Horúčka v 4. týždni

jajuska13
16. máj 2015

Prosim co mam ribit bojim sa.boli ste niektora na zaciatku tehu v 4tt chora a mali ste horucku nad 38? Mam si dat paralen alebo radsej nie?od dnes ma zacali brutal boliet brdlo a mam teraz aj horucku zajtra idem na pohotovost len neviem ci si mozem dat paralen aj viac krat???bijim sa ze plod utrpi.

andrejta
16. máj 2015

@jajuska13 paralen môžeš, keď už niet inej pomoci, ale podľa návodu - tuším každé 4 hodiny? Ale iba ten obyčajný, nie šumivý. skoré uzdravenie prajem

andrejta
16. máj 2015

@jajuska13 a urob si čaj s citrónom, keby si mala nejaký sprej do hrdla (jox alebo tak), tak si daj, alebo kloktaj slanou vodou, prípadne kalciový sirup si môžeš dať.

danulicek
16. máj 2015

paralen si udajne mozes dat a k tvojej otazke mozno najdes viac info tu: https://www.modrykonik.sk/forum/choroby-a-komplikacie/co-mam-robit-ked-som-tehotna-a-mam-37-teplotu-2/ a o uzivani paralenu v tehotenstve tu: https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/tehotenstvo-a-paralen-2/

No z vlastnych skusenosti - na zaciatku oboch tehotenstiev som prekonala nieco podobne (vraj je to reakcia na tehotenstvo, tzv. tehotenska nadcha ci ako sa to vola) a pomohlo mi, ze som to dva-tri dni vylezala a vypila litre tepleho caju. poriadne som sa vypotila a bolo to cele bez liekov. ja mam totiz aj pred paralenom celkom respekt, najma v prvom trimestri.

cailinevelyn
16. máj 2015

mozes aj brufen - ten je kontraindikovany az v tretom trimestri, a mne vzdy (aj v tehu) zabral lepsie a na dlhsie nez paralen.

seahorse27
16. máj 2015

Ja som mala chrípku v 5.tt, na teplotu môžeš paralen 3x denne 500- ku, na hrdlo Corsodyl na kloktanie, Septisan pastilky, homeopatika Homeogene 9 a ked by bolo velmi zle, môžeš aj Bioparox. Prajem skore uzdravenie, u mna to dopadlo dobre, maly je zdravý ako repa. Verím, ze aj u teba to bude ok, len to treba poriadne vylezat 😉

sardinka333
16. máj 2015

Paralen si normalne daj, kludne aj dva za den, malemu sa nič nestane, neboj. Ja som mala anginu okolo 20tt a v ,,pohode,, som to zvladla bez ATB, davala som si len paralen a ked ma boli hlava tak si ho kludne vynimočne dam aj teraz v 32tt. Možno si chytila nejaku virozu...vela tekutin, cečko a oddych...

jajuska13
autor
16. máj 2015

No mala ma v hrdle streptokoka mala tuez anginu berie atb ja to mam asi od nej spavam s nou kaslala na mna a ked si pozriem baterkou do hrdla tak uolne cervene zdurene a zacinajuce biele bodky.to je angina aj ked uz nemam mandle.mam ist este teraz na pohotovost?ci zajtra rano mi staci?ked to mam od dnes aby ta angina beu lizila babu

jajuska13
autor
16. máj 2015

@sardinka333 ale na zaciatku tehu je to nebezpecne

andrejta
16. máj 2015

@jajuska13 choď na pohotovosť hneď

sardinka333
16. máj 2015

@jajuska13 dostaneš ATB a budeš v pohode...ja som anginu dostala tiež v sobotu...ale podarilo sa mi vytlačiť cely hnis z mandli a hrdlo som si vystriekala sopanginom potom niekolko krát plus paralen som si davala. Išla som len na kontrolu k dokine v pondelok a ta mi predpisala Zinnat (vraj tie sa možu v tehu) v pripade, že by sa mi objavili ešte nejake biele bodky....našťastie sa neobjavili takže som to ani neuživala. Ak si si nie istá tak chod na pohotovosť.

jajuska13
autor
16. máj 2015

A mala si ake vysoke horucky

sardinka333
16. máj 2015

@jajuska13 ja skoro 38

charity
16. máj 2015

@jajuska13 Volaj na pohotovost a opytaj sa ich.

jajuska13
autor
17. máj 2015

Bola som teraz a dr mi dal penicilin na desat dni.uzival ho niekto tak skoro v tehu?ako potom budem vediet ze je vsetko ok?

seahorse27
17. máj 2015

@jajuska13 Penicilin je v tehu bezpecny.

mija777
17. máj 2015

Ja som prekonala chorobu síce až v 16tt. Horúčky sa ťahali až k 40°C. Ani som nevládala ísť hneď v ten deň k dr., až na ďalší. Paralen si môžeš dať, stačí teplotu držať pod 38°C a keď tak na jej úrovni. Ak máš iba niečo nad 37°C, neužívaj nič, stačí veeeľa tekutín. Ja som nakoniec dostala aj antibiotiká (lepšie preliečiť, ako to zanedbať) , no ani tých sa nemusíš tak obávať, pretože existujú aj také, čo vôbec neohrozujú bábo. Prajem skoré uzdravenie!

mija777
17. máj 2015

@jajuska13 až teraz som si všimla, že užívaš penicilín - áno penicilínová rada je pre tehotné bezpečná - mám to potvrdené od môjho gynekológa. Bude to dobré, žiadny strach 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre