Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Som v 30. týždni a som nonstop hladná

hviezdickka
6. apr 2016

Ahojte, chcem sa opytat, ci ste na tom rovnako ako ja. Som v 30 tt a uz nejaky cas (neviem presne ako dlho) pocitujem stale hlad. V noci nemozem spavat, som hore aj do 3:00. Lenze ked som takto hore a nespim, tak este aj vtedy pocitujem hlad. Teraz som zjedla uz tri chleby a asi si pojdem dalsie tri dat. Som ja normalna? ☹ Nechcem vyzerat ako hroch. Zatial som pribrala 11 kg. Je pravda, ze jem vela chleba, no ten ma najlepsie zasyti.

Pred tehu som takto vela nikdy nejedla a vahu som si strazila, pretoze inak by som aj bez tehu vyzerala ako tucniak 😀 Dakujem.

jankaa55
6. apr 2016

Aj ja som to tak mala 🙂 skus piť viacej vody a čaj.

iskrickaa
7. apr 2016

Je to absolutne normalne, jedz. Telo si to ziada. Ja som mala zravu nemoc cele tehotenstvo, pred nim nie a nie pribrat, mala som 42 kg, pocas tehotenstva som pribrala 24 kg! Kazdy zasol. Konecne som vyzerala normalne, zensky, brusko som mala velke. 4 mesiace po porode mam nad 50 kg, kojenim som toho dost zhodila, dufam, ze dalej uz chudnut nebudem a nadalej byvam priserne hladna a aj smadna, maly teraz vypije podla literatury okolo 8 deci mlieka denne, ja pijem 3 litre vody denne a stale nieco jem.

danii2
7. apr 2016

@hviezdickka Ja som takto byvala hladna od magnezia.Ale 1 x v noci o 4 rano, to mi ostalo aj teraz v 38tt,ked sa uz magnezium neberie.Zjem 1 chlebik a idem naspat spat,ak ho nezjem,normalne ma zacne boliet hlava,zaludok a nezaspim.A cez den skus mensie davky castejsie,alebo vypit pohar mlieka,ten zasiti na dlhsie.

nerko
7. apr 2016

@hviezdickka som na tom podobne. Zjem co nezje mna. Stale nieco ladujem. Kebyze sa pred spanim nenajem umrem. Mam pocit, ze mam v bruchu pasomnicu. Zatial mam +9kg. A to prvy trimester som nic nepribrala, tak ma doktorka buzeruje na kazdej poradni, ze sa mam kontrolovat. No zabijem sa??!! Pri prvom tehj som mala cukrovku, tak dieta. Teraz nemam a vynahradzam si to 🙂

dominikav123
7. apr 2016

Ja rodím budúci tyzden a pribrala som dokopy 9 kíl. Je pravda ze mi je dosť zle este aj teraz ale ked na mna príde večer zravka napijem sa vody a idem spať. Neberiem tehotenstvo ako výhovorku na vyzratie sa. Zdrave to určite nie je.

hviezdickka
autor
7. apr 2016

dakujem vam dievcata za odpovede 🙂

@jankaa55 dakujem, ten caj urcite vyskusam! 🙂

@iskrickaa tak to si ma potesila, ze si kojenim schudla 🙂 vsade totiz citam, ze ked zena koji, tak neschudne

@danii2 ja mam presne toto iste.. ked pocitujem hlad a nenajem sa, je mi potom zle.. ked som vecer napr hladna a uz sa nenajem, ze s tym bojujem, tak nemozem potom spat, lebo myslim na to, ze som hladna.. a aj ked zaspim, tak rano som strasne strasne hladna a na ranajky zjem aj 6 chlebov a stale som hladna... vtedy som fakt vkuse hladna, akoby ma ten hlad z vecera/noci prenasledoval aj na druhy den.. je to fakt sila

@nerko ja som tiez za 1. trimester nic nepribrala.. az po 6 mesiaci som zacala priberat a preto ma to desi.. bola som zvyknuta,ze vela nepriberam no posledne tyzdne sa to na mna nabaluje ☹

@dominikav123 drzim prsty, aby si mala krasny a lahky porod a aby ste boli s babatkom zdravi 🙂 mne nie je vobec zle, to uz mam nastastie za sebou.. ako som pisala @danii2 kebyze sa len vody napijem, na druhy den sa zblaznim od neustaleho hladu

majrab
7. apr 2016

@hviezdickka moze to byt aj tym chlebom...my napr. musime mat doma vzdy varene jedlo lebo inak som tiez ficala na chlebe a tiez som bola vzdy hladna....teraz jem chlieb vazne iba, ked neviem co do ust 😀 ale ja ficim dost na kakavku a krupici a polievkach 🙂

vladkaolejar
7. apr 2016

ahoj, ja som bola tiez dost zrava a stale hladna par tyzdnov okolo toho 30tt, teraz som v 33tt a zrazu aj ked som hladna, musim si strazit mnozstvo, lebo ma pali zaha a jedlo sa mi vracia spat ak to prezeniem, no zaludok uz nema tolko miesta 🙂

hviezdickka
autor
7. apr 2016

@majrab aj my mame kazdy den navarene.. varim kazdy den manzelovi obedy do prace.. len ja vobec nemam chut jest normalne varene jedlo.. len tak prezuvam a tlacim to do seba nasilu.. ale chlebik s paradajkou alebo paprikou alebo zelenou cibulkou, ten si dam velmi rada 😀 a pritom ja som chleba ani ziadne pecivo pred tehu vobec nejedla, pecivo pre mna neexistovalo! 😀

@vladkaolejar mna tiez palila zaha a aj jedlo sa mi vracalo spat.. spat som nemohla kvoli tomu, hrozne tazko mi bolo.. no posledne dni ma to asi preslo alebo co 😀 ked ta pali zaha, napi sa mlieka.. mne to aspon pomohlo.. stacili 2-3 glgy a okamzite sa mi ulavilo

nelinka2009
7. apr 2016

Aj ja som v 30 tyzdni a jem casto... Ale velmi male davky pol chleba, alebo jednu knedlu s malym maskom... Pri prvwj som pri koheni nechudla, ale podla mba to bolo kvoli antike. Pri koheni kusite gela pit kludne 5-6 litrov cistej vody denne... Doteraz som pribrala 7 kg a nechcem do konca presvihnut 12 a fakt neberte tehu ako vyhovirku na prezieranie... Chleba v takych mnozstvach ako ho jete znamena len to, ze vam xhyba vlaknina

onura
7. apr 2016

@hviezdickka Ahoj ja keď som bola tehotná také chute som mala napr.o 9 večer som si varila špagety s kečupom a syrom. Manžel nechápal. Pritom špagety za normálnych okolností nemusím. A ešte mi chutili strašne sledove očká. To som jedla na raňajky. Pritom ryby jem asi len na Vianoce. Takže chcem tým povedať že telo /dieťa/ si pýta svoje. Držím palce.

iskrickaa
7. apr 2016

@hviezdickka Samozrejme, ze pri kojeni sa chudne, lebo palis vela kalorii. Akurat slovensky zvyk ci skor nevedomost je taka, ze zeny sa pri kojeni prezieraju, aby "nestratili" mlieko, co nie je nutne, nakolko mlieko sa tvori z tekutin, nie zo stravy, urcite jest treba primerane, treba prijat o 300 kalorii viac ako za beznych okolnosti, v jednom krajci chleba je okolo 100 kalorii.

majrab
7. apr 2016

@hviezdickka no cisto moje stavy, ale v prvom trimestri 😀 teraz som v druhom tak uvidim, ci sa to vrati v tretom...napr. som nemohla zjest ryzu a predtym sme ju mali veelmi casto, namiesto nej som jedla zemiaky. napr. som si troska upiekla v rure a k tomu grilovane mäsko a rezne 😀 co tiez sme predtym mali raz do roka a vsetko by som vtedy vyprazala...este som chodila do prace tak som si kupovala na veceru pizzu...aj mne chybali niekde sacharidy v strave..a chlebik aj teraz jem na ranajyk s paradajkou, alebo ked uz neviem co tak si spravim hrianky a k tomu salat, aby som nejedla len chlieb...skus tiez k chlebiku vzdy zeleninku a mozno to pomoze

majrab
7. apr 2016

@hviezdickka jaaj a este rano som mavala vzdy vlci hlad tak som si robila kakavko a vyborne ma zasytilo lebo to sa vazne nedalo vydrzat

michala2016
7. apr 2016

ja ked som bola tehotná s chlapcami (2x) som bola v kuse hladná, ked osm sa nenajedla, bolo mi zle, a najedená som nebola nikdy, som zošrotovala všetko čo nezjedlo mna, som sa hanbila sama pred sebou, po pôrodoch som mala cez 30kg navyše a vždy som schudla, kojením mi nič neodišlo, ale ked som dokojila, všetko išlo rýchlo dole a pri malej som hladná vôbec nebola, ked som mala chuť na čokoládku dala som si jednu dve kocky a celý den som sa mohla na čokoládu pozerať a nemala som chuť, masko mi vždy ostalo na tanieri a nedokázala som zjesť ani bežnú porciu obeda, napriek tomu som pribrala 22kg a kojením som 18kg schudla. Držím palce, aby ti kilečká po pôrode odišli sami a pekne si užívaj tehotenstvo.

kvietok227
7. apr 2016

@hviezdickka ahoj viem co zazivas pri druhom tehu som nespavala do piatej rana . Ale aj ked som bola hladna nenajedla som sa jedla som malo aj tak som pribrala 10 kg za tyzden a neviem s coho . Skus ine jedlo s chleba budes mat hlavu ako medved s toho sa najviac pribera :D . Skusala si salaty zeleninove s masom , fittnes salat alebo ine aby si sa najedla . Teraz babetko odobera vela zivin s teba a potrebujes pestru stravu

hviezdickka
autor
7. apr 2016

dievcata, dakujem vam.. budem sa velmi snazit so sebou nieco robit 🙂 momentalne som zasa hrozne hladna.. skusam ten caj 😀

andrea1010
8. apr 2016

ahoj, ja som v 29tt a tiež mám také stavy, prišla som však na to, že som len smädná, odkedy pijem 2,5l vody tak jem oveľa menej, ja som doteraz pribrala 8kg 🙂

marikazajkova
10. apr 2016

Och fajn tak ja som tu jediný tucko asi nič si s toho nerob ja som prvých 5 mesiacov nepriberala vôbec brusko žiadne nik nevedel že som tehotná a čo som.pribrala len v stehnách a zrazu šok postavím sa na váhu a mám hore 17 kíl :D ide ma poraziť nevyzeram tehotné ale ako tucko môžem byť rada že som pred tehu nebola nejaká guľa ale s mojou výškou guľa som ale beriem.to tak že už len 2 mesiace budem tu mať svoju malú lasku ta mi da zabrať tak to zhodim ako nic plus zmena stravy a viac pohybu 😉

andrea1010
11. apr 2016

@marikazajkova no stres, moja svokra má 6 detí, pri každom pribrala cez 25 kíl, teraz má 56 rokov a stále vyzerá jak šupa :D :D

marikazajkova
11. apr 2016

No chcela by som aj ja tak vyzerať ale ide aj o genetiku :D Uvidíme ako dopadnem koľko ešte priveriem :D jem či mi chutí a neriesim iné :D ale chcem byť supa aj ja po pôrode no uvidíme :D

andrea1010
11. apr 2016

@marikazajkova a ty o tom pochybuješ, jasné, že budeš 😉

milota164
29. apr 2016

ja by som sa v jedeni neobmedzovala ked si hladna tak sa najedz, aj ked to nocne nie je bohvie co nemas potom problem zaspat?

kruela02
30. apr 2016

@kvietok227 ahoj prosim Ta ak mozem byt zvedava kolko kg uz si dokopy pribrala ? Ja som 26 tyzdni a mam +20kg ... tiez sa neprejedam tak tomu nerozumiem sestricka ked ma vazi si neodpusti furt daku poznamku :/

charity
30. apr 2016

@hviezdickka Pri jednostrannej strave /chleby/ Tvojmu telu moze nieco chybat a preto si hladna. Urob si prstry jedalnicek a situacia sa mozno zmeni.

marikazajkova
30. apr 2016

@kruela02 prosím ťa nič si z nej nerob 😉 ja sa tiež neprejedam ale ako sladké slané všetko zjem a mám už tých 20 kg hore len ja mám problém že stále mi býva zle keby nie tak možno mám aj 30+ a ak sa necítia zle nieje to nič strašné hlavne že je male v poriadku

kruela02
1. máj 2016

@marikazajkova ja moc sladke nejedavam ale pecivo na ranajky s kakaom si neodpustim :D len ma plasi ze pojdem do nemocnice za kazdym mi to povie... ona si asi mysli ze som si dala ciel ze pojdem rodit 40+ ... tak ale prestala som fajcit hned.. na pn som mesiac bez vychadzok .. a predtym som 3roku dietovala tak to pripisujem tomu (sak na nieco to hodit musim ) 🙂 a zle Ti byva s coho ? S tehotenstva ?

lumma
1. máj 2016

@hviezdickka aj mne chutilo, hlavne sladké a kyslé som mohla jesť donemoty. Neboj po pôrode zhodíš, budeš behať za bábätkom, vstávať k nemu v noci, budeš mať výdaj...

marikazajkova
1. máj 2016

@kruela02 no to nieje vyhovorka môže to byť aj s toho a fajčenie veľa správy ak si bola nejaká tuhá fajciarka 😉 a ešte bez vychádzok a čomu sa ona čuduje pre pana ja by som jej povedala svoje :D a áno s tehotenstva mavam aj nechutenstvo ale prekonam sa najem sa a je mi zle ... A stále priberam som s toho na nervy jednoducho každé telo je ine

kruela02
1. máj 2016

@marikazajkova tak to mi je luto to nemavam ale cim viac som tehotna :D tym menej sa mi da zjest a pri tom mam chut na kadeake dobroty 🙂 tuha .. no krabicku za den ako nic pred rokom aj dve len som zacala menej koli tomu ze sme chceli na jesen zamiesit :D no a pali na zaha furt tak jem o dost menej a aj tak 2kg za 10dni... v utorok mam poradnu zas si vypocujem ale je to starsia pani nechcem byt drza inak je mila 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli