Extrémne časté močenie a nutkanie v 16. týždni

red_cat
29. máj 2017

Ahojte baby, uz som tu skusala najst niekoho s podobnym problemom ked som si myslela ze je to zapal moc.ciest ale coraz viac som si ista ze tym to nebude..
Zacalo to zrazu par dni dozadu, mala som potrebu castejsie chodit na wc, ale nic co by sa nedalo vydrzat...vystupnovalo sa to vnoci ked som bola na wc kazde 3 minuty a vzdy so mna vyslo par kvapiek..o par minut som uz nevedela udrzat moc a opat len par kvapiek, celu noc som stravila na wc a ked som od unavy nad ranom zaspala na hodinu, tak radsej ani nebudem pisat co sa stalo..domyslite si asi kazda 😢 co je vsak zaujimave, nic ma nerezalo, nepalilo ako pri zapale moc.ciest, ktory doverne poznam a neraz som si nim presla.
Hned rano som bezala k lekarke a spravila mi krvne testy a kultivaciu mocu..vsetko negativne, ziadny zapal...no i tak mi nasadila atb, keby sa nahodou niekde nieco skryvalo aby to neublizilo babatku.
Antibiotika vsak nezaberaju. Po 20tej hodine uz vobec nepijem a aj tak travim velku cast noci na wc. Pocas dna ked pijem tak su chvile ked som na wc opat kazdych 5 minut a bezprostredne po vymoceni musim znovu...je to tak uz tyzden a som neskutocne vycerpana, znechutena....
Baby zazili ste nieco podobne? Moze to byt sposobene tehotenstvom?
Ak to takto pojde dalej tak skoncim asi na psychiatrii aj s plienkami pre dospelych

unctadorg
29. máj 2017

Nuz az do porodu som to zazivala. 🙂

mischelin89
29. máj 2017

Aj ja som to mala...tak 15-21tt ...vycikala som sa, vysla som z domu a pred domom otocka, naspat cikat, pat kvapiek...zase som vysla von, presla som 10 minut do obchodu a uz zufala ze ak sa nevycikam tak zemrem. Ale ja som to brala tak, ze maly mi tlaci na mechur, aj mi casto donho kopka a vtedy uplne urgent pocit na cikanie, tak mam caste nutkanie. A teraz ked citam tvoju temu...uvedomila som si ze to same preslo 🙂 maly sa nejak posunul a na mechur tlaci menej...sice casto mam silne nutkanie a cikam malo...nuz nie je dost miesta teraz na organy aj babo 🙂 Snad to aj tebe prejde.
@red_cat

red_cat
autor
29. máj 2017

@unctadorg
@mischelin89 nieee baby, to snad nemoze byt pravda😢 vsak to mozem rovno zostat doma na pnke lebo nevydrzim ani tu 15minutovu cestu autom do prace..
A to znamena ze aj antibiotika do seba teraz pcham uplne zbytocne.
Toto by som fakt necakala...citala som o castom moceni v tehu ale vraj ko koncu iba.. ked uz babo velmi tlaci na mechur. A ja zatial ani brucho nemam,.uplne som plocha ..tak co bude potom ked este viac krpec narastie? Mozem si fakt akurat tak plienky kupit 😢 nepotesili ste ma teda 😀

anjelicek26
29. máj 2017

@red_cat lekar ta normalne vypise na pn.Ked sa maternica zvacsi a babo posunie vyssie, resp. sa pretoci, ono to prejde, je to len docasny stav a nie nebude to trvat cele tehotenstvo. A ano tie antibiotika su uplne zbytocne, je to ako keby mas skalu priamo na mechuri a ostava ti minimalny priestor na ten moc...

zuzka_ant
30. máj 2017

@red_cat nepotesila ta ale moje cikanie zacalo este predtym ako som si spravila test.a nejak to este neprestalo(som v36 tt).vstavam aj v noci parkrat a cez den to iste bezim na zachod..a o chvilu zas..a ani nehovorim ze sa bojim aby som si niekde vonku nekychla😝

mischelin89
30. máj 2017

@zuzka_ant mmm...kychanie :D ja sa musim fakt sustredit, prekrizit nohy, chytit podbrusko...ak to nahodou nestihnem uz aj som vybavena :D a ze to casto nestiham.

Minule som si len kvokla v garazi k muzovi, cosi mi ukazoval...a ja zrazu len prekvapene, zlatko ja cikaaaam :D :D

A vlastne mi este napada, ze niekedy sa vycikam, vstanem zo zachoda, odidem a telo si tak nejak pocikava dalej, pritom som presvedcena, ze som vycikala aj poslednu kvapku, este menim na wc polohy, nech ide vsetko von :D

A pritom som pred tehu vela cvicila jogu, trenovali sme panvove dno aj zvierace...a nepomohlo. Alebo mozno pomohlo, len ktovie, ake by to bez toho bolo...to uz len cievka a permanentne vrecusko :D

Nie je to krasne obdobie? :D moj muz ma z toho permanentnu zabavu.

@red_cat

fatima99
30. máj 2017

@mischelin89 ja uz som na tom teraz tak, ze ak nemam v blizkosti zachod tak ani kychnut nemozem :D uz idem pekne zakazdym rychlo na vecko a kycham tam lebo uz nie je sanca to teraz udrzat :D ach ako sa uz tesim ked bude babo vonku a budem si moct schuti kychnut, nikdy som si nemyslela, ze by mi to vadilo

zuzka_ant
30. máj 2017

@mischelin89 ja sa tiez cudujem ze kde sa to tam berie ked 5 minut po vycikani mam zas pocit ze mi treba...a ked idem tak par kvapiek...ale ten pocit ze sa pocikam ..to radsej bezim kazdu chvilu.
A presne ked si cupnem.tak to vtedy ani zakaslat nemozem
Co narobime ked sa tak roztahuju tie nase deti... mne su case na ten mechur aj do rebier...a to je tiez bolest😥

red_cat
autor
30. máj 2017

@fatima99
@zuzka_ant babulky ale vy uz na to mate narok v 36 a 38tt🙂 ale co ja neboracka na zaciatku 16tt...ved je to mimco mini mini..to ked sa bude zhorsovat tak onedlho asi naozaj skoncim v nemocnici s katetrom a sackom na moc..ked som citala o castom cikani v tehotenstve tak by ma ani vo sne nenapadlo ze to bude nonstop a ze nebudem v sebe vediet udrzat moc😢 ale tak minimalne som rada ze su tu zienky ktore to zazili a ze je to kvoli babatku a nje kvoli nejakej infekcii...

mischelin89
30. máj 2017

@fatima99
@zuzka_ant baby, odmenou nam bude krasny porod, takpovediac na jedno poriadne kychnutie 🙂 a vy uz to mate predo dvermi, tak sa drzte <3
@red_cat a ty nebud nestastna, ja som to fakt mala tiez najhorsie cca v tvojich tyzdnoch a ustupilo to. Ono to zrejme uplne neprejde do porodu, ale moze sa to upravit, zmiernit, ved v tehu sa telo meni a maternica sa bude natahovat hore, aj krpcek sa trosku posunie vyssie. Ja ho teraz citim kopkat do mechura ovela ovela menej.

zuzka_ant
30. máj 2017

@red_cat no mozno hej ale tiez to mam tak od zaciatku, hlavne ze som citala ze sa to zlepsi ked sa babo otoci a nebude kopat do mechura, teraz sa tam tlaci asi hlavickou, nohami do rebier, lepsie to uz asi nebude :D ale nikdy nevies, myslim ze je to individualne, mozno si to casom tvoje rozmysli :D
@mischelin89 no bodaj by to slo tak rychlo a lahko, este nestresujem, ale uz zacinam rozmyslat nad tym ako to zvladnem 🙂

janusik7
27. okt 2022

@red_cat Ahoj, viem ze toto je stara tema, ale zastabilizoval sa tento problem nejako alebo to bolo takto az do konca tehotenstva? Som prave v 16 tyzdni a toto iste zazivam posledne 2 tyzdne, ale vsetky vysetrenia na zapaly negativne. Dakujem 🙂

red_cat
autor
28. okt 2022

@janusik7 malinky mi len niekde tlacil..asi na mechur. Preslo to zo dna na den a do konca tehotenstva som mala pokoj☺️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre