Aký je pocit, keď sa hýbe miminko v bruchu?

makmitka33
4. aug 2011

Zdravím všetky Tehuľky a Mamičky...skúste mi poradiť, lebo som v 22 tt a neviem správne rozoznávať pohyby, bojím sa, že moje miminko sa nehýbe. Aký je pocit, keď sa hýbe, viete mi to popísať??? Lebo všeobecné popisy sú všade, ale sú tak všeobecné, že to neviem rozoznať ☹ . A čo ak sa nakoniec ten náš Krpček nehýbe??? Je mi trapné ísť za doktorom, lebo posledné vyšetrenie som mala pred 6 týždňami a to len také, že mi zmeral maternicu a objednal ma až o sedem týždňov, čo mi je samej divné. Bojím sa, že niečo nie je v poriadku .... prosím, poradte mi!!!!!

irsina83
4. aug 2011

@makmitka33 normalne povedz ze necitis pohyby....tam su lekai povacsine velmi zlati...poznam asi vsetkych v tt 😀 oni sami tvrdia ze radsej prist 100x zbytocne ako raz neskoro...takze chod sa osprsit, obliest a sup do nemocnice 😉 a presviedcat ich nemusis, tam chodia zeny bezne 😉 a ku ktoremu dr. chodis???

apoloma
4. aug 2011

ja neviem baby ako to je stym preplacanim sona ale mne bolo robene od zaciatku tehu kazdy raz co som prisla a nikdy som neplatila a robili mi ho uz vela krat nakolko chodim do poradne kazdy 2tyzden

makmitka33
autor
4. aug 2011

@sisaha To vyšetrenie ani neviem čo je a naposledy mi len premeral bruško a na naliehanie počúvol srdiečko a to bolo v 16 týždni a teraz idem až o týždeň, tak ma objednal, tak až 23 tt

irsina83
4. aug 2011

@anjelaa ja som chodila tiez k sukromnikovi a sono som mala kazde 2-3 tyzdne, sice som platila 10e ale v mojom pripade nelutujem 😉

sisaha
4. aug 2011

@makmitka33 morfologicky uzv sa nazyva aj velkym uzv. robi sa v 20-22 tyzdni. na nom sa kontroluju vsetky vnutorne organy babatka, mozog, srdce (vsetky komory), hladaju sa znaky vyvinovych poruch... Je maximalne nezodpovedne zo strany tvojho doktora ze ta nan este neposlal. Zdvihni telefon a spytaj sa ho, kedy ho budes mat. Ak ta neposle - kludne podaj na neho staznost a ako ti hovorim, ber kartu a utekaj od neho co najdalej. Na tom 3 D ked budes, poziadaj doktora ci ti skontroluje aj toto co som pisala, pre tvoju istotu. Aj ked nemusi, lebo 3D je komercna zalezitost

makmitka33
autor
4. aug 2011

@ewisam Preto som sa objednala na 3D k súkromníkovi, lebo vôbec neviem, ako náš krpček na tom je

irsina83
4. aug 2011

@makmitka33 odhlas sa z kona a sup do nemocky 😉 budes kludnejsia 😉

mandy29
4. aug 2011

@makmitka33 to je vyšetrenie 3D usg kde lekár prezerá každý orgán bábetka a pozoruje či tam nie sú zmeny. Poväčšine to nerobí lekár ku ktorému chodíš a platí sa za to. Skadiaľ si?

reanda
4. aug 2011

@makmitka33 kazdy doktor ma ine metody, mne robi utz na kazdej poradni.. ale vraj moze casty ultrazvuk skodit, tak niektori doktori ho asi radsej nerobia.. ale ak mas obavy a to vysetrenie chces, tak by ti ho mal doktor spravit.. ked nemas z doktora dobry pocit a nevyhovuje ti, tak ho skus radsej zmenit..
ale mne sa moj dr. tiez zo zaciatku nepozdaval, tiez sa mi zdalo, ze tie vysetrenia "flaka", lebo prvorodicky su povacsinou vzdy vystrasene 🙂 ..ale teraz som s nim vcelku spokojna, ze to zase neprehana a zbytocne ma nestresuje vselijakymi testami
vsak uvidis, hadam ta to 3D ukludni 🙂

makmitka33
autor
4. aug 2011

@irsina83 Nerada by som napísala meno doktora, aby som mu tu nejako neublížila, ale asi počkám do večera a vybehnem s mužom na pohotovosť

irsina83
4. aug 2011

@makmitka33 neboj neublizis....doktori nekonikuju 😉 tak mi ho napis do IP 😉 drzim palce a daj vediet 😉

makmitka33
autor
4. aug 2011

@sisaha objednala som sa do Hlohovca, tam toho si tehuľky veľmi pochvaľujú

makmitka33
autor
4. aug 2011

@irsina83 vieš čo ...idem 🙂 Dúfam, že to dobre dopadne 😉

makmitka33
autor
4. aug 2011

@mandy29 Trnava

irsina83
4. aug 2011

@makmitka33 drzim palce a neboj sa 😉 v nemocnici su zlati 😉 ja som tam ku koncu velmi casto chodila lebo som mala tiez vela komplikacii naraz 😉

sisaha
4. aug 2011

@makmitka33 jemu urcite neublizis..., skor odradis ostatne zeny, aby k takemu nepodarkovi chodili... Hlohovec je ok, daj potom vediet ako si dopadla

kukujka
4. aug 2011

@makmitka33 ja som moju malu poriadne necitila ani ku koncu tehotenstva len ked som lezala a bola v klude ani ked som dala ruku na brusko tak to nebolo riadne len take tuky male aj ked som isla rodit tak sa ma pytali ci citim pohyby ani mi nechceli verit,ze ich vobec necitim

irsina83
4. aug 2011

@makmitka33 a ten dr.Brestansky z Hlohovca je super tiez 😉

ianitka
4. aug 2011

@makmitka33
je to divny lekar !!! medzi 20 tt - 24 tt ma spravit alebo Ta odoslat na morfoultrazvuk 🙄

mne moj gyn na zaciatku tehu povedal, ze cokolvek sa mi nebude zdat, ze mam prist...
a ked to bude cez vikend, ze mam ist na pohotovost - ze oni su na tehule zvyknuti, ze obcas panikaria... 😉

aj na pohotovosti (v TT) som bola a boli velmi mili - vsetko skontrolovali - vysetrili, aj ultrazvuk spravil a ukludnenu ma poslali domov...

mandy29
4. aug 2011

@makmitka33 choď budeš kľudnejšia...a daj vedieť čo a ako, ale neboj, bude všetko v absolútnom poriadku. A keď som dobre čítala tak nie si najchudšia(to ani ja 😀 ) a je možné že tukové zásoby brzdia to že by si ich cítila...budem myslieť na teba a neboj bude všetko OK...aspoň dnes večer uvidíš drobca..teš sa na neho 🙂

makmitka33
autor
4. aug 2011

@irsina83 napísala som ti to do IP

makmitka33
autor
4. aug 2011

@kukujka a Maličká je v poriadku???? Teda verím, že ano, ale či sa našiel dôvod prečo si ju necítila

makmitka33
autor
4. aug 2011

@irsina83 veď tam som sa objednala

kukujka
4. aug 2011

@makmitka33 ano je v poriadku uplne zdravucka netusim preco som ju necitila ved inym zenam len tak behaju brucha hore dole a mne nic aj manzel musel mat dlhsie polozenu ruku na brusku kym sa mu vobec ohlasila

libka1
4. aug 2011

@makmitka33 ja som tiez v 22 tyzdni ziadne pohyby este pri prvom necitila, alebo zhruba v tom tyzdni a neskor az... poradnu mam raz do mesiaca a ultrazvuk mi zatial robil 2x, 1x ked som prisla s tym ze som tehotna vaginalny (to bolo v 8 tyzdni), 2x ten morfologicky tusim v 20 tyzdni a dalsi sa ak si dobre pamatam robi v 32 tyzdni, ale to som si nie ista... to su tie 3 povinne preplacane poistovnou... medzitym som mala akurat 3D ultrazvuk tiez v HC u Brestanskeho (tusim v 24 tyzdni), kde nam povedal pohlavie a pomeral/pokukal babo ci vsetko ok. Mne sa vidi zbytocne robenie utz na kazdej poradni, pokial nie je nejaky problem samozrejme (co clovek citi, alebo ukaze sa z mocu, krvnych testov, tlaku, atd. ) Ale to ze nemas pravidelne poradnu mi pride divne... neodisiel nahodou na dovolenku a objednal ta az ked sa vrati? 😅

janka256
4. aug 2011

@makmitka33 ja som tak stresovala pri tretom 🙂 furt som volala svojej dr. ze necitim pohyby a asi 2 x som si ultrazvuk radsej zaplatila aby som si bola ista ze je vsetko ok... ja som svoju malu aj pocuvala fonendoskopom mam doma taky starsi tlakomer a ked kopla bolo pocut take buchnutie inak iba take ako sum mora 🙂

ianitka
4. aug 2011

@makmitka33
ja som tiez dlho nevedela identifikovat pohyby - ci su tie bublinky od 18 tt babatkovske alebo si to namyslam... prvy skutocny 🙂 pohyb - som zacitila az okolo toho 22 tt
neboj.... urcite je babatko v poriadku...

pralinka25
4. aug 2011

@makmitka33 ahoj.
k pohybom nepovedal ti nahodou lekar ze mas placentu na prednej strane. ja som mala a preto som citila pohyby trosku neskor a aj omnoho tlmenejsie. takze vobec nemusi byt nic v neporiadku ze ich este necitis.
ako radia dievcence najlespie je lahnut si na chrbat a prilozit ruku na brusko a cakat.

a ak naozaj nevies vydrzat zajdi na pohotovost. radsej ist 100x zbytocne ako raz neskoro. a chod aj s muzom. to bude najlepspie. tiez som z trnavy. lekari su tam v pohode a pochybujem ze by ta odtial vyhnali. urobia vysetrenie.

a prosim ta komu chodis k lekarovi ze ta takto odfajcil? mozes aj do IP.

inak mne lekar tiez robil len 3x sono za cele tehu ale pocuvali sme aspon vzdy srdiecko a chodila som na poradne raz za 3 tyzdne. ale bola som aj ja na 3D v Hlohovci a uplne super. bola som rada.dobre ze si sa objednala

jasminet
4. aug 2011

mne moja lekarka (byvala a inak riadna zdieracka) robila 3 vaginalne utz, ze tie preplaca poistovna a potom uz mi robila na kazdej poradni len utz cez brucho. takze asi preplaca poistovna vsetko ked ona odo mna nepytala ani €

ja si na prvy pohyb pamatam, aj ked som si nebola ista ci to bolo ono 😀 v trolejbuse cestou z prace sa mi nieco pohlo v bruchu, som najskor myslela, ze len tak vzduch v crevach alebo nieco podobne. potom cely den nic a odvtedy sme mali pravidelne diskoteky 😀

anjelaa
4. aug 2011

@irsina83 no presne tak aj ta kamoska, zakazdym jej robil sono, ja by som to tiez brala 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre