Fibroadenóm prsníka (nezhubný nador)

beke79
8. júl 2009

Dievcata chcela by som poprosit aby ste sa zapojili do diskusie na tuto temu. Velmi dobre viem, ze nas je vela ktore mame tento problem (diagnozu). Ja osobne ma s tymto uz dlhorocne skusenosti lebo uz v 19-tich rokoch som bola prvy krat operovana. Teraz mam nieco cez tridsat a som v 22-tyzdni tehotenstva cakam druhe dieta a v lavom prsniku mam dva dost velke FIBROADENOMI. Mam ich vysetrene takze mi brali z nich vzorky a potrvrdilo sa ze jo to zase FIBROADENOM. Chodim do BA k Dr. Bellovi do prsnikovej ambulancie a ubezpecoval ma ze tehotenstvo na to nema ziadny vpliv aj ked mi v prvych tyzdnoch velmi ten nador podrastol vplyvom hormonov.

Chcela by som poprosit hlavne tie zeny dievcata ktore s tym maju skusenosti a hlavne v tehotenstve nech zareaguju a napisu ako to u nich prebiehalo a skoncilo hlavne. Ci su zastankine operacie tj. odstranenia nadoru alebo sledovanie. Mne uz osobne tri krat nador vyoperovali takze moje prsia vyzeraju ako po lincovani. Bojim sa ked sa moje druhe babatko narodi a hodi pohlad na moje prsia tak si to trikrat rozmysli ci chce mliecko alebo nie. 😖

Cakam ze napisete a zareagujete!
Diki vopred

ninusa221
13. sep 2021

Mne dnes zistili idem do mama centra ževraj až o 4 mesiace.. myslite si ze je to pohode ?

anonymka11
22. feb 2022

Ahojte vedeli by ste mi prosím Vás niektorá poradiť bola som na biopsii v jednom prsníku mám fibroadenom a v druhom mi vyšlo fibroproliferativna choroba nikdy som sa s ničím takým nestretla vedeli by ste mi poradiť čo to je za chorobu?

aknel232
3. máj 2022

Ahojte, môžem poprosiť kontakt na Mudr. Bella BA? Nedarí sa mi k nemu dovolať na číslo, ktoré má zverejnené na objednanie. Ďakujem

veva87
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petra1406
7. jún 2023

@pigletik kde si bola,v bratislave?

petra1406
9. jún 2023

@jellinga aky velky FA si mala...moj ma 1 cm a doktori to odporucaju vybrat...hoci biopsia potvrdila benigny vysledok,preco odporucaju vybrat.....aj ked nemam ziadne problemy.Mam strach,aby sa vybratim jedneho nerozvinulo vzniknutie dalsich 3och. Vo stvrtok si mam prist pre ziadanku a pre termin..kolko sa caka na termin operacie v Ousa?

petra1406
15. jún 2023

@kajkag ako si dopadla,mna to caka tento rok v auguste,stale mam strach,ci do toho vobec vrtat aj ked je to benigne...10x8 mm

kajkag
28. jún 2023

@petra1406 všetko dobré dopadlo 😉

kajkag
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petra1406
29. jún 2023

@kajkag mozem sa spytat kolko si s tym marodovala po operacii,kedy si mohla znova do prace?Ja viem,ze u kazdeho je yo individualne ,ale zhruba,nech viem.Bolelo to moc,ak9 prebiehala predoperacna priprava,citam,ze mi tam maju vkladat nejaky drotik😔
Dakujem za odpoved

kajkag
5. júl 2023

@petra1406 fuha už ani nepamätám, ale asi 2 týždne som bola PN. Mňa absolútne nič nebolelo. Držím palce

anik12345
10. jan 2024

@mimka_mia ahoj, prepáč, viem že táto diskusia je už staršia, ale chcem sa ťa spýtať ako si na tom s tvojimi fibro? Mam dosť podobný problém, rada by som sa s tebou poradila

mimka_mia
10. jan 2024

@anik12345 ahoj 😊 Kludne mi napis na miadix@gmail.com. Odpisem cim skor 😊

aknel232
11. jan 2024

@anik12345 ahoj, mám ho vybratý, praskol mi implantát na vedľašom prsníku, pri výmene mi vybrali aj fibro. Som 10mes od operácie a zatiaľ sa nový neobjavil

ivana08
21. mar 2024

@petra1406 môžem sa opýtať. Bola si potom na operácií v uosa? Ja mám termín v máji. Koľko si bola v nemocnici a koľko na PN, aj celkovo ako hodnotíš nemocnicu, personál. Ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre