Aký je rozdiel medzi UPT a kyretážou po potrate?

niccol
4. nov 2007

Ahojte baby mozete mi niektora vysvetlit aky ej rozdiel medzi umelym prerusenim tehotenstva a kyretazou po potrate samovolnom?Je to nieco podobne?dakujem za odpoved..len ma to zaujima =o)

prvapomoc
4. nov 2007

UPT je umele prerušenie tehotenstva a vykonáva sa podla týždne gravidity.tušímdo nejakého 7tt je to miniinterupcua a vykonáva sa vysatím plodového vajca,jeho následným roztrhaním na malé časti tenkou trubicou pod tlakom.od 7tt sa umele prerušenie robí kyretou a to vyškrabaním dutiny maternice. 😢

kyretáž po spontánnom aborte sa vykonáva taktiež kyretou a to aby sa z maternice vyškrabali všetky zvyšky potrateného plodu.

luciferova
4. nov 2007

baby znie to velmi hnusne... a boli to?

sue
4. nov 2007

Niccol, v prípade UPT lekár zákrokom zabije plod, pri zákroku po potrate alebo pri missed abortion lekár pôrod nezabíja... to je jediný rozdiel... 😔 čo sa týka spôsobu vykonania zákrokov nie je medzi nimi rozdiel - "len" to že ho musí zabiť 😔

pollyanna
4. nov 2007

luciferova robi sa to v kratkodobej celkovej anesteze, takze samotny zakrok by nemal boliet.
zakrok sa u upt zacina vzdy odsatim plodoveho vajca a nasledne sa dutina vykyretuje, pri spontannom potrate zavysi od toho ako je rozbehnuty, ak je uz plodove vajce potratene, urobi sa len kyret...inak plati to co napisala sue ☹

niccol
autor
5. nov 2007

dakujem za odpovede...ja som bola na upt kvoli poskodeniu skoro pred 2 rokmi..ale furt na to myslim obcas si aj poplacem kvoli tomu lebo sa bojim ci este budem moct otehotniet po tej interupcii =o(partner by chcel teraz babo tak uz nepouzivame ochranu chvilku ale ja furt myslim na to zle ze co ked sa mi tam niake zrasty spravili napriklad alebo nieco take..=O(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre