Ako dlho ste prenášali?

10. nov 2020

Ako dlho ste prenášali? Po koľkých dňoch vás hospitalizovali a čo sa dialo v nemocnici, aký bol postup. Ako často ste chodili na kontrolu po termíne.

mima1
10. nov 2020

1syn po termine kontrola kazdy treti den. Prenasala som ho 10dni potom ma prijali a dva dni vyvolavali. Za tie dva dni mi kazdy den rano vecer zaviedli tabletku. Rodila som 13den po termine.

nelca0510
10. nov 2020

Mala som poterminivu graviditu. Dcéra sa narodí a 41+2. Hospitalizovali ma 41+1. Vyšetrili ma, začali vyvolávať a ubytovali ma. Na kontrolu každý druhý deň.

autor
10. nov 2020

@mima1 ach mňa dala až o týždeň a rovno do nemocnice a neurobila mi žiadne vyšetrenie 🤦‍♀️ iba tlak, váha, a popočúvala srdiečko

mackove
10. nov 2020

Mňa si nechali ležať už v deň termínu , ležala som tam cca 6dní a potom začali vyvolávať

majamat
10. nov 2020

ja som mala TP v stredu, v piatok ma moj gyn poslala do nemocky a ja som si myslela, ze am na vikend este nechaju doma. nenechali, hned v piatok vyvolalvacka, nasledne aj v sobotu, v nedelu a pondelok, neviem co bolo v pondelok,a le porod sa rozbehol, no po tolkych vyvolavackach, co sa udajne vobec nesmie, porod prebehol vlemi rychlo z hnusnymi kontrakciami a komplikaciami.

autor
10. nov 2020

@majamat fuha no tak to som zvedavá co ma čaká od pondelka, dúfam ze sa to nejako dovtedy spustí samé

majamat
10. nov 2020

drzim palce. u nas to nejak s tymi vyvolavackami prehanaju, byvaly primar sa vsemozne snazil vyhnut sekcii. viem, ze nejakej tehulke vyvolalvali dokonca 6 dni. nastastie je tam uz primarka.

kubkovamama
10. nov 2020

Ahoj,skúšala si aj "domáce" spôsoby?Prvý pôrod som mala v 42tt,v deň hospitalizácie sa to rozbehlo samé po Hamiltone,no pôrod bol dlhý,náročný..ale to bolo pred x rokmi.Druhy pôrod som skúsila pár tipov od gynekologicky,pomohlo a rozbehlo sa to doma,do nemocky som prišla na 7cm

autor
10. nov 2020

@kubkovamama fu skúšala som všetko už, včera hamilton, zátka odchádza už viac ako týždeň.. Neviem už co robiť 😔 čakala som ze nebudem prenášať, asi zle vypočítaný termín. Prvý pôrod bol 39+3

autor
10. nov 2020

@majamat známej teraz vyvolávali 3 dni a nakoniec aj tak sekcia. Nič nepomáhalo. Ja len dúfam ze to stihnem do pondelka a hlavne aby bolo všetko v poriadku keď mám takú neporiadnu doktorku.

majamat
10. nov 2020

no ak ti zatka odchadza, je to dobre znamenie. ono to pride. mne moj terajsi gyn povedal, ze som mohla mat posunutu ovulku a preto dcera este na svet v TP nemala. faktom ostava, ze vzdy bola o trosku mensia, len o par dni, aj teda na konci prveho trimestra. a teda narodila sa 40+6tt. aj ked mi to nepasuje. v stredu TP a v pondelok sa narodila. to by mao byt 40+5, ale mam napisane v papieroch 40+6tt

majamat
10. nov 2020

a narodila sa velka 50cm a 3150g. cize na to ze bola prenasana nebola nijak velka

lauriema
10. nov 2020

@mima1 ci 10 dni si prenasala?waw

deti95060810
10. nov 2020

suseda prenášala 3 týždne....mala zelenú plodovú vodu ktorá neskutočne zapáchala...
ja som prenášala týždeň -ale ani som o tom nevedela....to už len po pôrode na dcére podľa príznakov lekári videli...

autor
10. nov 2020

@majamat ja som sa to pokúsila aj nejako sama si vyrátat ten termín ale zbytočne pretože nepravidelný menzes som mávala 5 dní hore dole. Potom podľa toho kedy mi test ukázal to bolo cca 8 dní pred menzesom a potom som ešte rátala podľa prvého ultrazvuku a to mi vyšlo o deň neskôr ako som mala TP. Dnes mam zatku aj s trochou krvy tak možno, možno niečo bude a bol by aj pekný dátum zajtra ale nejako som už prestala tonu veriť. Hovorím si to každý deň že možno zajtra a nič. Včera som vyzeralo nádejne, bolestivé kontrakcie, teda asi poslicky celý den a na večer už pravidelne 7 minútové, potom 5 minútové a nakoniec mi to prešlo. A taketo bolestivé poslicky mam už týždeň. Závidím ženám co dostanú kontrakcie a rozbehne sa pôrod alebo im aspoň voda odíde a nie sa takto trápiť a nič z toho 🤦‍♀️😏

mima1
10. nov 2020

@lauriema 10dni a potom dva dni vyvolavali az 13den po termine sa narodil 😂🤦🏼‍♀️ Bolo to uz na odstrel

autor
10. nov 2020

@majamat no ja som zvedavá akú bude mať váhu moja, doktorka mi ju merala len raz a to vyšla váha v 35tt na 2750g ale tak isto to nieje presne, keby to tak bolo tak ma už hádam aj cez 4 kila a to pochybujem

autor
10. nov 2020

@deti95060810 ach jaj a susedine babo ako dopadlo, bolo v poriadku? Aké mala dcéra príznaky

mimkao
10. nov 2020

@kubkovamama akých bolo tých pár rád od gynekologičky?
Klasika sex, chodenie po schodoch a tak, alebo aj niečo účinnejšie?

basska_b
10. nov 2020

Mňa tiež kontroloval 39+6 a potom až 40+6. Tam mi dal papiere na hospitalizáciu 41+0. Plakala som pod vidinou hospitalizácie, chcela som, aby sa mi to rozbehlo samo, preto pôrod aj dopadol tak ako dopadol sčasti... Mal mi však posunúť termín pôrodu, cyklus mám 31-33 dní a moja mama tiež rodila 12 dní po termíne. Nakoniec som porodila 41+3, nechápem, prečo to tak ponáhľali, lebo ozvy, plodova voda, prietoky, váha, všetko v poriadku. Pri ďalšej dcére ma nechali 10 dní po termíne, ale reálne ten termín upravili o 4 dní podľa prvého veľkého usg a tak som rodila len 6 dní po termíne. Rozbehlo sa mi to samo, doma, tak ako to ma byt. Tie vyšetrenia, to sú len nekonečné CTG a možno nejaký jeden UTZ urobia, aby videli váhu a prietoky

tamvtme
10. nov 2020

Den po termine som mala poradnu, robili pasy, sono, prietoky, vsetko ok, o tyzden nastup do nemocnice,medzitym uz ziadna kontrola...nastupila som v nedelu vecer, zaviedli mi take cosi na mechanicke otvorenie krcka, v pondelok rano zacali vyvolavat tabletami a mala sa narodila v utorok rano sekciou pre nepostupujuci porod

lauriema
11. nov 2020

@mima1 waw takze so si vytrpela dos
t teda

pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisimonka21
11. nov 2020

Ja som rodila 10dni po termine v Nemecku. Tu nezacinaju vyvolavat skor. Na obed som dostala koktail z ricinoveho oleja na kontrakcie, o pol noci zacali mierne bolesti, o 2hej kontrakcie a o 4tej rano som uz bola na 7cm otvorena bez puzitia ziadnych umelych hormonov. Porod bol rychly. Teda aj ty bud trpezliva, vyckaj...telo musi "dozriet"..

kubkovamama
11. nov 2020

@mimkao hlboké drepy naširoko,čaj z alchemilky,teplá sprcha,masáž bradaviek..To posledné mi zabralo,aj ma varovala,že opatrne,podporuje to vylučovanie oxytocínu,akoby napodobní stimuláciu pri kojeni a kontrakcie môžu byť silne

mimkao
11. nov 2020

@kubkovamama ďakujem. Čaj z alchemilky a teplá sprcha zatiaľ nezabrali. Skúsim aj zvyšok. ☺️

marietkaa
5. jan 2021

@kubkovamama.. Ake boli tie rady ktore si skúsila na rozbeh? Ked pomohli

kubkovamama
5. jan 2021

@marietkaa vyššie som pisala. Ale toto tehotenstvo zatial nepomáhajú😁

marietkaa
5. jan 2021

@kubkovamama Ja uz neviem co robit.. Uz sme 5 dni po termíne a uz mame 3989g neviem ci ma nechaju trápiť sa ci sekcia.. Vo štvrtok mam nastup do Nemocky

vandica
5. jan 2021

@marietkaa môjmu malému sa tiež nechcelo, aj som skákala na fitlopte, okná som umývala, po schodoch som chodila. Deň termínu mi odišla zátka, aj som mala také pocity ako keby ma malo prehnat, som myslela že ten deň pôjdem rodiť, no nič. Tak mi 9dni po termíne vyvolávali. A aj to sa dlho rozbiehalo, narodil sa až na ďalší deň, a aj to sekciou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre