Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dostali ste injekciu na protilátky, aj keď sa netvorili?

smsabrinka
30. apr 2015

Ahoj dievcata,prosim vas je tu niektora ktorej podavali v 28 tt injekciu na protilatky?vraj to odporucaju hematologovia davat rh negativnej matke preventivne.bola som teraz v 35 tt a dostala som vysledky z posledneho odberu kt mi robili v 32 tt a boli pozitivne,vraj po tej injekcii a tak ma zaujima ci ste to tiez tak mali a vsetko bolo v pohode? Dakujem moc za odpovede

katharrina
30. apr 2015

ja som ju nedostala počas, gynekológ povedal, že netreba, malý sa ale narodil v 32 tt., po pôrode som protilátky dostala aj ja, aj malý

meluela
30. apr 2015

@smsabrinka chodis asi do kocha, ze? Oni davaju co je zatial nadstandard .. podla najnovsich poznatkov je lepsie dat uz v tom 28-29tt pretoze k inkompabilite moze v casti pripadov prijst uz v prvom tehotenstve. Nevyhoda je ze su potom falosne pozitivne testy ... ako mas aj ty a potom su okolo toho zmätky. Mala som to rovnako a vsetko v pohode, akurat ma teda na hematologii zcedili z krvi na opakovane testy (snad 9 ampuliek nabrali 🙂 )
Pozri tento clanok (od slovenskych autorov), ten je presne na temu preventivnej injekcie v 28tt: http://www.prolekare.cz/pdf?ida=pg_04_03_02.pdf

lajlilinka
2. máj 2015

Ja som rh negatívna, počas tehu som protilatky nedostala a ani po pôrode... Dcérka podelila rovnakú krvnú skupinu...
Ale zavážil možno aj ten faktor že s MM máme rovnakú krv...

mirkatobi
2. máj 2015

lajlilinka....ale tie protilatky ti po porode mali dat...pichaju sa kvoli dalsiemu babatku...nie kvoli uz narodenemu ;) aby si ho potom nepotratila

Tu začni písať odpoveď...

Odošli