Aký je váš názor na očkovanie v tehotenstve proti Covid-19?

11. jún 2024
katkaseiner
11. jún 2024

neviem, ale nepytala by som sa tu... asi by som sa radsej pytala lekara...

janinah
11. jún 2024

Keď to bolo aktuálne v našej rodine tak sme sa pýtali odborníkov,očkovanie doporučili.

domka222
11. jún 2024

Ešte že som sa nestihla rozhodnúť. Covid to vyriešil za mňa 😀

tenerifka
11. jún 2024

Moj nazor je ten, ze to ockovanie je uplne zbytocne u zdravych ludi, ci uz tehotnych alebo netehotnych. Ak sa jedna o jedincov s rizikovymi faktormi, tam je to na zvazenie, rovnako ako napriklad pri chripke.

drakvak
11. jún 2024

Akože teraz po Covide? Určite nie…

kacena4
11. jún 2024

a na co sa chces ockovat na covid teraz? si ockovana na chripku? ak nie naco na covid?

walentina7
11. jún 2024

Covid je uz obycajna nádcha. Úplne slabé varianty. Nevidím dôvod.

dzescebuly
11. jún 2024

Keď bol covid v plnom prúde bola som tehotná,tlačená do očkovania ale ani by ma nenapadlo aby som do seba dala niečo pichnúť, žiaľ za mňa nie vlastne ani keby som tehotná vtedy nebola...

janka2273
11. jún 2024

Očkovať teraz proti covidu a ešte aj v tehotenstve?🙈 Určite nie🤔

feb13
11. jún 2024

Ja som bola ockovana v 8. a 9. mesiaci 1. a 2. davkou a uplne v pohode. Moj gynekolog to bral pozitivne. Bolo to na jar 2021, na Slovensku sa vtedy este tehotne zeny neockovali. Byvali sme v krajine, kde v tom obdobi zomrelo vela zien v 3. trimestri, preto to ockovanie spristupnili pre tehotne skor.
Odvtedy sa situacia zmenila, vacsina populacie covid prekonala pravdepodobne aj viackrat, takze ci ma ockovanie pre inak zdravu osobu nejaky prinos, neviem. Ale skodit urcite neuskodi. Aj proti chripke sa da ockovat v tehotenstve, dokonca sa odporuca.
V tehotenstve sa nesmie ockovat jedine zivou vakcinou, ale takych je uz v dnesnej dobe malo.

martaatram
13. jún 2024

Ja by som sa urcite nedala … a vidim teraz okolo mna co sa dali a maju problemy zdravotne ale samozrejme si to s ockovanim nespajaju… ale za mna je to urcite z toho… ja som si v tehotenstve pomaly ani paralen nedala nieto este pichat a uz vobec nie teraz ked uz covid ani ,,nieje,,

katka700
13. jún 2024

Pred obdobím kovidu lekári tehotné ženy neockovali. Chcela si sa preockovat proti tetanu ci čiernemu kaslu pomaly ťa vyhodili z ordinácie že máš prísť keď sa dieťa narodí. Prišiel kovid, nová neotestovana mRNA vakcína a celý prístup k tehulkam sa "zázračne" zmenil a už sa zrazu mohlo očkovať aj v tehotenstve.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre