prvé
... Ale cítila som už také bublinkovanie alebo jemnucke narážanie ...no dnes možno si to namyslam ale neviem to nahmatat

niksss
autor
24. okt 2022

Tak už mám doma baby sound hneď som to skontrolovala a srdiecko bije ❤️

leeenka26
9. nov 2022

@niksss ja som tehotna uz niekolky x a toto tehotenstve je to vsetko uplne ine ako predosle. Premyslam ze ci nemam uzkosti alebo depresie, lebo inak je vsetko zdravotne ok. Tak skus aj ty popremyslat, ci to nerobi psychika. Vcera som sa citila depresivne, tak som vytiahla kamosku na prechadzku, pospala som si a zacvicila gravid jogu a hned je svet krajsi.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
niksss
autor
9. nov 2022

@leeenka26 mne takto pomáha praca keď som v office s ludmi aspoň raz do tyzdna

141117mmn
9. nov 2022

Chod k Dr. aj tak aj ked si skontrolovala baby srdiecko... chod a daj si aj krv vysetrit...
Tiez som mala zly pocit myslela som ze to je tou tehotenskou cukrovkou a to sa mi tvoril zapal a kvoli nemu som porodila malu predcasne...

niksss
autor
9. nov 2022

@141117mmn bola som ... Bola som aj na hema všetko je ok ... Teraz idem v piatok na dalsiu poradnu tak dúfam že to bude tiež ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre