Joj ženy, blíži sa pôrod? 🤰🙄

vojtasova
24. feb 2020

Ahojte zajtra som 39tt+1 .. termín o 7 dní ..chcem sa spýtať zajtra idem k lekarovi do nemocnice (TS) hádam vydržím a nebudem kaueit si volať záchranku manžel príde v stredu..pri najhorsom keby si ma tam nechali tak už zajtra ide totiž Oto že dnes mám celodenné tvrdnutie bruška,ku večer bolesť krížov a chrbta..intervaly sa striedali nebolo to stále prešla som sa, tak povolilo dala som si kúpeľ a v pohode..ale potom zase také pobolievanie len..ako keby ma telo skúšalo pripravovalo sa tak..aj bolesť taký tlak na konečni ako je to bežné viem..blíži sa pôrod...ale naposledy som bola otvorená na 1cm..
Čo myslíte..viem že mi neviete povedať kedy to príde..ale cca týždeň dva ? Budem prenášať...
Či sa telo takto pripravuje...bolesťami kríž, chrbta💛tvrdnutie...
Hlienovita zátka mi neodisla,kontrakcie nemám. Len poslickovia..ďakujem vám za rady a skúsenosti 🤰🤰💞

sapa20
24. feb 2020

Mne takto začal pôrod. Do 12h som porodila. Je to u každej iné.Rozhodne to bude skôr ako máš termín

vojtasova
autor
24. feb 2020

@sapa20 no dúfam že , vydrží Maly do zajtra..keď pôjdem k lekárke. Mu dohováram ..ale zas,teraz v pohode zase..🙄 už som chorá s toho 😂😂

brezza
24. feb 2020

@vojtasova aj mne takto zacal porod. Tiez som si myslela, ze len poslickovia, ale muz ma donutil to ist skontrolovat a uz som bola otvorena na 4 cm. Je mozne, ze uz sa porod zacal..

vojtasova
autor
24. feb 2020

@brezza no hádam nie..🙄🙄

brezza
24. feb 2020

@vojtasova no ak aj ten tlak na konecnik.. nechodis teraz aj na velku? Ja som sa tak predtym precistovala . Rano som este v den terminu porodu bola v poradni, ze otvorena len na 1 cm. Podvecer som sa vratila a uz rodila.

mina2415
24. feb 2020

@vojtasova ako keby ja píšem aj mne pride manžel v stredu. Chodis do nemocnice na poradne? Ja idem vo štvrtok uz aj ja som vseliaka a hlavne podrazdena bola by som najradsej keby mi pôrod vyvolaju .

mina2415
24. feb 2020

@brezza ja som bola 2krat po sebe a raz sa mi akokeby dalo ale nešlo.😯

vojtasova
autor
24. feb 2020

@brezza nie nie práveže mám problém so stolicou a musím tlačiť. Ale teraz mi zase ..sa cítim v rámci možností že má nič tak neboli.🙄

vojtasova
autor
24. feb 2020

@mina2415 som s toho na nervyy🙄🙄 áno áno,ja vôbec neviem...či chcem aby pôrod začal či sa teším mna už napádajú také blbosti 😂😂😂😂🙄

mina2415
24. feb 2020

@vojtasova no ja aj chcem aj nechcem. Potom som nervózna, že asi nikdy neporodim. Potom ze az ked bude manžel doma. ☺

brezza
24. feb 2020

@mina2415
@vojtasova uvidite ci sa to bude stupnovat. Ja som si tiez myslela, ze su to asi poslickovia, ale neboli.

vojtasova
autor
24. feb 2020

@mina2415 to isteee aj jaa😂😂😂😂už neviem čo so sebou

vojtasova
autor
24. feb 2020

@brezza držte nám palce,zajtra mám poradňu budem múdrejšia a spokojnejšia 💞💞

mina2415
24. feb 2020

@vojtasova najhoršie ze som podráždena, dnes som sa na môjho nastvala ze ma nenechal dopovedat Normálne halo som stoho spravila 😁

matya12
24. feb 2020

@vojtasova ja mam termin uz túto stredu, dnes ma od rana boli brucho a krize, ledva chodím, ale nezhorsuje sa to tak cakam... Tiez som zvedava co to bude a ci to uz pride..

brezza
24. feb 2020

@vojtasova
@mina2415 cim blizsie bol termin porodu, tym viac som sa bala. Po porode, ale mozem povedat, ze ovela horsie ako porod samotny pre mna bolo si zrazu zvyknut na tu novu situaciu, ze som mama a vsetky tie starosti okolo toho. Uprimne mna to velmi prekvapilo, strasny strach som mala, ale za to asi mozu vsetky tie hormony.

mina2415
24. feb 2020

@brezza ja idem rodiť po 10rokoch aj to po.umelom oplodnení tiez je to.pre mňa nové .bola by som.najradšej keby mi uz porod vyvolali nakoľko mám aj vysoký tlak, tehu cukrovku .idem vo štvrtok na pasy poradňu tak uvidíme co.mi.povedia.A určite im.poviem ci by to bolo.mozne

brezza
24. feb 2020

@mina2415 chces dobrovolne vyvolavat porod? Pokial to teda z tych zdravotnych dovodov nebude nutne, tak by som do toho nesla. Kedy mas TP?

mina2415
24. feb 2020

@brezza zaciatkom marca.Tiez pri malom mi vyvolavali pôrod neveim porovnať prečo do toho neist porod som mala dobrý.Ano chcela by som dobrovoľne keby to aj zajtra bolo bola by som rada.

evalin88
24. feb 2020

@vojtasova ja som bola na 1 cm tyzden, a rodila som az 40+6. Ale poslickov som mala len raz cca v termine porodu.

monika92
24. feb 2020

Môžeš kľudne prenášať ... ja som mala tvrdnutie a bolesti od 20tt a prenášala som týždeň...

brezza
25. feb 2020

@vojtasova tak ako?

vojtasova
autor
25. feb 2020

Stále na 1 cm 🤰🙄🙄 otvorená,takže takto ..

sapa20
25. feb 2020

@vojtasova jsom bola na dva cm a za 2 hodiny som porodila 😅
Hlavne sa daj do kludoveho režimu lebo stres robí veľa. Vyloz nohy a pozry nejaký fajný film alebo knihu precitaj. Co ma prísť príde a bude tak ako ma byt 😉

alison11
25. feb 2020

@vojtasova Ahoj,tak je to tak ako píšu tie tlaky na konečník a tvrdnutie sú predzvesťou pôrodu tak je čas sa uvolniť odychuj a príde to neboj aj 1cm je 1cm a za pár hodín to kludne môže byť aj 4cm.Ja keď som čakala prvého dom bola na prst od 30tt a rodila som po termíne 7dní pri druhom som ani veriť nechcela že rodím bola som z prvým na detskom kvôli horúčkam a maminka čo bola zo svojím synom snami na izbe potom čo som bola na wc na malej som vstúpila do izby a zvláštne zomňa ničo šlo ešte a ona že to bábo zatlačilo na mechúr pritom ako sa umiestnilo do pôrodných ciest nič viac netieklo tak voda to byť nemohla tú mi na sále primár pretrhol.A to kým som došla z VK do LV pri vyšetrení som bola na 7cm a to som bolesti nemala len čo sme do Levíc dorazili začali 5minútové bolesti.A taktiež som sa od 34tt bola otvorená na prst a deň pred termínom som porodila 🙂 čiže je to rôzne či máš bolesti či sa otváraš u iných nič a zrazu rodia 🙂Hlavné je mať kľud ak máš nejaké bolesti predýchavaj aby bábo malo dosť kyslíka lebo pri kŕčových stavoch sa knemu kyslík nedostáva.Kríže ťa môžu bolieť aj od váhy a tlaku celého bruška je to ťarcha mysli pozitívne onedlho máš za sebou a dočkáš sa svojho voňavého uzlíčka šťastia 🙂

monca0021
25. feb 2020

Ahoj, ja som 37 týždeň a brucho mi tvrdne už mesiac. Aj cely deň, kým to nieje pravidelne tak je to v poriadku. Ja som riziková. Mám aj krčok skrátený aj som sa už začala otvárať. Tlak na konecnik mávam tiež často a ešte držím stále pokope takze je to individuálne. Skôr by som sa riadila tým že či je tvrdnutie pravidelne, sledovať si stolicu bežne pred pôrodom ženy preháňa že sa začnú čistiť a akonáhle začne byt aj len to tvrdnutie pravidelne tak byt tebou idem do nemocky. Držím palce 🙂🙂

vojtasova
autor
25. feb 2020

Babuľkyy, neviem tak rozmýšľam.. čo znamená keď mám také ..ťukanie,alebo no neviem ako to nazvať ...mi bije do pošvy ono má to neboli len cítim také...tuk tuk .. 🙄 a rozmýšľam že čo to je čo sa tam robí ... Či tak hlavička tlači ...

bee_99
25. feb 2020

@vojtasova to asi nie.. Ja mam skusenost ze to su take tlaky ze to budes vedieť 😂 ja som vtedy vyakocila na kozu jak srna

vojtasova
autor
25. feb 2020

Nooo zajtra mi príde manžel konečne ..tak môžeme rodiť...💛💛💛💞💞💞

deniskatimmy
20. mar 2020

Ahojte neviem ci mi tu niekto este odpise ale nad ranom ma chytili nenormalne krce v podbrusku a v krizovej oblasti...nejak som.predychala a zaspala...rano som vstala zase to iste...cele poobedie nic a zase ma to.chytilo teraz....myslite ze su to poslickovia? Ci mi telo dava najavo ze to pride?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre