Masáž hrádze v 35. týždni

timmie_m
18. apr 2022

Ahojte, pomohla vám masáž hrádze? Je dobré to praktizovať pravidelne? A tiež vám to bolo také nepríjemné? Práve som 35tt. a začala som, ale pre mňa je to strašne nepríjemné

ajuga
18. apr 2022

Mne to pomohlo, mala som na to extra olej, ale ja som aj cvicila s aniballom. Pocas porodu mi tiez dr robila masaz hradze, neskutocne mi to pomohlo, bolest pri masazi som necitila vtedy bolelo uplne nieco ine 😀 podla mna sa oplati trosku bolesti, rodila som bez nastrihu 🙂 drzim palce

medeaa
18. apr 2022

@timmie_m mne nepomohlo, ani aniball.

20erika07
18. apr 2022

Kamoske pomohlo hlavne pri porode ked jej dr robila, nemala ziadne sitie

petamich
18. apr 2022

ja som skusala ale bolo mi to take neprijemne, ze som sa na to vykaslala 🤷‍♀️ a ano treba to robit pravidelne, minimalne 1x denne, inak to nema zmysel

diamond007
18. apr 2022

@timmie_m pomohlo aj nepomohlo zároveň ale určite prevencia je základ...za pokus nič nedáš.
Áno, je to nepríjemne
Mne PA povedala, nemá to byť bolestivé ale iba ,,nekomfortne,,

ildiko36
18. apr 2022

@timmie_m za mňa anibal na 1.mieste

bolarazjedna
18. apr 2022

Skus popozerať videa o tom na YouTube, pred týždňom som videla aj video modrého koníka, ako si pamätám, vraveli ze to je neprijemne, že žena pritom cíti také pálenie, a zo začiatku cvičiť tak 2x týždenne, neskôr každý deň. Ze aj tak žena vydrží max 3-5 minút, lebo je to nepríjemné.
Na tému ci to pomohlo/nepomohlo - aj v tom videu to zdôraznili, že je to môže byť dobrá prevencia, sle není to záruka, že nebudeš mať nástrih alebo natrhnutie, aké môžeš mať žiadne alebo menšie poranenie, ako bez cvičenia. Ono to je veľmi komplexné a ovplyvnené mnohými faktormi.

dominidi
19. apr 2022

Ak s tym nie si stotoznena, nerobila by som to..naco sa vopred stresovat..poranenia pri porode su velmi indovodualna zalezitost, napr kamaratka rodila maleho ktory mal 4,5kg a ako prvorodicka nemala ziadne poranenie, nerpbila pred porodom ziadnu pripravu - ani masaz, ani aniball, nic..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre