Problémy so spánkom počas tehotenstva

medvedik79
25. jan 2013

Mate prosim vas niekto problemy so spankom v tehu ??? ☹

katkaseiner
25. jan 2013

ahoj, ja som ten problem mavala a dost casto... mavala som hroznu kyselinu... vsetci vraveli, mala bude vlasata... a aj bola. Neviem ci presne tym ze som v noci dost 'pochodovala' moja mala v noci poriadne spinkat nevie... Zrejme bola v noci tak casto hore, ze si zvykla a teraz je to dost o drzku 🙂

maggie37
25. jan 2013

@medvedik79 ja som mala ale posledny mesiace nemam, spím ako zabitá. Nad ránom je to horšie.. Inak mne pomáhal medovkový čajík s medom... Keď sa ti nedá spať skus si ho urobiť, uplne ťa uvolni a lahšie zaspíš... 🙂

bodka13
25. jan 2013

@medvedik79 nooo,mala som 😀 zaspala som okolo 20-21 a od 2-3 v noci som nespala ...pozerávala som telku,čítala knihu, potichu upratovala a tak 😉 😀 ...skús teplé sladké mlieko,alebo pred spaním prechádzku ,posunúť hodinu zaspávania na neskôr

medvedik79
autor
25. jan 2013

no ja idem spat cca okolo 23, aj to spim tak ze bdiem, najnovsie sa zobudim okolo cca 2-3, potom este viac znervozniem, ze zas nemozem spat a uz sa nato tak sustredim, ze som uplne v ...... obcas si uz v noci uvarim aj mlieko s medom, aj medovkovy caj si davam vecer.....no akosi to je na mna slabe........potom zas pridu 3-4 dni, ked sa sladko vyspim a pride to zas.....no na nervy 😖

ivushka0209
25. jan 2013

ja neviem spavat uz dost dlho ... vacsinou zaspim okolo 02:00 a uz o 04:00 sa budim .. potom nespim do nejakej 08:00 a ked zaspim o 08:00 tak spim tak max do 12:00 a to mozem byt rada ked sa mi to podari ... som z toho strasne unavena ...uz neviem co mam robit ked nespim telku pozerat v noci nechcem aby sa priatel vyspal tak sa hram na mobile hru alebo lustim krizovky kedze za hlavou mame akvarko tak to dostatocne osvetli

winnerka
25. jan 2013

Tak ja som nikdy so spankom problem nemala... 😝 Aj teraz lahnem vecer okolo 10, v momente spim a tak to je az do rana cca do 8... obcas sa zobudim, ale to len tak ze otvorim oci, vidim, ze je noc, tak spim dalej 🙂 Dokonca ani nebeham na wcko ańi nic.... a to este spim niekedy aj cez den, poobede...

marmete
25. jan 2013

@medvedik79 Mala som, odkedy som ostala na materskej, čiže tých 6 týždňov pred pôrodom, tak som spala zle... vtedy boli tropické dni, noci teplé, ale hlavne ma trápila neskutočne kyselina, každú noc som sa na to budila, ale pôrodom to prešlo, no a posledné dni pred pôrodom to už boli vždy v noci falošné kontrakcie, skoro v rovnakú nočnú hodinu, takže som si zapla PC a čítala a čakal či to nebude pokračovať nejak dramaticky 😀 a raz v rovnakú nočnú hodinu som sa zobudila a už som vedela, že pôrod... a odvtedy vlastne spím menej a už sa asi tak skoro dobre nevyspím, ale stojí to za to nevyspatie 😉

medvedik79
autor
25. jan 2013

Hm,v 1 trim. By som spala kade som chodila az pokial neprisli komplikacie...tam sa to asi zacalo hromadit strachom,kedze sme uz raz prisli o babo cca v 8 tt....je to strasne zle,ked je uz clovek vystaveny a nie a nie spat.a najhorsíe,ze cajiky a mliecka nezaberaju...uz to len vydrzat

hruska82
25. jan 2013

Ja nastastie spim, ako zabita. V noci sa zobudim viackrat na WC-ko, ale akonahle si lahnem, spim dalej. Dokonca mam pocit, ze aj maly spi...az okolo pol osmej - osmej sa zacne s rannou rozcvickou, a to uz viem, ze sme hladni 🙂 Skus kratku vecernu prechadzku, mliecko s medikom pred spanim a nestresovat. Pripadne, ak mozes, skus si aspon oddychnut cez den (cim viac, tym lepsie) - ved dokonca mame iba par tyzdnov a vtedy sa uz urcite nevyspime 🙂 Dufam, ze sa ti ten spanok zlepsi!

usiko
26. jan 2013

ano, som total vycerpana, lebojedno dieta uz mame, a aj ked je to zlaticko, nie som typ matky co ho posadi pred telku na 4 hodiny ale venujem sa, chodime von 2x denne za kazdeho pocasia, denne 2x varim dve tri rozne jedla...navyse som teraz aj chora...ale aj tak, spim v noci tak max 4 hodky...je to na nervy, lebo unavena som ale uz ked sa raz zobudim, neviem zaspat...

noname26
26. jan 2013

prave som hore🙂

taniellita
26. jan 2013

Ja som hore tiez🙂uy dobre 2 hodky ,neviem ci je to to tou nervozitou pred bliziacim sa porodom ,alebo cim , ale ja tiez nemozem dlho zaspat a vstavam takto o pol 4-4 do 7 hod. potom si zdriemnem este do pol 9 a som znova hore... poobede nespim, ani nie som unavena... tak neviem cim to bude 🙂

sonulikus
26. jan 2013

jasne, ze mame.... vstavam okolo 4tej a potom nie a nie zaspat, lebo v brusku mi male skace jak dive, vlastne na jeho pohyby sa vzdy nad ranom zobudim a idem sa vycikat... Vsak nejak to uz musime vydrzat, mame to za par... 😉

medvedik79
autor
26. jan 2013

Ja som dnes konecne spala.isla som sice okolo pol noci v stave,ze uz koncim a je mi vsetko jedno,tak som zaspala 😀. Asi to bude dost o tom,ze sa clovek musi nejak upokojit,no nie vzdy to v spolupraci s hormonmi ide 😕

medvedik79
autor
26. jan 2013

Inak vam dakujem baby za reakcie,lebo uz som bola miestami zufala

medvedik79
autor
27. jan 2013

Je tu snazilka o spanok? 🙄

saza007
27. jan 2013

@medvedik79 uz spis ci este bdies? Ja uz asi od tretej nespim 🙄

kvetinka888
27. jan 2013

Kočky, ja tiež nemôžem spávať vôbec. A to mám termín až o 3 mesiace, bojím sa čo bude ďalej ☹

medvedik79
autor
27. jan 2013

Ahojte,predchvilou som vstala,pred siestou som uz po boji na posteli odkvaclaa so sluchadlami na usiach 😔

zabka1124
27. jan 2013

ja uz tiez zacinam strasne zle spavat, teda sa mi zda , ze spim, ale zobudim sa strasne rozbita!!!!A strasne zle sa mi zacalo dychat, posledny tyzden uz aj trocha chodze mi robi problem, som zafucana!!!Ach jaaj a to mam este par tyzdnov pred sebou!!

fezan
27. jan 2013

Moja najobľúbenejšia poloha bola spať na bruchu, čo už nie je možné ☹ asi od 5 mesiaca už spávam len na boku - a budím sa v pravidelných intervaloch - buď musím ísť na wc, alebo sa bábätku jednoducho nechce spať, tak ma z postele vykope 🙂

medvedik79
autor
28. jan 2013

Ahojte,tak ako sa nam,vam dari? Pospali ste nieco? ono je najhorsie,ked clovek nespi 1,2 noci po sebe a potom uz ide do postele s obavami a nervami,co zas bude 😲

mamulienka000
29. jan 2013

Aj ja zle spávam, teraz najnovšie ponocujem tak do polnoci , potom prispím na dve hoďky, potom wc a niečo žujem v kuchyni ako mandarinku, maces, jablko a idem do postele, kde sa mi nedá zaspať ..... včera sa mi pustila aj krv z nosa , no skvelo ! , tak si vravím, že keď bude bábo, tak to aspoň nebude také neskutočné vstať a nespať v noci ....čo už narobíme ....

medvedik79
autor
30. jan 2013

Hm, s tou krvou to mavam aj ja,minule aj v meste sa mi pustila 🙂 zas nie vodopady,ale hej poznam to...ja mam tychto par dni zatial spavych,teda babika mala vecer diskoteku,ale potom sme zaspali 🙂 do toho upchaty nos a ze dobru noc 😎

sonulikus
30. jan 2013

najhorsie je fakt ked je clovek naucenya spavat na bruchu ako ja od mala... 😒 Na boku ked spim tak mi potom vsetko az tak strpne, no hroza..! Ale co nevytrpime kvoli svojmu babatku, vsak? 🙂

petra.hasonova
30. jan 2013

ahojte, ja som na tom rovanko 😒 je uplne jedno kedy idem spat, budim sa zhruba kazde dve hodiny - idem na WC, prip. zjem par piskotov, ked som hladna a idem zase do postele. rano sa uz neviem dockat kedy zazvoni budik, napriek tomu sa mi po takej noci tazko vstava. najprv som mala pocit, ze ma vsetko tlaci, tak som si dala pod seba este deku, teraz mi zase byva velmi teplo a stale som strasne smadna, tak muism kazdu chvilu v noci pit. Som zvedava ako prespim dalsie 3 mesiace, skusim asi to teple mlieko s medom a medovkovy caj, ako tu radite a budem si nahovarat ze to zabera 😀 inak sa mi aj stale nieco sniva, asi je to tym lahkym spankom, tak ma to potom mata celu noc, tak dufam, ze to po porode prejde. Si nahovaram, ze to je mozno priprava tela na spankovy cyklus po porode ale neviem ci take nieco existuje 🙂

medvedik79
autor
1. feb 2013

Prijemne od vecera nespat 😖

monikajaco
1. feb 2013

@medvedik79 kazda ma a ku koncu uz uplne .. tak to priroda zariadila aby si nemala sok ked ti babo potom nebude spat aj celu noc .. budes mat uz suchy nacvik ;) ja dnes nespim uz od 3 hod rano ..... 🙂

medvedik79
autor
1. feb 2013

@monikajaco hm,len keby to netrvalo tak dlhodobo uz 🙄

anika44
22. feb 2013

Ahojte baby každá tu píše o nespavosti ale ja mám ten opačný problém. Chcela by som vedieť či veľa spánku v tehotenstve nemôže nejako ublížiť malému? Ja totižto spím veľmi kludne a aj dosť veľa hodín. Idme spať okolo 12 v noci o 7 som hore, bo priateľ ide do práce, tak ho vystrojíme, buď idem potom si znova ľahnúť a spíme ale do 10 hodiny alebo si ľahnem a pospím ešte aj cez deň ale na 1-2 hodiny.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre