Málo plodovej vody v 30 týždni

andreakacmi
22. okt 2019

Dobý deň, chcem sa opýtať, či je tu niekto kto mal problém od 30 týždňa s množstvom plodovej vody. Či to dopadlo dobre? aký bol problém? ako sa to riešilo ? Ja som v 33 týždni a nevedia príčinu, všetko vyzerá byť ok, len tej vody má ozaj málinko. Zatiaľ ma len sledujú, každý druhý týždeň chodím na ultrazvuk, bábo je asi o týždeň aj trošku menšie ale to nie je až taký problém. Zatiaľ mi test na to či mi uniká plodová voda nerobili, to sa opýtam asi na ďalšej poradni. Len ma teda zaujíma, či je niekto taký ktorý mal tej plodovej vody v takom skorom týždni menej a teda čo bola príčina a ako to riešili lekári. Ďakujem

andreakacmi
autor
22. jún 2021

@nel33 v pohode som to do 40tyzdna dala....malý je snáď v poriadku ... Ma rok a pol a nevyzerá že by ho to ovplyvnilo a obličky aj mocak má úplne normálny aj vsetko

nel33
23. jún 2021

@andreakacmi a aj ti vraveli, aké máš hodnoty AFI? Lebo ja tam už nemán skoro žiadnu plodovku a už 2 týždne ležím a zajtra mi idú robiť cisársky. Bojím sa, že keď je tam tak hrozne málinko plodovky, aby nebola malinká nejak utlačená a mala všetko v poriadku.

nel33
23. jún 2021

@lufinka46 ako si nakoniec prosím dopadla?

andreakacmi
autor
23. jún 2021

@nel33 No môj sa narodil v 40 týždni a mal 2700 g...nepamätám si ale malo som jej mala tiež.mozno viac ako ty ale tak mne ani placenta moc už nevyzivovala.preco ti robia cisársky?

nel33
23. jún 2021

@andreakacmi Lebo je polohou KP, už tam nemá skoro žiadnu vodu a mám aj nízko placentu a prvú som mala tiež sekciu. 😔 Do tehu knižky ti písali len oligohydramnion? Lebo mne najkôr hej, len teraz 2 týždne dozadu som mala tažký oligo a teraz už nemá skoro žiadnu vodu.

elenita
23. jún 2021

@nel33 drzim Ti palce, nech Ti zajtra vsetko dobre dopadne 🙏

nel33
23. jún 2021

@elenita Ďakujem veľmi pekne .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre