Pupočná šnúra okolo krku

zuzanahc1
28. máj 2011

Ahojte. Chcem sa spýtať, nemáte niektorá skúsenosti.. Ja som v 30 týždni a doktor mi na 3D zistil, že dieťa má asi šnúru okolo krku? Povedal, že môže to byť niečo, ale aj nemusí.. Prosím poraďte ☹

lubina
2. júl 2011

Aj nasa starsia mala snuru okolo krku, aj porod zacal normalne, ale nevladala som ju vytlacit a tak sa Dr. rozhodol, ze jej trochu pomozu (aj ked povedal, ze do 15 minut by som ju uz aj tak porodila) lebo jej uz zacinali zlep ocut srdiecko. Nastrihli ma a vakuovo ju vytiahli. Mala bola nastastie ok. Snuru okolo krku netreba podcenovat, ale zasa nie je to at take tragedia. Hlavne je, aby sledovali babatko a ako ho pocut pri porode. Drzim palceky.

rora
3. júl 2011

Ja som dnes bola na 3D sone (26tt) a tiez mi dr povedal ze ma mala snuru okolo krku a mozno preto jej to brani v pohybe.. lebo sa vobec neotacala, povedal ze ma skrz to obmedzeny pohyb, ale ze to este nemusi byt problem len to treba sledovat... no v kazdom pripade som z toho vydesena az az ☹

katy31
18. júl 2011

@rora Ahoj, my sme na tom podobne.. tiež má malý šnúru pod bradov.. tiež mi lekár povedal, že to treba sledovať a ja sledujem pohyby už štvrtý deň... tak dúfam, že nám to dobre dopadne... 😔 Kedy Ti dali kontrolu?

rora
19. júl 2011

@katy31 mne davaju poradne kazdy treti tyzden a ked som to povedala svojej gyn. ze na 3D mi to zistili tak doktorka bola akurat z toho nastvana ze naco mi to vobec hovorili, ze tymto zbytocne stresuju buduce mamicky 🙄 a nepadla rec o nicom takom ze by som chodievala na kontroly castejsie, ze oni mi to nemaju ako odsledovat co sa vnutri s malou deje, jedine skontroluju ozvy srdca ci su ok.... 🙄 tak jedine na co sa spolieham a teda dufam v to, je to, ze ved vela deti sa narodi so snurou okolo krku ktorym to zistili az pri porode a vsetko bolo ok.... 😔

katy31
19. júl 2011

@rora no ja viem, čítala som včera diskusiu, že kým nemá vyvinuté pľúca, tak by sa nič nemalo stať, že je problém len pri pôrode.. a tesne pred ním... 😔 Tak som sa trošku ukľudnila.. ale tie pohyby sledujem stále, je to prvé, čo čakám, keď sa zobudím.. asi to tak bude až do konca.... 😔

romanka2405
19. júl 2011

@zuzanahc1 Presne tak zadusia sa moja malicka zomrela kvoli pupocnej snure...musim povedat neverila som tomu ze sa zadusi pupiocnou snurov ale uz tomu verim fakt dajte si pozor..

lady511
8. sep 2011

ahojte tehulky...moja mala síce nemá šnuru okolo krku ale mám podozrenie že by mohla mat pretože sa neskutočne hýbe stále,,,ale na sone(približne pred týždnom)nič nezistili e je všetko vporiadku...tak somsa chcela spítat či sa dietatku nemože nič stat kým je v brušku......dakujem za Vaše rady

gabinap12
21. sep 2011

ahojte aj ja sa chcem podeliť so svojou skúsenosťou... 24.05.2011 som porodila svoju dcérku v 33tt, ktorá bohužiaľ zomrela.... mala síce omotanú pupočnú šnúru 1x okolo krku no nebolo to príčinou pre ktorú som ju stratila...v pitevnej správe bolo uvedené trombóza pupočníka, ako sa to stalo si netrúfa povedať nik a pravdepodobne sa to žiaľ už nikdy nedozviem... všetky hematologické, genetické testy dopadli dobre a aj Sofinka bola zdravé bábätko, len tá zrazenina v pupočníku...strašne to bolí...tiež sa ma lekári pýtali či som si nevšimla prudké pohyby a poviem pravdu nič také som nemala a Sofinka bola druhé bábätko, synček bol aj je v poriadku... Lekári tvrdia, že ak si bábätko stlačí pupočník kolienkom, zadočkom a podobne obmedzí sa prietok v cievach tak môže byť v priebehu pár minúť mŕtve a vtedy už nepomôže nič ani keby som bola v nemocnici by ju možno nezachránili... Tak veľmi to bolí a neviem sa s tým zmieriť... Takže môj názor je že bábätko je v brušku zraniteľnejšie ako keď sa narodí... Nikto nevie čo sa tam vnútri deje... Ale zase nechcem nikoho strašiť, no toto je moja bolestná skúsenosť, ktorá nikdy neprebolí...

kkatka113
5. okt 2011

ahojte, ani ja nechcem strasit, ale momentalne si pozeram tieto temy pretoze som bola presne pred tyznom na nutenej sekcii v 31.tyzdni tehotenstva a nasa mala sa zadusila a zomrela prave pre pupocnu snuru obmotanu okolo placenty. Cele tehotenstvo vsetko prebiehalo bezproblemovo, a este vo stvrtok predtym som bola na beznej kontrole u mojej doktorky ktora sa zamerala prave na prietoky pupocnikovej krvi a vsetko bolo v poriadku....dalsi den som necitila pohyby tak sme sli na pohotovost, ale neratala som s takou moznostou ze mala nezije, neviem, akosi som dufala len ze v tom bude nieco ine a vsetko bude v poriadku....v pitevnej sprave je uvedeny jediny dovod: Ruptura pupocnika, inak bola nasa mala zdrava, vraj je to otazka len par minut kedy sa nieco take moze stat a clovek to bohuzial ziadnym sposobom nevie ovplyvnit....tak sa doma z toho zbieram, cisarsky bol uplne v pohode, jazva neboli, skor ta na dusi bude, a velmi dlho....ale ja som fakt len jedna a mala pripadov co sa to moze stat, dalsi raz to uz nepripustam, musi sa to podarit.

zuzanka.j
15. okt 2011

pridam svoju skusenost - mali sme obrovske stastie. nikto mi pri sone nepovedal ze maly ma obtocenu snuru, a on ju mal okolo krku az 4x!!!. narodil sa normalne, apgar mal 10. nastastie bola pupocna snura dost dlha. az teraz mi dochadza co vsetko sa mohlo stat 😕 nechce sa mi verit ze to na sone nevideli. cele tehotenstvo sa mi zdalo ze malo kope, obcas boli dni ked kopal az moc...museli ho strazit vsetci svaty

littledevil
15. okt 2011

@kkatka113 Ako by som citala o nas. Nas Sebastianko zomrel v 39.tt. Drzim Ti palce a zelam Ti krasne zdrave babatko, ktore Ti bude robit radost. ☹

monika15
15. okt 2011

@zuzanahc1
juj sledujte to.... a ako anjelicek radi, ke je velmi zamotana ta snura tak fakt si bojuj pre sekciu pretoze
moze sa babo zesknut a bude pruser :((((( sa zadusi... :(((((

aaaabbb
22. mar 2012

ahojte mne sa udusilo babetko v 39 tizdni .nepocuvajte lekarov ze to nieje nic nech to vzdy kontroluje .tak som sa velmy tesila na mojeho anielika a teras ho nemam .je to nieco hrozne prijst o dietatko teras sa pokusame o druhe aůle sa nam nedary .no majte sa davate pozor na svoje babetka nech vam castejsie robia sona mne nerobily casto iba ozvi a co z toho ked to nevidia co babetko v brusku roby .

aaaabbb
22. mar 2012

@rora nepocuvaj lekarov len chod cim castejsie na kontroly .mne sa udusilo babetkov 39 tizdni

rora
22. mar 2012

@aaaabbb nakoniec bolo vsetko okej mala sa narodila nakoniec bez snury okolo krku, asi sa jej nejak podarilo v bruchu si ju dat prec alebo co... je mi luto ze si prisla o dietatko 😢 zo skusenosti viem ze na to lekari dost kaslu/ respektive nepridavaju nejaku dolezitost snure okolo krku ked to zistia na sono, mna to velmi prekvapilo ked mi moja dr povedala ze s tym sa neda nic robit, ani nijak odsledovat, ze to by som musela byt nonstop napojena na ozvy 😔 proste ma odbila... nespavala som kvoli tomu az do porodu od tolkeho strachu 😔

alena76
22. mar 2012

boze baby!!! to co tu pisete??? 😒 @zuzanahc1 trosku ta ukludnim.. dve z mojich 4 deti mali omotanu popucnu snuru okolo krku- najstarsia 2x a porody a aj deti su v poriadku - apgar mali vsetci 10. kazde druhe dieta ma omotany pupocnik. stat sa moze cokolvek, to je fakt. ale netreba sa dopredu stresovat, aj ked je to tazke. drzim palceky 🙂

alena76
22. mar 2012

@zuzanahc1 kukam, ze neaktualne 😀 sorry..

zuzanahc1
autor
22. mar 2012

@alena76 chvalabožku neaktuálne a malinká sa sama odmotala ešte v brušku, ale ďakujem za povzbudivé slová 🙂

aaaabbb
24. mar 2012

@kkatka113 ja mam rovnaky pribeh ako ty uz ubehlo7 mesiacov a stale je to zle ,uz sa snazim o druhe a stale nic uz som zufala

kkatka113
25. mar 2012

@aaaabbb Ahoj, a aj ty si po cisarskom ci si rodila normalne? Je mi luto co sa vam stalo, no ja dufam ze sa to dalsim tehotenstvom a babatkom zlepsi....uvidime, dufam v to a drzim palce nech sa skoro podari 🙂

aaaabbb
25. mar 2012

@kkatka113 ja som rodila normalne ale bolo to strasne,a co planujete druhe babo?

kkatka113
26. mar 2012

@aaaabbb Ano planujeme, uz si prvy mesiac nedavame pozor, tak uvidime ci sa podari hned alebo neskor....ale tak nechavame na prirodu a uvidi sa...

aaaabbb
2. apr 2012

@kkatka113 drzim palce nech sa vam to cim skor podari

alohim
26. apr 2012

ahojte, som 38tt, a po vcerajsom USG mame nalez "klucka pupocnika kolo krku plodu", prv som sa zlakla ale Dr. maubezpecil z vraj je to normalny nalez + ma pupocnik dlhy a nic nehrozi a ze sa moze aj odmotat. Ja mam vsak stale taky blby pocit, maleho viac sledujem. A on sa k tomu posledne 2 tyzdne velmi intezivne hybe. Radsej mi to asi nemali povedat 😖

nikkyniks
11. feb 2014

@zuzanahc1 Ahoj, ja som sa narodila a som bola obmotaná pupočnou šnúrou okolo krku 🙂 Síce, som už nedýchala, ma oživovali, ale tak som tu živá, zdravá a dnes už čakám bábätko ja 🙂 Akurát čo mi ostalo tak také fľaky na krku, ako keby cucfleky, alebo nejaké fliačiky, ktoré pripomínajú modrinu 🙂 Nečítala som predchádzajúce príspevky, tak neviem o čom si tu píšete, ale lekár Ti povedal k tomu čo ? 🙂

zuzanahc1
autor
11. feb 2014

@nikkyniks to už je stará otázka, už mám 2 ročnú dcérku a šnúru nemala okolo krku, ale asi sa v brušku sama odmotala alebo ju tam mala iba tak padnutú okolo krku , pretože na dalších ultrazvukoch už ju tam nemala :DDD Držím Vám palce.. PS: pôrodníčka mi hovorila že aj keby mala , je to v poho že sa tak rodí každé 2 dieťa :D

duhos
26. okt 2014

ahojte nám sa pred 5 dnami narodilo dieťatko bohužial malo na krku omotanu pupočnu šnuru,ked ho vytrhli z maminky už bol mali celkom modrý hned dostal kyslík už 5 deň je v umelom spánku .... bože čo sa mohlo stať nikto nič nehovori ☹

trgypadl
26. okt 2014

@duhos v umelom spanku zaintubovany?

duhos
26. okt 2014

@trgypadl ano ☹

trgypadl
26. okt 2014

Aky malo apgar?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre