HCG 1000 a na sone nič. Je to mimomaternicové tehu?

nat28
28. dec 2010

Ahojte, vcrea som bola u dr., brali mi krv na hcg 1.krat. Otehotnela som pred 3tt - ovulacia. HCG mam 1000, no na sone nic nenasli. Doktorka povedala ze sa jej to nepaci, ja som na pokraji zrutenia. Vyzera to na mimomaternicove. Od vcera visim na zahranicnych strankach a citam vsetko okolo toho. Nikde citam ze hcg na viditelny aspon gestacny vak je 1000, nikde pisu 1100, niekde 1500. Nestalo sa to niektorej, alebo ste o niekom nepoculi, ze by to nemuselo byt mimomaternicove? Vo stvrtok idem na kontrolnu krv a sono a tam sa to rozhodne. Som zufala a uz neviem na koho sa mam obratit...

pink_lady
28. dec 2010

@nat28 hlavne nic necitaj, nehladaj, do stvrtku su uz len dva dani,,,..ked si otehu pred 3 tyzdnami este nemusi byt nic vidiet, resp., mas istotu, ze si otehu cez ovulaciu? odvtedy si namala PS? lebo nikde nie je napisane ze musis otehotniet len cez ovulaciu...mne rbil doktor 1.krat sono dva tyzdne po vynechani MS,podla neho to nema skor vyznam...takze pohoda, klidek, tabacek 😅 stres tehotenstvu skodi 😉

katuska26
28. dec 2010

Podľa mňa 3 týždne sú ešte skoro a nemusí byť nič vidieť, počkaj ešte týždeň, určite tam niečo uvidí🙂 dr ťa tiež nemusí hneď strašiť 😠

fomarik
28. dec 2010

@nat28 ja som minulý týžden bola tiež na sone po 3 týždnoch od oplodnenia. ( My sme po 3 IUI). hcg som mala 425 a na sone nič. Ešte ideme tento štvrtok. Hcg máš nádherne vysoké, apo 3 týždnoch skutočne nemusí byť ešte nič vidieť. Držím palce, velmi, velmi!!!!!!!!!!!!!!!!!

anjelicek26
28. dec 2010

Po troch tyzdnoch skutocne nemusi byt nic vidno a pri mimomaternicovom tehu stupa HCG praveze velmi pomaly. Urcite uvidis vo stvrtok krasnu bublinku 😵 Robila si si zasa tehu test? Silnie? Ak silnie, tak je to urcite ok.

nat28
autor
28. dec 2010

baby dakujem ste strasne zlate ze ma tak podporujete, ale ide o to, ze ak je hcg uz 1000 a na sone nie je vidno ani len gestacny vak, berie sa to ako vysoko pravdepodobne mimomaternicove. Ak aj nie to, aj tak je zle, to citam vsade. Pri tej hodnote uz musi byt nieco vidiet. Snazim sa na to nemysliet, ale neda sa to, sem tam ma chyti zachvat placu, ze preco ja, ked mimomater. je sanca tak 1%. Doktorka si totiz myslela ked na sone nic nebolo, ze budem mat hcg okolo 500, ale ta moja hodnota je prekvapila - v zlom. Ja neviem ako to mam vydrzat, toto cakanie.

pikha
28. dec 2010

no, co si budeme hovorit, mozne to samozrejme je 🤐 Hlavne sa neboj, keby aj hned to bolo ono, za styri dni si doma z nemocky a rany po laparke nebolia dlho, nie je to fyzicky nic strasne. To pre pripad, ze by sa naozaj potvrdilo to, co hovori doki. A ako sa citis, mas bolesti? Pichlave, neprirodzene, akokolvek divne, alebo pocit akoby zastavenych vetrov? HCG 1000 je sice ozaj dost, ale tehotenstvo je u kazdej baby indi vindi, nemusi to znamenat vobec nic. Drzim prsty 🙂

pink_lady
28. dec 2010

@nat28 a co ak su to dvojky, trojky ... 😉 tym padom je hcg vyssie a nie je nic vidiet lebo je este zavcasu 🙂

nat28
autor
28. dec 2010

@pink_lady vies ze ma to tiez napadlo? moj otec je z dvojciat....pocula si uz o takom pripade? lebo na webe luskam tuto temu uz od vcera, ale takuto moznost nepomina nikto 😒

nat28
autor
28. dec 2010

@pikha vcera som isla do nemocnice.lebo som v noci z nedele na pondelok mala silne bolesti v podrusku, na oboch stranach, trvalo to asi 15-20min, potom to preslo. Dr. ma najprv vysmiala, ze som precitlivena a zbytocne sa stresujem, ale nakoniec vidis ako to dopadlo...inak nemam ziadne bolesti, citim sa ok. nevies ako to je pri mimomater. ci ti musia automaticky vziat vajcovod , alebo sa embryo da odstranit a vajcovod zachovat? a mozem potom niekedy v buducnosti podstupit ivf, alebo sa to vylucuje?

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
amadora
28. dec 2010

čo ja viem tak gestačný vak je vidno až okolo 4tt až 5tt niekedy takže podľa mňa ešte žiadne stresy 🙂

jerryjanka
28. dec 2010

mne nebolo vidno v podstate nič ani pri 1900 hcg a to bol novy fakt kvalitny uzv

ninan2
28. dec 2010

@nat28 Ahoj, HCG mas na 5. tyzden (2 tyzdne do ovulky a 3 tyzdne od nej) uplne v pohode, v norme, myslim si, ze pri mimomaternicovom by bolo nizsie... A na UTZ este naozaj nemuselo byt nic vidiet, je to este predsa len trochu skoro, kazdopadne v dalsich dnoch sa tam urcite nieco uz objavi... Ono dost zalezi aj na kvalite ultrazvuku a ci to bol vaginalny alebo brusny. Pri menej citlivom alebo brusnom sa to tazsie zobrazuje ked je to take male este...

ninan2
28. dec 2010

@nat28 este k zobratiu vajcovodu - ked sa na to pride takto skoro, tak sa vacsinou da vajcovod zachranit, pretoze embryo sa laparoskopicky odstrani este kym vajcovod pukne pod jeho velkostou (co byva pricinou k jeho odstraneniu). IVF s tym vobec nesuvisi, mozes ho samozrejme podstupit (pri nom sa praveze vajcovod obchadza, beru sa vajicka priamo z vajecniku a vkladaju uz oplodnene do maternice).

nat28
autor
28. dec 2010

@jerryjanka a nevideli ti tam vobec nic? od akej hodnoty hcg ti robil vaginalne sono?

jerryjanka
28. dec 2010

no prve vaginalne sono bolo na tych 21 DPO a to bolo tych 1900 hcg
bolo vidno 2 mm fliačik ale nevedeli či je to prave vačok - to sa ukazalo až neskôr.
proste nerob paniku. stači slabšie sono, alebo inak uložene babatko a už to nemusi byť vidno hned.
vo štvrtok už uvidiš miminko

nat28
autor
28. dec 2010

@ninan2 ono s tymi tt je to u mna tak vseljak, lebo mavam nepravidelne cykly, tento posledny som mala 60dni, tak u mna neplati klasickych 2tyzdne po menzese ovulka, bolo to 6 tyzdnov,az potom som mala ovulku (folikulometria), pocas ktorej som otehu. Myslis, ze to moze mat suvis?

ninan2
28. dec 2010

@nat28 no ved preto to treba ratat vzhladom na ovulku a nie MS. Standartne do ovulky musis priratat 14 dni, kedze vies kedy presne bola. Cize 2 tyzdne + 3 tyzdne doteraz. To by si mala skonceny 5. tyzden a zacinala uz 6ty. Praveze podla MS by si bola by si bola uz v 9. tyzdni, a to je nezmysel. Je dobre, ze doktorka to posudzuje aj vzhladom na toto + vysku HCG. No a na Tvoj aktualny tyzden je HCG 1000 uplne v norme (na normalne tehotenstvo). Uvidis ze vo stvrtok uz bude vsetko OK...

pikha
28. dec 2010

@nat28 nie, vajcovod zobrat nemusia. Ak sa to podchyti vcas, narezu ho, embryjko vyberu a hotovo. Vajcovod cely beru vtedy, ked praskne, ale to by si inak vyzerala, toho sa neboj 🙂 alebo ak by bol nejaky moc zrastovy a to uz je na konkretnom rozhodnuti lekara. A tu tvoju posmeskujucu pani doktorku akurat tak do hlavy nakopat za ten pristup 🙄 to sa to niekomu frajeri, ked nema taky problem. Uvidis vo stvrtok co a ako, ako uz kocky pisali, pri GEU rastie HCG pomalsie, takze uvidis hned podla hodnoty. Aj s tym IVF ako ti ninan napisala, je to presne tak. Neboj sa nic 🙂

pia22
29. dec 2010

Ja som mala na 1. vys. HCG 700 a na sono vys nebolo nic vidiet, az o 2 tyzd. gestacny vacok.

tarapaper
27. júl 2012

@nat28 ahoj a ako si dopadla ??? mne sa stalo to iste a cakam co bude dalej

nat28
autor
27. júl 2012

@tarapaper ahoj, vtedy som nakoniec cakala dvojicky, o ktore som ale v 11tt prisla. Otehotnela som po 3 cykloch od kyretu a teraz sa tesim z nadhernej zdravej dcerky 😵 😵 drzim palce, ale neboj sa, vidis u mna to vtedy neznamenalo nic zle, pokaslalo sa to az neskor

tarapaper
27. júl 2012

dakujem no volala som tak mam HCG 1000 doktor vravi ze to vyzera na normalne tehu len este nic nevidno asi ze som malo tehotna .... tak neviem dufam ze to dopadne ok .... a som rada ze mas krasnu zdravu dcerku

bojko777
17. aug 2012

Ahojte, mne sa stalo to iste, HCG 1070, podla MS 5+3 tt a nic na UZV nevidel, potom nieco nasiel 8 mm, ale nebol o tom presvedceny. Mam prist o tyzden. Dufam, ze to bude OK a ze to nebudu dvojicky. 😀

bojko777
17. aug 2012

@tarapaper ako si dopadla?

tarapaper
21. aug 2012

ahoj dakujem dobre vsetko je v poriadku dnes som bola na kontrole Zhruba 9 t uz bilo aj srdiecko .... 4.9 idem na dalsiu kontrolu a na krv

cillamilla11
4. sep 2012

moze mi niekto poradit...som tehotna.neviem v ktorom tt lebo ms som mala 8. augusta a pred tym 9 jula takze moze byt ze este som dostala ms v auguste a uz som bola tehotna fakt neviem.na uzv asi 3x nevidel lekar nic hcg som mala minuly tyzden utorok 1110 a vcera pondelok 2600...neviem ci je to ok alebo nie az vcera lekar videl cierny 3mm flak ale nieje si este isty ze je to ono.ma podozrenie na mimo maternicove :/ mozem byt tak 5.6 tt cca presne neviem lebo som mala hocijake cykly.vie mi niekto poradit ?

monika2712
4. sep 2012

@cillamilla11 podla tehu kalkulacky si iba 3tt+6, takze je jasne ze na sone este nie je dokopy nic vidiet. teda ak si otehotnela po 8.8..
http://tehotenstvo.academy.sk/index.php

cillamilla11
4. sep 2012

@monika2712 neviem ci som otehotnela po 8.8 . myslis ze by uz test ukazal // v tom pripade v 21.8 ?a digi test 25.8 ukazalo 2-3 tyzdne.

monika2712
4. sep 2012

@cillamilla11 no ak si mala skorsu ovulku tak ti uz mohol ukazat pozitivny test. keby si mala mimomaternice tak uz mas tazkosti, bolesti, krvacanie..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre