Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Silné pohyby dieťatka

lady511
5. okt 2011

ahojte maminky ,,,chcela soms a spítat ,,keby malo babo šnuru okolo krku daju ma ležat do nemocky??????
a neviete či sa to dá zistit na prietokoch?lebo mala sa strašne hýbe ale fakt strašne...2noci som nespala...cele brucho ma už bolí...skušala som ležat v roznych polach ale nezabralo to...idem na prietoky zajtra no...ale ak máte skusenost poradte dakujem

marikac
5. okt 2011

aj moja slecinka takto vyvadza....brucho mi lieta zo strany na stranu, a ked sa rozhodne, ze sa natiahne v celej krase, mam pocit, ze mi brucho v tej chvili streli......
snuru by si iste vsimli v nemocke...

lady511
autor
5. okt 2011

@marikac tak som sa aspon troška upokojila....ale už neviem čo mám robit prechádzam sa skusila som sa najest(niekedy zabralo si dat niaku maškrtu)ale etraz nič som nevispata...ale zase lepšie že sa hýbe akoby som necítila nič..nevieš či na prietokoch to vedia zistit?

martina2001
5. okt 2011

navštívila by som lekára, a dala si urobiť ultrazvuk, pre istotu

lady511
autor
5. okt 2011

ano idem zajtra...už aby to bolo....ved práve koli tomuto som s a objednala..aby som si dala urobit ešte niake foto(teda ak sa mala ukaže lebo predtým bola tváričkou dole)len mám pocit že mi brucho už vyletí robí riadne vlny budem mat tehličky na bruchu 🙂

lenka_da
5. okt 2011

@lady511 Ked som bola tehotna, tiez som sa bala, ze babo bude mat pupocnu snuru okolo krku. Moj porodnik mi na to povedal, ze cca polovica babatok ju ma otocenu okolo krku a je to vpohode. Ten pocet si mozno vymyslel, aby ma upokojil ale nieco na tom isto bude... 😉 Ked nad tym tak rozmyslam, dolezite je, aby vsetky ziviny aj kyslik mohli prudit cez pupocnu snuru do dietatka, teda, aby nebola nejako prilis zatlacena, a to by na merani prietokov zistili. To by bolo podla mna horsie, nez to, ci ma snuru okolo krku...

anjelicek26
5. okt 2011

Ak ma dietatko cukave pohyby, nenormalne kope, silne - treba do nemocky, fakt moze mat snuru okolo krku a dusit sa. Ta sa tam moze polozit kedykolvek. Ani lekar ju na ultrazvuku neuvidi.

Treba na pohotovost a urobit ultrazvuk, nikto nechce prijst o babo 4 tyzdne pred porodom.

lady511
autor
5. okt 2011

doktor to neuvidí na ultrazvuku?tak ako to potom uvidia v nemocke na ultrazvuku....ten čo mi robí sono ma perfektné vybavenie...no a včera som bola na CTG a bolo všetko ok

martina2001
5. okt 2011

@lady511 uvidí to na ultrazvuku, anjeliček to zrejme myslela, že pupočná šnúra nie je pevná, môže sa kedykoľvek omotať

janulka182
5. okt 2011

isto by som isla k doktorovi este dnes. moja sa strasne moc hybala a kvoli tomu mi robili okamzite sekciu.

martina2001
5. okt 2011

@lady511 neodkladala by som to do zajtra, jeden nikdy nevie, radšej mať istotu

lady511
autor
5. okt 2011

@janulka182 fíííha tak to teda pojdem radšej....takže hned ti robili cisársky?mala si velké bolesti?alebo len silné pohyby

janulka182
5. okt 2011

@lady511 ja som mala ist na pasy, no mala sa mi uz dva dni strasne moc hybala. som mala pocit, ze ani chvilku nespi. tak som isla radsej o den. malej namerali strasne vysoky tep, tak ma okamzite brali na salu a do pol hodky bola mala aj vonku. nechcem ta strasit, ale tiez ti nenapisem, ze je to v pohode, ze mas cakat do zajtra. samozrejme to moze byt uuuplne v poriadku (a verim, ze aj je), ale ja by som pre pokoj v dusi isla isto este dnes.

lady511
autor
5. okt 2011

@janulka182 však jasné určite som rada že si mi to napísala v ktorom týždni ti robili sekciu?

janulka182
5. okt 2011

@lady511 ja som bola vtedy uz 5 dni pred terminom, tak to bolo uz v pohodicke. chod teda radsej uz dnes a potom sa ozvi ako si dopadla.

lady511
autor
5. okt 2011

ano ozvem sa dakujem...

martina2001
5. okt 2011

@lenka_da je podstatné aby dieťa dostávalo živiny, ale zas mať názor že je ok keď dieťa má pupočníkovú šnúru pomotanú okolo krku je zanedbateľné je blud, sama som stretla pár báb ktoré kvôli tomu prišli o dieťa už v termíne, tak utešovať tým niekoho je scestné

leeenka26
5. okt 2011

@lady511 ako si dopadla? Vsetko ok?

lady511
autor
5. okt 2011

ano ano....super

Tu začni písať odpoveď...

Odošli