Hematóm a špinenie počas tehotenstva. Máte to aj vy?

lubkaj38
12. okt 2011

Ahojte kocky. Rozhodla som sa zalozit novu diskusiu kvoli tomu ze uz od 13tt prezivam to najhorsie co sa moze buducej mamicke stat a to ,, kazdy den sa zobudzam a kontrolujem vlozku ci spinim a ci vela ..." strach o babo je velky. Zacalo to od 13tt z nicoho nic hematom a silne krvacanie. Okamzite do nemocnice a cakat do rano co bude. Zvladli sme to a po tyz. ma pustili domou babo je v poriadku a ten hematom uz skoro nevidno, kludovy rezim. Nic som nerobila doma lezala alebo isla som sa prejst na zahradu to je vsetko. O 5dni zase silne z nicoho nic krvacanie. Tento raz moj hematom bol taky velky ze nechapem 880x19mm. 2tyz. v nemocnici a vstrebal sa na ledva 65x19mm a o tyz. zase na to (napriek tomu ze som len lezala doma!) v poradni hematom 88x19mm ale nekrvacala som a tak som nechcela ist zase do nemocnice ale lekarka trvala na tom a tak som sla. Po 5 dnoch ma pustili domou a teraz moj hematom sa pomalicky stale vstrebava a spinim uz velmi malo (skor trocha rano a potom az ked ku veceru) ale dlazka je71x8mm na sirku sa pekne vstrebal (mala som na sirku 19mm)
Ak mate podobny problem napiste ... spolu to lepsie zvladneme ak sa aspon trocha podporime.

lenka155
9. mar 2022

@lubkaj38 ahoj ja mam to iste, od 13tt som začala krvacat ale tak max polievkova lyzica krvi max, uz som 2x bola na gynde ze to nejaka cievka v okolo vonkajšiej branky lebo ze sa roztahuje vsetko a cievy praskaju...do kedy to trvalo a co vam pomohlo?

levandulova111
7. jún 2022

Ja tiež ležím doma... Našli mi hematóm 21mm... Špiním od 19.5., cez víkend som dokonca aj silno krvácala a už dvakrát zo mňa vypadla veľká zrazenina, čo som myslela, že to odišlo už bábo... Našťastie to rastie, srdiečko bije... Som v 9tt.. najhoršie je, že moja dr mi nechcela dať ascorutin, vraj v tehotenstve sa nesmie, ani Dicynone mi nepredpisala, lebo vraj dnes každá druhá tehotná má hematóm a sa to vstrebe, chovala sa ku mne ako ku hysterke, pritom od 19.5. som bola na pohotovosti už niekoľkokrát, nikdy mi nevedeli povedať, prečo krvacam, lebo vraj tehotnosti je v poriadku. Včera mi konečne prišli na ten hematóm, dostala som Dicynone injekčne, beriem utrogestan 2-2-2 a moja dr odporučila len kyselinu listovú a cintrony jesť aj piť stavu... 🙈 No ja som zvedavá, ako dopadnem. Snažím sa čo najviac ležať, ale nie vždy je to možné... 😒

lenka155
7. jún 2022

@levandulova111 toto som mala aj ja do 3m brala som tyzden ascorutin preslo to uplne..uz sme v 25tt;))

levandulova111
7. jún 2022

@lenka155 mne na ascorutin doktorka povedala, že či si neviem na internete nájsť, že je kontraproduktívny v tehotenstve... Tak mi ho nechcela dať 🙈🙈🙈

levandulova111
7. jún 2022

@lenka155 vlastne mi nechcela dať nič, že veď mám zvýšené dávky utrogestanu a mám jesť tú kyselinu listovú a piť citrón... 🙈

veronikaa006
7. jún 2022

@levandulova111 ascorutin je voľno predajný tak si ho môžeš kúpiť sama.

lenka155
7. jún 2022

@levandulova111 mne jednoznacne povedal ze si ho mam dat...keby človek cital vsetko o lieku vzivote by ho ani nevzal

lenka155
7. jún 2022
nttnnt
7. jún 2022

musis vkuse lezat maximalne zachod a sprcha ja som takto lezala cca 3 tyzdne a hematom sa mi uplne vstrebal takze ziadne labzovanie po zahradach vydrz to raz a poriadne dlho a potom uz som mala klud cele tehotenstvo, som potom labzovala kade tade 🙂

levandulova111
8. jún 2022

@veronikaa006 premýšľala som nad tým, momentálne nespinim, odšťavujem denne citróny a pomaranče a sa mi to nejak upravilo, tak dúfam, že už bude dobre. Ak nie, kúpim si ho, ďakujem ❤️

levandulova111
8. jún 2022

@lenka155 áno, to je pravda, každý liek je chémia a keby sme poznali účinky jednotlivých zložiek, veru nedali by sme si ani Paralen 😅😅😅

levandulova111
8. jún 2022

@nttnnt keď som doktorke povedala, že ležím najviac čo to dá, že iba Max wc alebo naložiť deťom jesť, tak takým divnym tónom, že v kuse ležať zrovna nemusím, ale nesmiem sa naťahovať, nosiť ťažké veci, behať, skákať, sexovať, sedacie kúpele nesmiem a tak... Čiže v podstate nič 😅 ale šetrím sa, naozaj ležím stále ako sa dá... A aj pospim na pár hodín, kým sú deti v škole, čiže super ❤️

veronikaa006
8. jún 2022

@levandulova111 kľudne si kúp určite nemá ako uškodiť, berú ho veľa tehotných. Ja som takto ležala do 16tt. Radšej ležať ako potom ľutovať....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre