Ako pomôcť otočeniu bábätka?

mima123456789
13. máj 2020

Ahojte čo mam robiť aby sa bábätko otočilo dole hlavou?

merilyn1234
13. máj 2020

@mima123456789 cvic mačaci chrbát, chodieva doma po 4 🙂 pomohlo to pri oboch mojich deťoch..

karhu
13. máj 2020

ja som nerobila absolutne nic a otocilo sa same, to iste u kamosky

83lenka83
14. máj 2020

Mne sa otočili prvý až v 37tt a druhý v 35tt, ja by som nerobila nič, keď sa ma bábätko otočiť tak sa otočí a keď nie tak to ma príčinu ( omotany pupocnik alebo iná komplikacia)

merilyn1234
14. máj 2020

@83lenka83 moje sa otočili obe v 36 týždni.. Nieje zlé to aspoň vyskúšať a dopomôcť k otočeniu.. Staršia mala omotanu šnúru 3x, je to bežné .. Pri druhej som sa Dr pýtala počas sona, že či nemá tiež omotanu šnúru a mi povedal, že to má nemusí zaujímať ci ma alebo nemá, na priebehu pôrodu to nič nemení...

dollyzv
14. máj 2020

@merilyn1234 preboha to čo je za doktora??? Veľa deticiek sa práve kvôli pupočnej šnúre pridusi pri pôrode a niekedy ani nechce zostúpiť do pôrodných ciest lebo šnúra nepusti

extempore
14. máj 2020

Minule tu jednej mamičke niekto poradil, že si má svietiť do vagíny.. vraj dieťa pôjde za svetlom :D :D :D😂

dollyzv
14. máj 2020

@extempore 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Bohvie či to zabralo 🤣🤣

merilyn1234
15. máj 2020

@dollyzv no za tým mojim Dr chodia ženy z celého Slovenska 🙂 takže vie co hovorí a on mi poradil polohovacie cviky aby sa babenko otočilo... 🙂 a aj sa otočili.. Ako u mňa tak aj u sestry 🙂 a v pohode 🙂

dollyzv
15. máj 2020

@merilyn1234 len je smutné že skúsenosti žien pri pôrodoch sú iné 🤔 len ja nehovorím o otoceni ale o omotanej pupočnej snure

juliet86
17. máj 2020

@merilyn1234 prosim ta ake cviky ako presne ako casto si ich robila? dik

merilyn1234
18. máj 2020

@juliet86 v priebehu dna kedy ma napadlo a klasicky mačaci chrbát.. Cca minútku.. Viac krát do dňa.. Alebo som len tak zo srandy som sa dala na 4 a som sa prešla z izby do izby.. Alebo po 4 zmyjes podlahu..

tibin765
18. máj 2020

U mňa sa malá otočila až 37tt... Takže určite sa otočí ... Strašili ma cisárskym asi sa zlakla viac ako ja a otočila sa...

j_katka
28. máj 2021

@merilyn1234 aké sú to cviky

merilyn1234
29. máj 2021

@j_katka

https://www.youtube.com/watch?v=hej1qSyhzVg

Ides blizko k podložke, kvázi akoby si ju šla "liznut" a potom ideš hore, vyhrbiš chrbát a zase ideš dolu a tak dookola... Tomuto pánovi ten chrbát nevidno veľmi, ale asi lepšie video k danému cviku som nenašla...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre