Bolesti žalúdka po konzumácii surovej papriky v 23 tt

sisi2212
3. dec 2019

Ahojte, som v 23.tyzdni, zjedla som vcera viac surovej papriky, ze sak dam si zdravej zeleniny, vecer ma vsak neskutocne zacal boliet zaludok, celu noc som nespala, pichanie v zaludku pri kazdom pohybe, len v lahu naboku trochu klud.... Dnes trosku upokojene, ale stale zaludok citim .... Stalo sa vam toto po surovej zelenine niektorej?

lyci
3. dec 2019

paprika robi zle mnohym ludom vseobecne

sisi2212
autor
3. dec 2019

@lyci no uz si ju asi nedam, po tomto zazitku.... Fakt zrovna sa striasam celu noc od bolesti

deti95060810
3. dec 2019

môže to byť žlčník...je potrebné dodržať dietu zopár dní...

sisi2212
autor
3. dec 2019

@deti95060810 ďakujem, to dodrzim urcite, lebo tak mi je zle, že jedlo ani vidieť

deti95060810
3. dec 2019

@sisi2212 ak to bude pretrvávať tak potom je potrebné navštíviť lekára...bolesť nie je troška menšia?

sisi2212
autor
3. dec 2019

@deti95060810 v porovnani so vcerajskom urcite ano, ale stále mi je ešte zle, taka ťažoba na žalúdku

suge
3. dec 2019

@sisi2212 Aj mne robí paprika zle a to nie som ani tehotná. Navyše jesť ju v mimo sezóny... Radím diétu a tiež skočiť k doktorovi, taký ultrazvuk so zameraním sa na žlčník by nebol na škodu.

veronika33
3. dec 2019

@sisi2212 mne tak bolo zle a bol to nakoniec žlčník, ultrazvukom ti ho vedia skontrolovať aj v tehotenstve

sisi2212
autor
3. dec 2019

Fuha, no ďakujem ženy, tak asi radšej zajdem, aj ked odvcera vecera sa mi to upokojilo, aj keď ešte nie úplne

montemotherone
3. dec 2019

@sisi2212 po surovej zelenine nie, ale paprika je ťažká na žalúdok aj cez deň, nie ešte pred spaním. Daj si Eapumisan, to kychanie sú už len plyny

halienka
3. dec 2019

tiež doporučujem espumisan, zrejme ťa veľmi nafukuje z tej papriky a to podráždilo žalúdok, a daj dietu pár dní, nič dráždivé ani mliečne ani korenené, najlepšie pečivo staré jeden deň, nie česrvé a bylinkové čaje - harmanček, medovka, veľmi upokojujú žalúdok. Na tú papriku naozaj pozor, ona veľmi nafukuje.

sisi2212
autor
3. dec 2019

Ďakujem, zajdem ten espumisan kupit a dam dietu, ked sa mi dozajtra nepolepsi, zajdem lekarovi.... Vcera som myslela, ze sa zabijem od bolesti... Ale dnes lepšie, tak snad už sa bude len zlepšovať

siska53
3. dec 2019

@sisi2212 papriku ani moje telo dobre neznasa.. mohol byt podrazdeny zlcnik.. ja som v tehu skoncila po pomaranci na pohotovosti, ale ja som mala uz aj kamene, takze dieta u mna a tebe tiez ostava len dieta teraz, nez sa zaludok upokoji.

nikpa
3. dec 2019

@sisi2212 ja som tak v trhu zjedla kapustu a myslela som ze idem rodiť, celu noc som prechodila po byte so slzami v očiach od bolesti a kŕčov, nechýbalo veľa aby som išla na pohotovosť, no bolo mi jasné, že je to len z kapusty :')

sisi2212
autor
3. dec 2019

@nikpa presne toto aj ja, celu noc som chodila so slzami, zufalostou, tiez som uz rozmyslala, ze idem na pohotovosť

wivienka111
3. dec 2019

mne byva z papriky tiez hrozne zle. dlho mi ju travi, ked si dam takto cerstvu, lebo ja to hrozne lubim len tak na rozok alebo zemlu cerstvu s obycajnym maslom. zvykne mi potom na zaludku lezat aj tri dni, stale sa mi nou aj grga, davam si ju len vynimocne

simca06022011
3. dec 2019

Ak je to prvykrat po paprike, moze to byt zlcnik...

sisi2212
autor
3. dec 2019

@wivienka111 presne aj mne sa celu noc grgalo a zaludok bolest strasna.... No uz si ju nedam.... Som poucena

luxus10
3. dec 2019

pancreolan, biopron 9-to zarucene pomoze, a nebud pazrava, vsetko s mierou...🙂

luxus10
3. dec 2019

a ziadny espumisan v tehu sa nesmie, mna na to upozornoval gynekolog....a je len proti naduvaniu, funkcnu poruchu travenia neodstrani...

montemotherone
3. dec 2019

@luxus10 odkiaľ vieš že má funkčnú poruchu trávenia? 😏 čerstvá paprika prirodzene nafukuje aj bez funkčnej poruchy. A tvoj doktor ti uviedol akú príčinu pri Espumisane? Lebo jeho mechanizmus účinku je tak jednoduchý, že bezpečnejšie od toho je už len ...žiadny liek 😉

luxus10
3. dec 2019

@montemotherone ked predsa zaludok nieco nevie rozlozit, a podrazdi zlcnik a pankreas paprikou ide o funkcnu poruchu travenia, a milujem tieto hlupe vypravdovacky....

tu ide o autorku a jej bolest a o to aby nejakym liekom neublizila plodu, lebo sebe neublizi, sledujme ciel, nie sproste natahovacky....

sisi2212
autor
3. dec 2019

Pokial by mal plodu vadit espumisan, samozrejme si ho nedam, radšej vydržím, kym to prejde

luxus10
3. dec 2019

@sisi2212 nevydrziavaj, daj si jedno alebo druhe z toho -tie su bezpecne a do 10 minut mas vysledok...

ada12345
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka2710
3. dec 2019

@sisi2212 ja som si raz dala pred spanim jablko a skoro som umrela,čo tak bolel žalúdok a ešte tri dni ako keby som mala kameň v bruchu! Paprika nie je nič moc na noc, baby majú pravdu,bude to pravdepodobne zlcnik si myslím! Naposledy sa mi to isté stalo,keď som si dala kalerab, celú noc som sa prehadzovala a bolo mi zle a takisto aj z hrozna,som ho pojedla aj s tými jadierkami,a tiež uplne zle! Takže pred spanim na takého pozor 😉

evuska135
3. dec 2019

Ja uz nejaky ten rok papriku nejem, ta je strasne tazka na zaludok

luxus10
3. dec 2019

pocujte dievcence, inak chuti vypestovana paprika doma a inak z obchodu-to je nebe a dudy...zjem domacu a ani neviem, ze som jedla, zjem z obchodu a tazko mi je do druheho dna, nemusim byt ani tehotna...vsetko vypestovane v sklennikoch na kadejakch hnojivach a pesticidoch...

sisi2212
autor
3. dec 2019

No zeny, teraz uz celkom dobre sa cítim, dúfam ze zajtra uz uplne fit, ale teda som poucena 😊

ada12345
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre