Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako efektívne využiť voľno pred pôrodom?

sivana09
20. júl 2019

Ešte pred niekoľkými týždňami keď som bola prepracovaná som sa tešila na to, že keď skončím v robote, tak budem počas dovolenky oddychovať a užívať si "ničnerobenie".

Včera som mala posledný deň v práci, takže mám teraz pred sebou plný mesiac dovolenky a potom začína materská. Čiže skoro tri mesiace do termínu pôrodu.

A už uvažujem, ako najlepsie, najefektívnejšie a najproduktívnejšie využiť tento čas..

Ako ste ho strávili/trávite vy?

Nechcem ho len premárniť necinnym sedením a pozeranim do internetu..

annadobsonyova
20. júl 2019

...možno som nezískala počas materskej odborné skúsenosti, ale získala som oveľa viac v inej oblasti. Všetko sa dá dobehnúť, keď sa chce, takže tie reči o nejakých nevzdelaných papučiach sú podľa mňa akurát tak skvelou demotiváciou. A tú maminky pri nástupe do roboty naozaj nepotrebujú 😉

natalienka12
20. júl 2019

@sivana09 zena ved ty uz teraz mas kopec aktivit v plane. Tlieskam aka si akcna. Myslim ze uz ani nic pridavat nemusis staci ak budes zvysok relaxovat. Na relax este odporucam nejaku knizku, co ta bavi a pri com super zrelaxujes.

natalienka12
20. júl 2019

@sintra aj mna vtedy urazila ked mi to povedala, lebo chcela aby som robila az do porodu a po porode chcela aby som sa vratila po sestonedeli, ze inak ma uz nechce lebo osprostiem ako papuca. Bolo horuce tazke leto, teploty 35 a jeden den rano mesiac pred porodom som neobula topanky tak som opuchla. Uz som neprisla do prace a rovno isla do nemocnice. Ale ja som mala pracu, kde sa PN a materska tvrdo trestaju vylucenim z trhu. Ale trochu mala pravdu. Ja nehovorim o tebe a inych mnohych zenach, ktore sa doma "zasedeli" ale o takych co su v kuse na materskej aj 10 rokov. Sorry, ale ty by si prijala absolventku socialnej prace, co nikdy nerobila a bola 10 rokov doma a okrem predaja Avonu nevie nic? Ja iba ak upratovacku, a to nie je despekt ale realita.

natalienka12
20. júl 2019

@sintra sorry chcela som napisat ze ty nie si ta doma "zasedena" ale su aj take a take by si neprijala ani ty do prace.

frantisska
20. júl 2019

Navar si jedla čo máš rada do zásoby a daj zamraziť. Potom po pôrode veľmi ocenis hotové chutne zdravé jedlo pripravené raz dva.

sintra
20. júl 2019

@natalienka12 no tak ale tam ide skor o fakt, ze dotycna nema ziadnu normalnu prax a v podstate pred ani po materskej nic poriadne nerobila 🤔

lucinka1988
20. júl 2019

@natalienka12 áno súhlasím!!!Len ono je to vždy niečo za niečo 🤷‍♀️

hettinka
20. júl 2019

@sivana09 pripravila som výbavičku, upratala vo sa dalo a veľa oddychovala, spala.
Pri prvej som bola úplne doma len 3 týždne pred pôrodom, pracovala som ešte. Druhy sa narodil o 2 týždne skôr, tak som sa ani nudiť nestihla.

evinkakub
22. júl 2019

Ja pracujem od strednej skoly, cize niekedy v 16 som zacala brigadami. Teraz mi ťahá na 32 a v mojom zivote bolo jedno obdobie, cca 5 mesiacov, kedy som nepracovala. Psychické problémy....
No, a teraz som cca uz 10tyzdnov na pn, tak vlastne nerobim nic...
A ked si pripadam nepotrebna, manzel vzdy povie, ze tu najťažšiu a najdôležitejšiu prácu uz vykonávam. Nosím v brušku poklad. No nemiluj ho❤❤
Tak skús čítať, uc sa jazyk, stretaj sa s rodinou, ked si dobre vychadzate... s tou mojou to tak nie je, alebo zavaraj, a rob dzem, ako ja😂 cokolvek