Čo Vam pomohlo na vyvolanie pôrodu?

michaelajesenska
7. sep 2019

Ahojte baby čo Vám prosím Vás pomohlo na vyvolanie pôrodu? Ja skúšam už všetko možné a nič. Od včera skúšam aj fit loptu. Keď sa mi to nespustí same tak mi budú vyvolávať. Pondelok som bola otvorená na jeden prst.

michaelajesenska
autor
7. sep 2019

@zuzanadvor nie poriadne teplu lebo sa bojím že to ublíži malej.

vex
7. sep 2019

Akupresura, na youtube su videa, ktore body su na vyvolanie

vvveron
7. sep 2019

mne pri prvom nepomohlo nic, nakoniec mi vyvolavali pre zle prietoky dva dni po termine... druha sa vypytala sama bez nicoho... no a pri tretom zase nic a to som poskusala co som zvladla a vedela, az mi dr urobil na poradni hamiltona a tu noc som rodila, ale to som bola na 4 otvorena...

domka1205
7. sep 2019

@michaelajesenska ahoj,ja som bola 9dni po termíne, nic nepomáhalo dovtedy a to som skúšala vselico, a večer pred vyvolavanim som vyskúšala mletu škoricu čo som sa Dočítala : asi dve lyžice zamiešať s jablckom nastrúhaným ,štipľavé hnusne ale zjedla som,k tomu som si dala tonic asi fľašu odrana som popíjala, a po zjwdeni tej škorice tepla vaňa a aj sprchovanie bruska teplou vodou...do 2 hodín začali kontrakcie a hneď po 5min😊 vraj to pikantne dokáže nejako podráždiť maternicu ..

andrea_ff
7. sep 2019

@michaelajesenska ahoj michaela. Necitala som tvoju diskusiu...ale presne tento problem som mala aj ja...a nechcela som vyvolanie ani za svet. A vies co pomohlo mne? Skus sa od zajtra na myslienku porodu uplne zbavit...povedz si: " je tu novy krasny den...hm...co budem robit? Idem sa pobicyklovat, idem si pokracat po veela schodoch...pekne pomalicky, idem sa prejst. Dam si horucu sprchu, sex ak sa da" ... 😉
Ja som vsetko toto urobila a hop-sup...zacalo to pekne samo ❤ do vtedy som kazdy den upenlivo cakala a nic a kazdym dnon som na tom bola horsie a horsie psychicky... takze fakt ... skus si povedat, ze si ides uzit den s bruskom ❤ to su uz posledne tehu momenty a potom uz budes na to iba spominat . Zelam krasny den a lahky porod 💪👍👍👍

tatisna
8. sep 2019

Mne zabral sex aj bez spermii,poloha zozadu.ale neprislonto hneď,až na 4.den. a malej som vysvetľovala že už by mohla ísť von,že už nevládzem...a ona si praskla rúčkou plodoch vodu a rýchlo som porodila...

zanyka
8. sep 2019

Ahoj ja som bola doobedu cviciť, vecer fit lopta a skoro som nestihla nemocnicu🙂...ale neboj dom si tam nepostaví a keď bude jej cas príde...oddychuj este kým možes🙂

monca_24
8. sep 2019

Rodila som 6 dní po termíne. Nepomohlo mi na vyvolanie absolútne nič. Skákala som na fit lopte, hojdala sa na štyroch, púšťala si na bruško a kríže horúcu vodu, mala sex 3x denne, prechádzala som sa, upratovala celý dom a nič. Malá si vypustila bazénik až po tom, ako sme boli s mužom v kine na horore 😂

monikatopolcany
8. sep 2019

@michaelajesenska môže byť, ak ich však nemáš pravidelné a nestupňujú sa, sú to poslíčkovia

monikatopolcany
8. sep 2019

@michaelajesenska v každom prípade sa nestresuj. Aj po vyvolávačke môžeš mať rýchly a ľahký pôrod.. všetko je to o nastavení v hlave. Ja som bola prvorodička, čakala som, že to bude trvať dlho (na moje prekvapenie to bolo veľmi rýchle, ani muža som nestihla zavolať, neprišiel by načas..) A bola som pripravená aj na to, že to bude svinsky bolieť... ale tiež som si hovorila, že to nejak prežijem a potom sa konečne stretnem so svojou dcérkou a uvidím ju. A konečne uvidím ako vypadá, po kom bude.. bolo to vymodlené dievčatko a ja som dúfala, že bude vypadať ako ja, ale jediné čo po mne zdedila je, ako hovorí moja sestra, "šporkaska" 😂. Ale nevadí, aj tak je nádherná 😍 takže nestresuj, nejak bude.. aj ty nejak prečkáš a prežiješ a potom už budete spolu.. hlavne v noci keď nebude chcieť spať 😂

martinoocka
8. sep 2019

Nam hovorila porodna asistentka na predporodnej priprave ze pocas kontrakcii sa sprchovat tak horucou vodou aku majviac znesieme takze myslim ze to babu neublizi, dat si uppne horucu vanu alebo sorchu....mne to velmi pomahalo od bolesti. A voda mi praskla v noci po navsteve aquaparku v 36tt , ale to neviem ci chces skusat 😂 kazdopadne aj tak som nemala kontrakcie takze mi dali vyvolavacku , sice je pravda ze kontrakcie su potom velmi silne, ale bolo to rychle a s minimalnymi poraneniami takze som aj rada ze som sa dlho netrapila 😉

michaelajesenska
autor
8. sep 2019

No tej vyvolavacke by som sa naozaj najradšej vyhla. Poskusam ešte niečo od včera večera pijem tonic a ešte skúsim tu škoricu a dám si ešte jednu vaňu a uvidíme. Dúfam to pomôže. 😊😊

zamivana
8. sep 2019

Ja som pila čaj, viem ze som mala k tomu aj návod alchemilku a listy z malinovnika, píla som aj červené víno, mali sme aj sex, chodila som 6hodin denne, horúca vaňa dva krát denne, ale nepomohlo nič :( prenášali som 11dni, pôrod vyvolavali, keďže som sa vôbec neotvarala, trval 18hodin. Takzr si myslím, že deti vedia najlepšie kedy je ich čas a my, ich mamy sa môžeme postaviť aj na mihalnice a tlieskať pritom ušami :D. Inak kamarátka mi poradila, že sa mám nechať poriadne vytočiť, ona sa pohádali s mužom, do dvoch hodín drobec na svete:D a tiež prenášali a vôbec sa neotvarala.

michaelajesenska
autor
8. sep 2019

@zamivana tak ja mám muza teraz v robote 😂😂

wewika1
8. sep 2019

@michaelajesenska neviem sa do teba vcitit, lebo ja som na porod upenlivo necakala🤷‍♀️jasne, ze som sa tesila na maleho, ale ci by to prislo skor alebo neskor, prisiel by. Ja som si uzivala posledne bezstarostne dni, citala, spala, venovala sa sama sebe a kludne by som aj prenasala😆a rodila som tyzden pred terminom🙈uz nikdy nebudes len ty a muz, tak si uzivajte jeden druheho, lebo teda z osobnej skusenosti, prve mesiace materstva moj muz isiel vyrazne stranou😋...takze asi tak...najlepsie spravis ked sa tym nebudes zatazovat😊bude ako ma byt...zeny rodia aj po vyvovackach, aj sekciami, veci nenaplanujes, dolezite je, aby si ty a babo boli vporiadku😊drzim palce

suf
8. sep 2019

@michaelajesenska ahoj, pamätám si že čaj z malinových listov, dostať ho v lekárni a často som si hladkala bruško

michaelajesenska
autor
8. sep 2019

@wewika1 ja viem že už nikdy nebudem len ja a muž😊 len proste chcem vyskúšať čo sa dá ak mi to má pomôcť spustiť prirodzene ten pôrod. 😊 Lepšie ako vyvolavacka. Poznám veľa žien čo rodili s tým že im od začiatku pôrod vyvolávali a poznám aj také čo im to prišlo prirodzene a ten vyvolavani bol oveľa horší ako spontánny. 😊

michaelajesenska
autor
8. sep 2019

@suf ale to sa pije mesiac pred pôrodom nie?

elzi04
8. sep 2019

Fit lopta pomaha,aspon mne pomohla 😉

kukucka12
8. sep 2019

@michaelajesenska zajtra je super dátum, tak to malinke treba posepkat😉.... prajem rýchly a bezproblémový porod😍

suf
8. sep 2019

@michaelajesenska ja som to pila aj pred pôrodom :D

wewika1
8. sep 2019

@michaelajesenska ja som od 34tt pila malinovnik a alchemilku na litre😆teda nie koli vyvolaniu porodu, to s tym ani nesuvisi, ale koli kontraktibilite maternice😉rodila som akutnou sekciou koli nepostupujucemu porodu...cize ucinok to nemalo ziaden...a teda ani na to, ze som rodila skor, pretoze maly sa vypytal koli infektu plodovej vody a nie koli mojmu pitnemu rezimu...vytesni svoju obavu z vyvolaneho porodu, ono sa to nejak cele zariadi tak ako ma byt😊jasne, ze poskusat mozes co len chce ak ti to pomoze psychicky, ale naozaj sa netrap tym, ze to nejde tak ako by si si predstavovala😊

michaelajesenska
autor
8. sep 2019

@kukucka12 sepkam jej veru😊😊 ďakujem😊

dr_smajlik
8. sep 2019

@michaelajesenska ja som skúšala koreninový čaj, aj horúcu sprchu s masážou bradaviek, pomohol až druhý ricínový koktejl a 3 poschodia schodov, prvé kontrakcie prišli 2 dní po tp o pol 7 večer a malý sa narodil pred 4 ráno

brunettka89
8. sep 2019

Mne asi pomohlo umývanie okien, vraj sa to neodporúča, no ja som 10 dni pred TP umyvala okna doobeda a večer bol malicky na svete 😄 😉

alienkami
8. sep 2019

Ja som staršiu prenášala 6 dní, museli mi vyvolávať. Mladšiu som tiež prenášala. Gynekológ mi na kontrole 1 deň po TP (pondelok) predpísal estrogénové tabletky Estrofem, že si mám dať jednu vaginálne. Len v lekárni to nemali, a kým som sa dostala do mesta, bol už štvrtok. Tak som si ju zaviedla večer okolo 23:00, okolo polnoci som začala mať prvé kontrakcie, išla som do sprchy. Kontrakcie na chvíľu ustúpili, ale potom zosilneli a spravidelneli (boli každé 3 minúty). Do nemocnice som sa dostala 1:50 a o 2:30 po pár zatlačeniach bola mladšia na svete.

michaelajesenska
autor
8. sep 2019

@alienkami to je na vyvolanie pôrodu tá tabletka?

diana20
8. sep 2019

@michaelajesenska odsavanie mlieka aj po porode spôsobuje stahy maternice, preto je to vraj ucinne na vyvolanie pôrodu.. viem, že už to píšem druhýkrát, ale keď tu vidím čo všetko ti píšu, že upratuj, cvic, hore dole schody alebo tabletky.. toto je také jednoduché, za pokus j8c nedáš pokiaľ máš už doma odsavacku..

https://najmama.aktuality.sk/clanok/270165/chce...

Tejto babe to pomohlo napríklad.. ja žijem vo francúzsku, na slovensku o tom nikto nevie ale tu to už používajú v pôrodniciach, lebo je to prirodzenejšie, žiadna chémia..

michaelajesenska
autor
8. sep 2019

@zanyka a na fitlopte si skákala?

kulumulu123
8. sep 2019

Mne nepomohlo nic behanie po schodoch x-krat na 5 hore dole po sebe, oxytocin, vyvolavacka proste nic jedine cisarak 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre