Dieťa tlačí na obličky. Ako to dopadlo?

makmitka33
10. okt 2011

Ahojte Maminky, stalo sa Vám, že Vám Krpček tlačil na obličky a zavádzali Vám hadičky? Ak ano, tak ako to dopadlo? Lebo my sme si to absolvovali minulý utorok a veľmi ma to ešte bolí ☹

nefertitka
10. okt 2011

@makmitka33 fiha ake hadicky? mne mala tlacila na lavu oblicku, ja som bola leziaca, tak asi preto, lebo vacsinou som lezala na lavom boku, tak mi potom kazali lezat opacne..

makmitka33
autor
10. okt 2011

@nefertitka Mne zaviedli medzi obličku a močový mechúr takú trubičku - hadičku, aby sa zase oblička rozbehla. A nedali ti žiadne lieky?

anjelicek26
10. okt 2011

Mne pritlacila mala ten kanalik z oblicky asi dva tyzdne pred porodom, dostala som infuzku a malu potriasli, nech sa odsunie inam a uz bolo dobre. Ale to bola taka bolest, ze ma z centra mesta viezli sanitkou do nemocnice 😝

nibiru
10. okt 2011

@makmitka33 moja veduca v robote mala to iste zavadzali jej trubbicky v pohode porodila mne tlacila na niaky nerv v chrbtici takze od 5m som krivala a nevedela chodit. az do 25tt preslo to az ked sa zosunula do lonovych kosti.

makmitka33
autor
11. okt 2011

@nibiru a tá vedúca neporodila predčasne?

makmitka33
autor
11. okt 2011

@anjelicek26 ja viem, hrozne to bolí ☹

namarie
15. okt 2011

@makmitka33 Ahoj, ja mám podobný problém, pár týždňov cítim bodavú bolesť v pravom boku a je to čím ďalej tým horšie (asi ako malé rastie) a pred dvoma týždňami mi dal gynekológ lieky (NO-SPA) a teraz som bola na poradni a vravela som, že ma to bolí ešte viac a lieky mi nezaberajú, max tak na pol hodinku a potom sa to ešte zhorší, tak ma zavolali na druhý deň aby mi vzali krv, tak som tam prišla a povedali mi po tom čo som prišla s výsledkami z labáku späť, že krvné výsledky sú v poriadku a zápal tam nemám a moč je tiež v poriadku, tak mi robil gynekológ ultrazvuk a tam niečo zbadal na obličke a poslal ma do nemocnice na zavedenie tej hadičky (teda do správy dopísal, že predpokladá jej zavedenie tak aby ma vzali).. tak som šla do nemocnice a tam ma z centrálneho príjmu poslali ešte na urologickú ambulanciu, kde už nikto nebol a tak som musela ísť na lôžkovú časť kde mi po vyšetrení a ďalšom ultrazvuku lekár povedal, že na tej obličke fakt niečo je a je zväčšená, ale že ak mám kameň (ktorý asi mám) on ho bez RTG neuvidí a tak mi povedal, že ak mi prídu horúčky alebo väčšie bolesti tak mám utekať do prvej nemocnice aby mi zaviedli tú hadičku. Ale čo tu tak čítam tak tá hadička narobí ešte viac problémov, alebo ti pomohla? V pondelok mám ísť na kontrolu a asi sa rozhodne o zavedení tej hadičky tak by som ti bola vďačná za radu a skúsenosť či to nakoniec pomohlo.

vrabciatko
15. okt 2011

@namarie
ja som cca 2 týždne naspäť ležala 5 dní na gyn. oddelení, Malý mi tlačí na pravú obličku a mám ju zväčšenú, a ta 3x za hodinu behám na wc-ko. Lab. testy a kultivácia zápal vylúčila. V nem. mi dávali akurát 3x denne no-spa a 3 litre urolog. čaju. Piaty deň som už toho mala plné zuby a na vlastnú žiadosť som išla domov. Lekári mi kázali viac sa polohovať na ľavú stranu a keď príde bolesť dať sa na kolená a lakte a vydržať. Vraj sa potom maternica od tej obličky nejako odtiahne, bolesť poľaví. Má to niečo do seba, teraz to už tak nebolieva, aj keď to močenie je stále časté, ale už som si zvykla. Žiadne hadičky mi nikto nespomínal.

namarie
15. okt 2011

U mňa zas toto ani nespomínali, len že mám zatiaľ veľa piť kým sa nerozhodne a to s tým kľačaním som skúšala ale tak, že som si kľakla ku posteli a poskladala sa na ňu zvyškom tela, skúsim aj toto, díky 🙂 a tiež mi kázali ležať na ľavom boku viac. Jedine, že ja s tým častým močením až taký problém nemám, teraz akurát keď pijem veľa čaju a vody tak behám každú hodinu.

namarie
15. okt 2011

@vrabciatko a máš tiež také bodavé bolesti?

vrabciatko
15. okt 2011

@namarie bolesti som mala šialené, ale už je to cca 2 týždne. Ležanie na oddelení s posteľami ešte z čias Hitlera ma vyliečili 😖 . Ale vážne už to nebolí ani z polovice tak ako predtým, možno sa nejako otočil, posunul, neviem. Každopádne ležať na chrbte sa mi nedá vôbec a preferujem ten ľavý bok dúfam,že sa to nepreklopí tam.

namarie
15. okt 2011

@vrabciatko no mňa to pobolievalo kus, ale pred dvoma týždňami mi bola inak otočená ako teraz, vyzerá to, že mne sa otočila akurát tak, že to bolí viac, ale tak som hovorila, že ja to znesiem, navyše poslušne pijem veľa vody a urologického čaju až sa na to už nemôžem pozerať 😀 , lebo z predstavy tej hadičky fakt nie som nadšená ...
tak som rada, že to aspoň tebe povolilo už a dúfam, že sa ti to už nevráti 🙂

vrabciatko
15. okt 2011

To ti verím. Tej hadičke by som sa asi bránila aj ja. Je ale zarážajúce, že mne okrem sona obličiek nerobili nič. O urológii nebolo ani reči. Len kultivácia, chem. rozbor krvi, moču atď. 😒 .

pink_lady
15. okt 2011

@makmitka33 pozri i tuto temu su tam dievcata s podobnou skusenostou 😉 https://www.modrykonik.sk/forum/tema/mate-zkuse...

namarie
15. okt 2011

@vrabciatko Tak mne robili rozbor moču a krvi a podľa toho som mala všetko v poriadku, preto mi gynekológ u seba v ambulancií prešiel ultrazvukom aj po obličke a niečo tam uvidel, preto ma poslal na urológiu nech to pozrú poriadne, lebo nechcel robiť on závery...

sussie259
15. okt 2011

@namarie aj mna pichalo v lavom boku..bola som aj na pohotovosti..ale stale na nom spím, a aj malicka ma tam okopava smer na oblicku.. trosku je zvacsena, ale nastastie ziadne hadicky!! a robili mi vsetky mozne vysetrenia.. takze odnes spím len na chrbte 🙂)!

namarie
15. okt 2011

@sussie259 mne kázali spať na ľavom boku (keďže s pravým sú problémy) ale už je to dosť nepríjemné, lebo už nemám veľa možností na spánok, ale čo by som pre svojho drobčeka neurobila 🙂

cherry1981
28. dec 2011

No mne to zistili vcera. V noci som dostala velke bolesti do praveho boku, a tak som sla k lekarovi ten ma poslal na sono a hned odtial na urologiu.
Tiez mi zistili nieco s panvickou , A zevraj oblicka zadrziava moc a tym padom mam bolesti. Zajtra idem na krv sa bojim aby to nebolo vazne, ale povedali mi ze babo tlaci na oblicku a mam spavat na druhom boku, ale zda sa mi to skoro uz v 20tt ☹

elly23
25. júl 2017

@cherry1981 ja mam teraz ten isty problem, rano gynekolog, poobede nemocnica urologia, krv v stolici aj v moci, tiez polohovanie na lavej strane a ze babo mi tam niekde tlaci, ak sa vyskytnú horucky smer nemocnica

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre