Rodiť sama alebo mať niekoho počas pôrodu pri sebe ?

jessica1122
13. dec 2019

Ahojte chcem sa spýtat ci ste mali svojho muža alebo niekoho ineho s rodiny ci s kamaratov pri porode ? alebo je lepšie rodit sama ? 🙂

ikonica
13. dec 2019

Nie... A nakoniec sa neda vsetko naplanovat :D chcela som rodit prirodzene a skoncila som na akutnej sekcii 🙂 a tam by aj tak nemal byt nikto dalsi pokial viem...

fridi96
13. dec 2019

Nemala 🙂

sapetka
13. dec 2019

Mala manzela. Bez neho by som to nezvladla. Velka podpora

mima1
13. dec 2019

Najskor som nechcela nikoho no potom som dala zavolat muza. Cakal vonku a sme sa dohodli ze pride az po. Ale nakoniec som cuvla a dala ho zavolat. A som rada ze tam bol

zuzkalujza
13. dec 2019

Ja som pri prvom mala pri sebe vtedajšiu svokru, (je to skvelá žena a aj napriek rozvodu sme dodnes vo veľmi úzkom kontakte), ona je zdravotná sestra a keďže som mala klieštový pôrod bola som naozaj rada, že tam bola. Pri druhom som bola sama a aj to bolo v pohode, zase som sa mohla viac uvoľniť a sústrediť sama na seba. Ja by som osobne muža pri pôrode nechcela. Bola by som z toho nervózna.

nini15
13. dec 2019

@jessica1122 mala som priatela a je to najvacsia podpora🙂odporucam

xjakubikovak
13. dec 2019

mala priatela, dula musela byt vonlu bohuzial 🙄 a napriek tomu ze lekar aj sestticky boli uplne skvely som neskutocne rada ze tam bol a on tiez 😊 veľká podpora neviem si predstavit ze by tam nebol a hlavne videl synčeka hned aj mu ponúkli prestrihnut šnúru ale to uz nechcel😄 🙂

lula313
13. dec 2019

Mala som muza. Najprv som nechcela, ale počas tehu sa to u mna zmenilo. Vzdy zvykne veci zľahčovať, nenávidí čakanie, už zúri, keď má 2 minuty v rade cakat, ale musím ho pochvalit, za tých 11hodin nepadla jediná sťažnosť, že ho to tam nebaví pri mne stať a diplomaticky bol ticho a nekomentoval. Keď sa dcéra narodila, rozplakal sa a myslim, že vtedy medzi nimi vzniklo strašne silne puto

lenka2710
13. dec 2019

@jessica1122 ja som nemala nikoho, a to z toho dôvodu,ze nič nič a zrazu som rodila, aj tak by to nestihol a bola som rada,že tam nebol, ja by som z toho bola nervózna

lucyluv
13. dec 2019

Mala som prvykrat pri sebe muza, ale nejak extra mi nepomohol, skor rozptyloval, pri druhom porode bol tiez, ale kazala som mu byt totalne ticho a vtedy mi pomahal najviac :D este parkrat masiroval krize, takze celkom sa hodil nakoniec, aspon som sa tam necitila stratena, lebo som neplanovane skoncila v inej porodnici ako bol plan 🙂

nika4495
13. dec 2019

mala manžela ale žeby mi tam nejako extra pomohol to nie v podstate som si ho ani nevšímala :D

siska53
13. dec 2019

@jessica1122 nie, mala som.dve sekcie. Ale bol sa.pozriet na prvé dieta, aj ho mal v naruci a odfotil ho.

titla
13. dec 2019

Moj muz nechcel byt pri porode, takze povodne som chcela mat pri sebe mamu, ta vsak nakoniec nemohla prist. Tak sme sa s muzom dohodli, ze bude so mnou tu prvu dobu porodnu a samotny porod pocka za dverami. Nemyslela som si, ze by mi nejako pomohol pri tlaceni😊. Nakoniec to dopadlo uplne inak, porod trval 43 hodin, na porodnej sale bol cely cas so mnou. Pri porode boli komplikacie, 2x ma brali na akutnu sekciu, potom si to rozmysleli, syna museli rozdychavat... Skrz to vsetko som bola rada, ze tam je. Ze v tej chvilke a tom strachu o nase dieta nie som sama, aj ked jedine co mohol bolo drzat ma za ruku. Ked prislo na samotne tlacenie, tak mi uplne vyfucalo z hlavy, ze tam vobec je. Velkou utechou pre mna bolo, ked bol so mnou aj tie dalsie 2 hodiny po porode, kym si ma nechali na sale. Maleho hned zobrali prec na pozorovanie.

sara07
13. dec 2019

nemala, a manžel sa priznal že je šialene rád že pri tom nemusí byt, a teda že by si nestihli vytvorit vztah to by som teda nepovedala, robí maximum pre ne pokial
uprimne pri prvom by ho asi aj vyhodili , pri poslednom ja neviem ako čo by tam robil alebo kde by sa zmestil
lebo v predu mudr + sestrička, jedna z boku merala ozvy , druha z boku riešila mna prihovarala sa ,vhlčila usta a asitovala čo bolo treba, po jednom boku už bola nastupena detska sestra
ako za mna ako fakt dost ludi tam bolo a ked bolo po , velmi rada som si pri nočnej burke zdriemla na sále ešte sa vykecavat sa mi nechcelo
osobne mi ho tam nebolo treba , bol tam personala čo stale ked bolo treba kecal na mna, mala som čo robit aby som išla podla pokynov aby som fakt spolupracovala, môžu do teba hustit aj 4 ked vysledok je na tebe

lula313
13. dec 2019

@lucyluv a kvôli čomu si skoncila v neplánovanej porodnici? Sanitka tá tam odviezla, aj keď si nechcela?

krasnysen
13. dec 2019

mala som muža pri oboch pôrodoch, za mňa určite zobrať so sebou

nika226
13. dec 2019

@jessica1122
Ja som pri prvom pôrode bola sama a v pohode super pôrod no a teraz čakám druhé a partner chce byť pri pôrode veľmi tak to zvažujem

lenka_da
13. dec 2019

sestru. je to zároveň moja najlepšia kamoška, neľutujem.

kotulicek
13. dec 2019

@jessica1122 nemala nikoho zvládla som to perfektne

evkamotka
13. dec 2019

Nemala som nikoho a bolo mi tak dobre. Manzel na chvíľu prisiel a len mi liezol na nervy, poslala som ho prec :D

jvasenka
13. dec 2019

Mala som partnera aj ked som zo začiatku nechcela.. Nelutujem neuveritelna podpora pomoc a veľmi silny zazitok💕💕💕 pri druhom ho tam chcem tiez!!

ludkka0407
13. dec 2019

Dvakrat kamosku😀pri prvom mi velmi pomohla,taky hlas zdraveho rozumu (muz bol na chodbe),pri druhom som prisla do porodnice v hodine 12tej (aj doslova,porodila som par minut po polnoci),drzala mi maleho na rukach,kym ma cistili,lebo sa nechcela odlucit placenta a kontrolovala,ci som lekarom povedala vsetko ohladne zdrav.stavu🙂za mna fajn
PS: pri prvom muz byt nechcel,pri druhom nemohol,bol s nasou princeznou doma

zuzka0605
13. dec 2019

nemala som umyselne, nechcela som a nelutujem🙂urobila by som tak opat.

ria133
13. dec 2019

Ja som mala maminu, partner to mesiac pred pôrodom vzdal a ja som to akceptovala, keby sa mi tam zosype počas pôrodu asi by mi to veľmi nepomohlo.
Ja mám s mamou skvelý vzťah, je mi zároveň aj kamarátkou a väčšiu oporu ako ona si tam predstaviť ani neviem.
Za mňa si niekoho určite zober, aj po pôrode keď tam bude ležať tie dve hodiny bude ti lepšie s niekým ako samej. U mňa sa potom vymenila mamina s partnerom.

evkamotka
13. dec 2019

Inak ja mam o mesiac termin, manzel nechxe byt pri porode a po skusenosti s prvym viem, ze ja, tam chcem hlavme porodnika ked budrm rodit :D ale podpisal vsetky papiere partnera pri porode, aby ho hned po TOM pustili pozriet na, salu mna, aj babatko

janynyna
13. dec 2019

Ja som nemala nikoho keďže som mala planovanu sekciu. A vôbec si neviem predstaviť mať pri sebe partnera. Neviem či by mali viac roboty so mnou alebo s ním. 🤣🤣🤣

lavender273
13. dec 2019

Mala som muza pri sekcii , nemal byt, dostal sa dnu 'omylom'. (dohodli sme sa ze pri sekcii nebude, no ked som sa chystala na salu dali aj jemu sterilny oblecek, on nepovie nie tak sa pekne obliekol a o 10 min vchadza s usmevom s lekarmi na salu 🤭) nakoniec som bola velmi rada ze bol pri mne. Sedel cely cas bledy vedla mna, ale snazil sa pomahat mi.

janynyna
13. dec 2019

@lavender273 tak toto je super

markaterka
13. dec 2019

Nie nemala, ani by som tam nikoho nechcela. Pre mňa bolo dôležité, aby tam bol zdravotný personál. A z rodiny som tam nikoho nepotrebovala.

deti95060810
13. dec 2019

nemala som nikoho...pri poslednom pôrode som to však oľutovala.-..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre