Počula som plač dieťatka v brušku

scandya
10. apr 2009

Ahojte 🙂
Asi v 33tt som pocula z bruska 2x po sebe detsky plac- ci zaskriekanie. Aj moj partner to pocul, boli sme prekvapeny. Neboli to ani creva ani vnutornosti, pocula som to jasne a zretelne! Najprv som si myslela, ze to nemoze byt preds pravda , ale citala som na nete ze dieta v tomto tyzdni fakt dokaze plakat- nielen stikuta, ale moze aj zakricat. Stalo sa to niektorej?
Dakujem

veverka83
14. apr 2009

dicinka: no já teda nevím, ale píšeš, že mimi se nadechne až po narození a pak napíšeš, že má škytavku, když vdechne vodu 😀 .Kyslík, ted dostává od tebe skrze krev, pokud se nepletu 😉

scandya
autor
14. apr 2009

🙂 Ja som z toho uz jelen!!!

veverka83
14. apr 2009

s veeelkýma parohama, co 🙂

dicinka1
14. apr 2009

mudr..aaj podla mna to nie je mozne.....a delfini a velryby sa nadychuju takisto nad hladinou... 😉

je to nejaka haluška..chcem tomu verit..ale neda sa....vsetko mozne by som hladala na tom..ale ani z daleka by ma nenapadlo,ze je to malej plac...ked uz sa raz nadychne vzduchu..potrebuje len vzduch...ako moze dychat zase cez plod. vodu? 😅

veverka83
14. apr 2009

http://www.bonella.cz/tehotenstvi-tyden-po-tydn...
pláče, ale jestli je i slyšet????to je otázka 😉

scandya
autor
14. apr 2009

dicinka- daj si do googla kusok textu co tu prekopirovala jedna babenka na 3.strane...ups zabudla som nick. akurat to citam, je tam toho vela ale zaujimave. pise sa tam vlastne ze aj napriek tej bublinke, dieta dalej vdychovalo vodu normalne, ved kyslik dostava stale cez pupocnu snuru.

scandya
autor
14. apr 2009

aha uz viem nick- zeleny cajik 🙂 🙂 🙂 je to zaujimave , dakujeme ze si to nasla

sevzuz
14. apr 2009

ja sa teda velmi cudujem, ale by ma zaujimalo ktora "matka" necha lekara aby len tak zo srandy vpustil do jej amniocet... tekutiny bublinu vzduchu bez obavy toho ze sa nieco vazne ale vazne pos...e!!!!
Preboha, o tomto sa mi bude snivat.
Ked sa dieta prvy krat nadychne rozvinu sa mu aveoly(tak nejak sa to pise) a potom uz dycha samo, dovtedy asi nema kam vdychovat ten vzduch a potom uz ked nahodou vdychne vodu tak sa moze tak akurat utopit 😖

scandya
autor
14. apr 2009

Pozrite si toto video!!! toto nieje dokaz ze dieta vydalo pri placi aj zvuk ale ze place to ANO!!! je toho plny net tohto videa!!!
http://dsc.discovery.com/news/media/fetalcrying...

scandya
autor
14. apr 2009

Nasla som stranky v anglictine, kde pise jeden manzel, ze pocul uz 2x dieta plakat a pyta sa ako a ci je to mozne. Tiez su tam reakcie ze nie a aj linky ako sem dala zeleny cajik 😀

http://answers.yahoo.com/question/index?qid=200...

Tak a teraz som z toho uz uplny jelen 😕 😕 😕

kotenko
14. apr 2009

You can scream under water AND unborn babies have hiccups, so somehow air gets in her body!! That´s proven!

toto je napisane ako odpoved niekde na nete... a aj som si to prelozila dobre, tak je to preukazane, ze dieta ked stika, tak sa do jeho telicka dostane vzduch a ked sa mu nieco nepaci, tak zaplace a je to pocut...

scandya
autor
14. apr 2009

aj ja som toto citala z pomedzi veeela stranok, inac moja malinka ma fakt stikutku 2x za den....nooooo dnes vlastne nemala ked sa tak zamyslim, az ma zatriaslo...

kotenko
14. apr 2009

scandya, neplac sa, ze nemala dnes stikutku.. ak sa ti nieco nebude zdat rano, tak bez za dr., ale teraz sa nestresuj.. pohladkaj malu, zazelaj jej peknu dobru noc a chod si aj ty lahnut...

scandya
autor
14. apr 2009

zajtra rano idem k doktorovi aj tak, inac teraz ma kope ako divozienka chi chi
dobru noc aj tebe prajem kotenko 🙂

dicinka1
14. apr 2009

jasne,moze sa tam skerit to babo....akokeby sa mu nieco nepacilo...aj otvarat usta moze,to je jasne,ved pije a papa plodovu vodu...ale zeby vidalo zvuk???? 😕 😅

dicinka1
14. apr 2009

kazdy ma iny nazor 😉 toto je moj nazor 😝

zebricka
14. apr 2009

Reagujem na prispevok zeleneho cajika o tom pokuse a pytam sa: k comu su take pokusy dobre? Nie je to tyranie? :-O :-O :-O
Keby tam mal byt vzduch, tak tam je od prirody.... akoze preco ho tam vstrekovali? :-O :-O

zeleny_cajik
14. apr 2009

zebricka, netvrdim, ze take "pokusy" schvalujem. preboha, nie. povazujem to vsak za zaujimavu informaciu k tejto teme, ktora ma zaujala, preto som to vlozila. doma to neskusajte 😉

okrem toho, informacia je z r. 1969, nenasla som ziadne udaje o tom, zeby sa takyto "pokus" opakoval a verim (dufam), ze ani ten popisovany experiment sa nerobil samoucelne.

scandya
autor
15. apr 2009

Ani ja neschvalujem taky pokus- grrrrrr
Ale co ked sa stane, ze niektora mame tu bublinku bez pokusu..... 😕

chechta
15. apr 2009

Ahojte holky,
já teda nevím,a le hodně z Vás píše , že je to nelogické a nemožné. To jste vědci, kteří se tím zabývali? Tak nám sem tedy hoďte studii, která to potvrzuje. že tomu nevěříte to je vaše věc,a le říkat, že je to nelogické a proč - jen protože máte chabé informace o tom co se tam ve skutečnosti děje. Proč by se dítě mělo udusit, když bude mít vzduchovou bublinu - zo přeci neznamená, že ze sebe dostane plodovou vodu a nadechne a stale přeci má přívod živin a vzduchu z pupečníku - tak kde berete to, že se tak dítě udusí 😲 😲 😲 😲 😲 😲 nedočetla jsem poslední stránku páč už na to nemám čas, ale myslím, že prostě je to jen o nevědomosti. Věřím, že je spoustu věcí možných. Scandya ještě, že nežiješ ve středověku už by jsi byla na hranici 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 za něco nového mi to tu tak příjde

veverka83
15. apr 2009

Holky vy jste ale ranní ptáčata 😀

wsmoulinkaa
15. apr 2009

víte co?? každá se zeptáme toho svýho gynekologa a dáme vědět.....já jdu zítra tak pak písnu....to se určitě nasměje-no abych nekoukala 😕 😅

bertica.h
15. apr 2009

chcechta..tým sa človek zabývat nemusí ked vie ako funguje zvuk..

pajmis
15. apr 2009

Ahoj scandya, já sem to 1x taky slyšela, jako by dítě zakřičelo nebo zabrečelo. Myslela sem, že to sou nějaké slyšiny, nebo že to šlo z venku, ale slyšela sem to. Dokonce sem od 34tt začala slyšet, jak málému když se pohne křupnou klouby nebo tak, říkala sem to Dr. a ta se mi vysmála, že to není možné... jenže ten když malý třeba vykopne nožku nebo silně práskne rukou, tak mu v ramínku lupne kloubek a taky v koleni.... takže je to to samé lupkání... a mě říkali, že to slyšet nemůžu... kolikrát to bylo hooodně nahlas. Dělalo to pravidelně každý den... Takže určitě si myslím, že si to slyšet mohla 🙂

pajmis
15. apr 2009

Ahoj scandya, já sem to 1x taky slyšela, jako by dítě zakřičelo nebo zabrečelo. Myslela sem, že to sou nějaké slyšiny, nebo že to šlo z venku, ale slyšela sem to. Dokonce sem od 34tt začala slyšet, jak málému když se pohne křupnou klouby nebo tak, říkala sem to Dr. a ta se mi vysmála, že to není možné... jenže ted když malý třeba vykopne nožku nebo silně práskne rukou, tak mu v ramínku lupne kloubek a taky v koleni.... takže je to to samé lupkání... a mě říkali, že to slyšet nemůžu... kolikrát to bylo hooodně nahlas. Dělalo to pravidelně každý den... Takže určitě si myslím, že si to slyšet mohla

dicinka1
15. apr 2009

bertica 😉 moja rec 😉

ja citim ked sa babo hybe bublinky...a co teraz?mam si mysliet ze prdi?ja si nic nenamyslam....ze co ked tamto,co ked toto..pretoze viem ze z logickej stranky je to nemozne.....ved to vyskusajte na sebe 😉

ja vas tu presviedcat nebudem 😝 je mi to jedno,toto je moj nazor a vidim,ze nie som sama kto ma taky nazor 😉 😝

k.ate
15. apr 2009

bertica.h : Ale to pořád nevysvětluej, jaktože třeba delfíni nebo velryby dokážou dělat zvuky pod haldinou? 🙂 Ano nadechnou se nad ní, ale zvuky vydávají i pod vodou 🙂 Byť třeba ve spektru, který člověk běžně slyšet nemůže... 😉 Vždyť i ultrazvuk jsou zvukový vlny o takovým kmitočtu, že ho člověk nemůže slyšet, ale zvuk to nepochybně je. A samozřejmě, že se dokáže šířit i tekutinou a odráží se od míst, kde tolik té tekutiny není... 😕
Ale rozhodně mi přijde komický tvrdit, že zvuk je jen to, co slyší běžně člověk 🙂 Spektrum zvuků je mnohem větší, než je člověk schopnej zaznamenat sluchem... Na tom funguje i komprimace zvukovejch signálu, kdy se prostě "oddělají" ty, který pro člověka jsou k ničemu, protože je nedokáže vnímat a tím se objem těch dat sníží... 😕

scandya
autor
15. apr 2009

Pajmis 🙂 ja ti verim a je to este pravdepodobnejsie ako ten moj skrekot z bruska 🙂 . Baby si myslia ze sme to poculi nahlas ako u narodeneho dietata, ked je vsak ticho a fakt ani mucha nebzukne a naozaj nam z bruska vyjde nejaky zvuk, tak je to naozaj pocut. My za to nemozeme ze sa to druhym nestalo. O tych zvukoch z bruska je plny net, kde sa baby pytaju, ze ci uz niekto take pocul. Jasne keby sa mne take nic nestalo tak odpisem na takuto temu presne toto- Je to nemozneeeeee.
Dicinka- nehnevaj sa ale pri tvojich pismenkach si spomeniem na film dedictvi, ked sa bohous pytal doktorky ci veri v Boha.

ditka1
15. apr 2009

v poradni mi vraveli,ze je to nemozne z teoretickeho hladiska...no ja som tiez take nieco jeden krat pocula...ktovie 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre