Bábätko v 38tt je "zle" otočené

najinka
13. okt 2018

Som v 38.tyzdni, babatko je hlavickou dole ako ma byt, ale tvarou smerom k mojmu bruchu, cize nie chrbatikom ako ma byt..mali ste to niekto tiez tak takto neskoro? Otocilo sa vam este? Resp.ak nie, aky bol porod? Rodili ste normalne alebo cisarskym? Midwife mi povedala, ze ked zostane takto, porod bude dlhy a bolestivy, tak by som chcela pocut nejake realne skusenosti, ako to naozaj je..takisto som citala, ze taketo porody koncia po hodinach trapenia casto aj cisarskym, takze mam trochu obavy...dakujem

baccio
13. okt 2018

No ja neviem ešte som o Tom nepočula aby to bolo akože zle otočené.KP to áno aj keď aj tak sa dá rodiť. Veď bábätko v priebehu pôrodu ešte rotuje akokeby sa tocilo čiže pootoci sa ešte. Osobne si myslím že sa nemusíš príliš stresovať 🙂

eduska
13. okt 2018

Moj tak isiel. Tvarickou k stropu von. Nikto mi vsak o tom nepovedal. Porod trval od odtecenia plodovej vody cca17hodin aj s epi. Bez nej by som to nedala. Takze ano, bol dlhy a bolestivy, ale ja co neznesiem ani najmensiu bolest som to vydrzala a nemam na porod zle spomienky. Dokonca mi tiekla aj oxytocinova infuzia asi po 12h od odtecenia plodovky. Aj ma nastrihli, ale do polovice 600nedelia sa vsetko krasne zahojilo. Nestresovala by som na tvojom mieste. Tesila by som sa na babatko.

najinka
autor
13. okt 2018

@baccio zle som dala v uvodzovkach, no uprimne, vystrasilo ma, ze vsade pisu, ze tym padom bude dlhsi porod, lebo pri normalnom otoceni babatko akoby 'pomoze' tym, ze skryje bradu pod hlavicku, alebo ako to opisat. Takisto- ak by som chcela epidural, uz sa vraj nebude moct babo otocit na poslednu chvilu..Zaujimalo ma preto, ak ma s tym niekto realne skusenost

najinka
autor
13. okt 2018

@eduska dakujem, snazim sa mysliet pozitivne, ale cim blizsie k porodu, tym viac nad tym rozmyslam 😬 dufam, ze to bude ok

soldi
13. okt 2018

@najinka dieta pred porodom rotuje takze ta poloha sa moze zmenit. Vobec nad tym nerozmyslaj, aj tak na tom nic nezmenis 🙂

pribinak
13. okt 2018

Babatko sa moze aj 10x este otočiť a ani nebudes o tom vediet, takze sa zbytocne nestresuj
Ďalšia vec je, ze babo aj pri samotnom porode rotuje takze aj tak sa este pootaca
Zlá poloha je KP. Úprimne ja som ani nevedela ako je moje dieta otočene pred pôrodom a bolo to dobre

Ak si sama budes nahovárať, ze budes dlhy a ťažký pôrod, tak to rak aj bude
Ty sama si mas nastaviť psychiku tak aby vsetko bolo OK, ty si zdrava, babo je zdravé, rodíš v nemocnici pod dohľadom, vsetko bude OK, du bolesť tisiace prostriedky, tak to zvladnes

najinka
autor
13. okt 2018

@pribinak ale ved prave to, ze ja som bola naladena pozitivne, ale midwife ma vystrasila..uz v 34tom tyzdni mi povedala ze je babatko 'back to back' a ze to teda bude o dost horsie, a v 36., ze stale je tak..kazala mi kupit gym loptu a tocit sa na nej v prostismere hodinovych ruciciek, ale zatial nepomohlo..tak uvidime 🤷🏻‍♀️

pribinak
13. okt 2018

@najinka to kde veria, ze ak sa budes hentak točiť, ze babo sa otočí?
Sa mi sníva, to ako ked ženám radia, ze ked je babo KP, ze aby im muz svietil do rozkroku a babo sa otočí doku hlavou
Hentaku midwife by som poslala do riti. Nema ta co strašiť, ale normalne komunikovať

najinka
autor
13. okt 2018

@pribinak v uk 😀 naozaj, a ze mam sediet na stolicke naopak, s rozkrocenymi nohami

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre