Hlava bába je väčšia od telíčko o 2 týždne. Je to ok?

81adka
20. sep 2010

Som v 33 tt a hlavička bábätka zodpovedá 35 tt, je teda väčšia ako by mala byť. Moja gynekologička mi povedala že sa môže jednať o vývojovú poruchu bábätka a aby to výlúčila tak ma poslala na konziliárne usg kde pán doktor takéto tvrdenie lekárky vylúčil s tým že všetko je v poriadku. ale aj napriek tomu mám obavy. Stretla sa niektorá z vás s takouto situáciou.Ďakujem

didiana333
20. sep 2010

Ja som sa s tým síce osobne nestretla,ale myslím,že možeš mať aj zle vyrátaný termín.Ak ti nezávislý lekár potvrdil,že je to v poriadku,tak by som sa neobávala 😵
Ja viem,to sa lahko píše,ale to je zase moj nezávislý názor 😅

latvia
20. sep 2010

https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/mensia-hlavicka-ako-ostatne-casti-je-to-az-take-zle/
sice mierne opacny problem ale v podstate velmi podobne, skus sa pozriet aj tam

akika722
20. sep 2010

nestresuj dopredu lekari niekedy trepu-vlastna skusenosť...pri prvom synovi mi PRIMAR tvrdil že maly ma male telo a velku hlavu revala som do posledneho dna a synovi nič nebolo-babatka maju hlavičku oproti teličku väčšiu pri narodeni...
ked som prvy krat otehotnela PREDNOSTA mi vravel že kedže som onkologicky pacient že v živote nebudem mať deti že ja zdrave dieťa nemam šancu vynosiť...posielal ma na potrat...a dnes,mam dvoch krasnych zdravych synov...tak asi tolko k tomu...neboj bude dobre len tomu musiš veriť hlavne TY 😉

katecameron
20. sep 2010

nestresuj fakt no mozno bude mat velku hlavu mozno nie aj mne vraveli ze babatko ma velku hlavu a ja nato ze boooze ako ja ho len porodim a ked sa maly narodil z mojich deti mal najmensi obvod hlavy 33cm myslim starsie deti mali 35cm a 35.5cm lenze to nebolo nic ked sa svagrinej narodilo decko skorom som z noh spadla ten mal obrovsku hlavu ako balon joj zle to vyzeralo velmi zle teraz ma 3roky a hlava nehorazne velka ma ju vacsiu ako sestrin 9rocny syn no co uz niektore deti maju proste velke hlavy keby keby taky mudry chcel byt tak by to uslo 😀

cervicek2610
20. sep 2010

neboj moja, aj naša malinká má väčšiu hlavišku o dva týždne, ale doktor mi nehovoril nič také, že by to mohla byť nejaká vývojová chyba, akurát poznamenal, že bude múdručka 🙂 a že s takou hlavičkou by som si mala dať epidurál, tak uvidíme, ako to zvládneme,ale určite dobre!!! 🙂

zuzana76
20. sep 2010

aj nas Patko mal hlavicku vzdy vacsiu ako telicko a nozicky na USG a narodil sa v uplnom poriadku

desmodka
20. sep 2010

nestresuj sa... nam hlavicka zodpovedala inemu tyzdnu, aj brusko aj stehenna kosticka... a narodil sa nam zdravy chlapisko!!!

benne
20. sep 2010

nič neboj, to sa stáva, moje deti v poslednom trimestri nemali tie 4 merané hodnoty v rovnakom týždni, teda niečo bolo 32, niečo 34. Dr. ta asi poslala k dalsiemu dr, lebo má lepši usg. a on ked vravi, že všetko ok, tak potom nestresuj 😉 Mna môj dr. tiež poslal na konzultáciu a tam mi dr. oznámil, že ten rozdiel je väčší 😲 Ale dnes mám dve krásne a rovnomerné detičky 😀

kingstonka
20. sep 2010

uz sa tu niekde na fore pisalo, ze odchylka do 2 tyzdnov je ok.Mne od 30 tt tvrdili na roznych ultrazvukoch , rozny lekary, ze malickej hlava zaostava o 4 tyzdne...riadne som bola vystresovana a nakoniec sa narodila uplne v poriadku...tie merania vo vyssom stadiu uz nie su velmi presne-zalezi to od polohy dietata, od ultrazvuku- kolko krat sa napr. uplne seknu vodhade vahy aj 1kg plus minus...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre