Bolesti v 35. týždni. Hrozí mi predčasný pôrod?

nikola599
22. feb 2015

ahoj baby som 35+1 tehotna vcera vecer som isla na pohotovost lebo som mala silne bolesti mala ma tlacila dole a tvrdlo mi brucho robili mi zaznam bol cisty , dostala som na noc infuzku o 4 rano mi dotiekla o siedmej som isla na zaznam chytili ma zase silne bolesti uz to bolo aj na zazname dostala som dalsiu infuzku a ked mi dotiekla mala som pokoj do 5 a zase zacali mi bolesti tlaci ma dole citim ako mi tvrdne brucho nepomahaju mi tie infuzky . Myslite ze budem rodit predcastne ked stale mi neni dobre mate stym skusenosti ?

trgypadl
22. feb 2015

@nikola599 a nalez mas aky?

nikola599
autor
22. feb 2015

@trgypadl normalny vcera vecer bol len problem je vtom ze mala sa moc tlaci dole hlavou je nizko uplne som zufala dnes som nemala ziadne vysetrenia iba ctg to bolo vsetko a vcera som iba pocula ze krcok je uzavrety to bolo vsetko

trgypadl
22. feb 2015

@nikola599 ak sa neotvaras tak to je ok,niekedy posickovia vedia takto potrapit

janaia
22. feb 2015

@nikola599 ja som porodila v 36 tt a vsetko je ok, maly bol zdravy, ani v inkubatore nebol, akurat ze bol malicky 2450 g, tak drzim palce aby bolo vsetko ok 🙂

nikola599
autor
22. feb 2015

@trgypadl to dufam ale mala uz vazi 3 kg aj viac len neviem kolko tu budem este tvrdnut myslela som si ze mi pomozu infuzie tecie mi dalsia a mam stale bolesti a tlaci dufam ze vsetko bude oka ani neviem kedy ma babo vyvynute pluca .

nikola599
autor
22. feb 2015

@janaia dakujem moja bambula vazi uz 3 kg aj viac

trgypadl
22. feb 2015

@nikola599 ultrazvukovy odhad je len orientacny,a co Titecie v infuzii?

dada1252
22. feb 2015

@nikola599 ahoj, ja som takto išla do nemocnice a o týždeň som porodila čiže v 36 t. , všetko prebehlo v poriadku, len bola malinká, tak sme čakali na váhu, mala 2040 g ale v inkubátore nebola,,, mne zasa začala predčasne odtekať plodová voda a mala som hrozne vysoký tlak,

nikola599
autor
22. feb 2015

@trgypadl magnezium

sue
22. feb 2015

@nikola599 hlavne pokoj 😉 snaž sa byť čo najviac pokojná. Rozprávaj sa nahlas s malinkou a vysvetľuj jej, že ešte má čas. Nehladkaj si veľmi bruško, mohlo by to "zhoršiť" nález... ale ak by aj, určite by sa už nestalo nič zlé - o dva týžzdne ak by si rodila, dieťatko by už bolo považované za donosené 😉 nestresuj sa, bude to tak ako to má byť a nemusíš mať šialené obavy . tie by boli na mieste, ak by si bola v 26tt... 😉

Držím palce !!!

A nezabudni sa na všetko lekárov pýtať ! Nie sestier, lekárov. Jedná sa o tvoje telo a o tvoje dieťa. Nik iný nemá právo na informácie väčšie ako ty !!!! A neistota ti v tomto stave môže len uškodiť - pýtaj sa na krčok, na placentu, na prípadný postup atď. Musíš ! Tvoje dieťa sa na to neopýta, tak sa pýtaj ty !!!

danieli
22. feb 2015

v 35 tt je uz vsetko vyvinute aj plucka, babo uz len pribera na vahe, rodila som v nemocnici, kde zachranuju predcasniatka 500 gramove, ak sme tam boli tehule po 34 tt, to uz bolo, ze tazko za vodou... 😀 lekari to uz brali v pohodeeeee a po 36 tt uz ani okom nemihli, ze uz mozete rodit 😀 urcite sa nestresuj, tes sa na dobceka, mozno este chvilku vydrzi, mozno sa uz vypyta na svet, no urcite nemusis mat nejake velke obavy

nikola599
autor
22. feb 2015

@sue pytam sa a jeho odpoved bola lezat a mat infuzie ze nic ine sa neda robit pokial sa mi stav nestabilizuje nehladkam ju ale vypravam sa snou len ona je trdohlava a stale sa tlaci a tlaci boli to tecie mi infuzka nepomaha horsi sa mi to a horsi bolesti su castejsie a neznesitelne neda sa mi ani spat citim strasne tlaky a krize ma bolia stoji mi to za tu bolest ale nech pocka este tyzden nemam stoho dobre pocity nepaci sa mi to snazim sa mysliet pozitivne ale ked vidim ze neni mi dobre uz druhy den tak chcem plakat strasne sa bojim dufam ze zajtra to bude dobre do jedenastej mi ma tiect infuzka ale stale mam bolesti a tlaky ja tomu nerozumiem aspon keby mi pichly injekciu na vyvoj pluc ani neviem ci ich ma vyvynute

nikola599
autor
22. feb 2015

@danieli tesim sa len sa bojim aby bolo poriadku mam pocit s toho ze budem rodit ten to tyzden podla toho ze mi infuzky nepomahaju a bolesti tie iste aj tlaky to som rada ze plucka som rada ze sa mozem podelit o trapenie s vami a dakujem za rady

sue
22. feb 2015

@nikola599 teraz nemôžeš pre svoje dieťa urobiť nič lepšie, ako s ňou nebojovať 😉 prijmi stav taký aký je. Urobila si všetko preto, aby sa to zastavilo, ak sa nepodarí to zastaviť, dcérka sa narodí a neboj sa, nebude to žiadna tragédia. Počúvaj svoje telo a ak už pôrod začal (čo je možné) nestresuj a nesnaž sa ho zastaviť. Pomôž svojmu dieťatku na svet. Ono vie, prečo sa rodí - sú prípady kedy niekoľko dní pred pôrodom placenta dostane infarkt a bábo umrie, alebo ma uzol na pupočníku, ktorý sa čoraz viac zaťahuje a ak by nedošlo k predčasnému pôrodu, dieťatko by neprežilo. Ver svojmu telu a ver svojmu dieťaťu - príroda je silnejšia a niekedy aj múdrejšia ako všetci lekári dokopy.

Nemáš dôvod na plač ani strach ! Máš už veľké dieťatko, nestane sa mu nič, ak sa narodí teraz ! Prijmi ten fakt a nesťažuj to vám dvom ! Neboj !!!

Nechcem byť premúdrelá, snažím sa dodať ti síl a optimizmu 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

zamilion
22. feb 2015

@nikola599 vyvoj pluc sa ukoncuje v 34 tt. Bud pokojna.

monicm
22. feb 2015

@nikola599 neboj sa,pravdepodobnosť,že by bábätko malo nejaké problémy je veľmi malá.ako tu už bolo povedané,dieťatko už len priberá na váhe,obaľuje sa tukom ale všetky orgány má už vyvinuté.je ťažké nestresovať,to ti verím,ale skús sa upokojiť a povedať si,že všetko bude fajn,že čo príde to príde a ty to zvládneš.

milka2008
22. feb 2015

@nikola599 ahoj, ja mám za sebou dva predčasné pôrody.. (starší 31+0 tt a mladší 33+1 tt) ... zvládli to obe moje deti.. hoci mladší trošku ešte dobieha, ale inak je to ok ... Ja Ti napíšem iba jedno - treba stav prijať taký , aký je, malinká asi vie prečo sa pýta von ... niekedy je možno lepšie dieťa porodiť, ako by sa malo niečo iné stať.. nemysli na nič negatívne , iba pozitívne... tvoja dcérka je už dobre vyvinutá ... zrejme aj pľúcka už bude mať vyvinuté, funkčné, inak by ti už ten hormon na dozrievanie pľúc určite podali. Držím vám obom palce... zvládnete to určite. Ja som pri staršom mala predčasné kontrakcie už od ukončeného 30 tt, týždeň mi ich zastavovali, aby stihli podať hormon na pľúcka... našťastie sa im to podarilo... podporiť vývoj pľúc... a potom sa narodil ..

zuzkag2
22. feb 2015

@nikola599 ahoj, lezala som s podobnym problemom v 32tt, ja som sa aj otvarala (ale mne tvrdlo brucho od 20tt, ci od kedy, takmer cely den ) v nemocke mi magnezko tieklo nonstop. ono nejaky cas trva kym sa vytvori hladina magnezka v krvi, trvala, aby trochu utisila tie svaly. mne to zabralo az na nejaky 6 den, na 7my ma pustili domov. potom som brala doma 8x500mg magnezka denne do 36tt, a dva dni na to sa narodil maly. mal 2620g, a je uplne zdravucky. neboj, vsetko bude ok, zvladnes to. ked mas velke bolesti, skus sa opytat, ci ti nevedia nejak pomoct. samozrejme tak, aby neublizili babatku.

atomica87
22. feb 2015

@trgypadl vahu z utz neber moc vazne. Mbe robili utz dve hodiny pred cisarskym a tresli sa o viac nez kilo. Povedali mi 4400 a maly mal 3450...

danieli
23. feb 2015

@nikola599 v tomto tyzdni sa uz nezvyknu pichat injekcie na plucka, uz su hotove, veeeelmi ti drzim palceky a mozno bolesti este ustupia, ktovie mozno nie, mne v 30 tt pichali injekcie na plucka, plus mi tiekli tokolytika na zastavenie kontrakcii, na ctg som mala kopce ako Vysoke Tatry pomaly kazde dve minuty a vydrzali sme este 7 tyzdnov, ale dva tri dni trvalo kym sa drobec rozhodol, ze este pocka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre