Je tu maminka s negatívnym RH faktorom, ktorej nepichli po 1. pôrode Rhegu?

sirema
26. sep 2017

Ahojte, po prvom porode mi nepichli Rhegu - injekciu, aby sa mi pri druhom tehotenstve netvorili protilatky proti plodu s pozitivnym Rh faktorom, zaujima ma, ci je medzi vami maminka, ktorej po prvom porode takisto tuto injekciu nepichli a aj napriek tomu vynosila druhe dieta..Potrebovala by som povzbudit, lebo sa dost obavam, co bude - som este len na zaciatku tehotenstva.

celicka
27. sep 2017

@sirema mne tiež zabudli pichnúť som rh- syn rh+, druhý syn tiež rh+, tehotenstvo prebehlo úplne bez problémov.

domulienka
27. sep 2017

ja som prvú dcéru porodila v 1995,ja neg. a mm poz.,už počas poradne mi moja gynekologička povedala že mi popôrode pichnú rhegu a automaticky mi ju pichli a aj ma na to upozornili,aby nebol nijaký problém pri ďalšom tehotenstve.Ja neg.prvá poz.,druhá neg. a tretia poz..ani pri jednej problém nebol.sesternica rodila prvého chlapca v preslávenej BŠ a tam jej rhegu nepichli.(u nich je to isté ona neg.muž poz.) pri druhom tehotenstve 2x menili cez púpočník krv.

ivuska00
27. sep 2017

@perzefona No takto....ja netvrdím, že lekári sú stroje, ale keď je nejaký výkon nevyhnutný, tak sa hádam na to nemôže zabudnúť. Hádam pacient nemá platiť za chyby lekára...aj ked vieme, ako to "dnes" chodí, všakže....
Ja mám 4-stranovú prepúšťaciu správu, čiže zabudli to tam napísať???!! Neverím!
Viem, stane sa, že človek zabudne, ale jednoducho viem, že napríklad mne nikto nič nikde nepichol, to je fakt.... a ja nie som z tých mamičiek, ktoré "gúľajú očami". Viem čakať, pochopiť, atd...
A...teraz sa dozvedám, že je viacero mamičiek, ktorej Rhegu nepichli, aj ked mali...

carmen33
27. sep 2017

Ja som 0 neg a muz A poz. Dcera ma 0 neg a syn 0 poz ale uz po nom ma pichli. Ale dalsie sa uz mat nechystam.

majka1891
27. sep 2017

@sirema ja som tiež z Levíc a sledované som mala 3x protilátky ale mne malá mala našťastie po mne krv ale ja som utekala za nimi že akú na krv a som behala za nimi že som tej negatívna a to si mala vidieť tie pohľady a hneď makali pozerat to ale aj povedali zw oni vedia čo majú robiť a že načo sa to pýtam 😁😁😁🔫🔫

sirema
autor
27. sep 2017

@majka1891 ja som dnes bola za svojim lekarom, ze ci mi nemozu pichnut injekciu teraz alebo co, ale povedal mi, ze uz je to totalne zbytocne :( ale este je aj u mna sanca, ze druhe dieta bude mat negativny rh faktor, zostava mi len dufat a verit, ze to bude ok 🙂

stanka2612
27. sep 2017

@majka1891
@sirema baby,ja mam ten isty problem,som rh- a syn po otcovi Rh+ a tiez mi ju nepichli 😞 chceli by sme druhe,no vobec sa zatial nedari...

vespertine
27. sep 2017

Mne ju po prvom porode nepichli, ale dcerka bola tiez Rh negativna. Teraz som druhykrat tehotna a az na moje pripomenutie mi zobrali krv na protilatky...ak by bolo druhe dieta Rh pozitivne, picha sa tusim injekcia este aj pred porodom, aj po nom. Inak mala som spolubyvajucu na izbe na sestonedeli, ktorej prisla sestricka pichnut tu injekciu, aby s dalsim tehotenstvom nebol problem...a este ta mamicka jej hovorila, ze ona nechce, ze ziadne dalsie deti urcite nebudu a netreba. 🙂 Ale pichla jej ju nakoniec.

dinka82
27. sep 2017

Ahoj, mne pichli po 1.porode, aj tak sa u mňa objavili protilátky v krvi, ďalšie tehotenstvo bolo rizikové, predčasne sa ukončilo, ale všetko dobre dopadlo. Všetky deti boli pozitívne po otcovi.

ivkadracova
27. sep 2017

protilatky mi kontrolovali priebezne v kazdom tehotenstve, nikdy som ziadne nemala, a rhegu mi ani po jednom porode nepichli, nakolko moje deti su tiez RH negativne

evangelinaflower
27. sep 2017

3 cisárske... Moja krvná skupina 0 negat.deti A negat.po každom mi pichli...

majka1891
28. sep 2017

@sirema veľmi ti drzim palceky !!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre