Kedy mi skončí tehotenská cukrovka?

dzinka777
9. máj 2020

Ahojte,diagnostikovali mi teh. cukrovku,chcela by som vedieť kedy vam vymizla,hned po porode alebo to trvalo niekoľko dni,tyzdnov po pôrode? ďakujem

vivien16
9. máj 2020

@dzinka777 hneď po pôrode.

yanni
9. máj 2020

Hned ako dieta vyšlo von. Hned mi robili test a aj malej. Vsetko uplne v poriadku. Potom musis ist na dalsi test 6-8 tyzdnov po porode. Tam bolo tiez vsetko ok. Mala ma uz 16 mesiacov a u nas oboch je vsetko v najlepsom poriadku.

liz_lemon
9. máj 2020

mne povedala sestricka, ze kto dostane tehotensku cukrovku, tak uz nezmizne

mogaa
9. máj 2020

Ono záleží aj či má človek preddispozíciu alebo nie....lebo glukóza aj keď žena nie je tehu a je nad 5 - tak sa veľa krát ani nerieši a pritom to už môže byť zvýšená hodnota, takže vtedy to po tehotenskej cukrovke môže ostať ako diabetes alebo glukózová intolerancia....

kiki68
9. máj 2020

@mogaa ja som mala par krat glukozu cez 5 a v tehu paradoxne nic. Vsetky vysledky cukru oki. Aj glukozovy test oki. Stale uvazujem cim to bolo. Ze raz uplne dole som mala cukor a potom hore. Ci mi telo lepsie funguje v tehu ako bezne 🤷‍♀️

mogaa
9. máj 2020

@kiki68 ono každému cukor občas vyskočí - záleží čo zje a kedy si meria glukózu....kludne nemusíš mať cukrovku ale ráno nalačno môžeš mať glykémiu zvýšenú ak si deň predtým jedla niečo sladkého či večer si si dala napr.banán, hrozno, colu, - skrátka niečo sladké alebo veľa sacharidov a nespálila si to- ten cukor ti ešte ostal v krvi

kiki68
9. máj 2020

@mogaa dobre vediet, nastastie v tehu sa mi aspon toto vyhlo.

yanni
9. máj 2020

@liz_lemon nooo asi by mala ist ta sestrička späť do školy. Alebo nebodaj už do dôchodku?

dzinka777
autor
9. máj 2020

Ďakujem dievčatá,tak dúfam že hneď vymizne,lebo som si nakazala 10kopcekov puncovej zmrzliny ked sa vratim z pôrodnice 😀

kate_cs
9. máj 2020

@dzinka777 mala som tehotenskú cukrovku a zmizla po pôrode. Merala som si námatkovo cukor a v pohode. Po pol roku som bola u diabetológa na kontrole a bolo to v poriadku. Povedali mi, že je 99% isté, že zmizne, ale v druhom tehotenstve ju budem mať opäť. Zas som tehotná a merala som si doma cukor a zatiaľ som v pohode, uvidím, keď pôjdem na testy.

13riska13
9. máj 2020

Tak nechcem vás strašiť ale švagriná mala tiež tehotensku cukrovku a už jej ostala musí si pravidelne merať cukor a pichat do brucha mala ma už skoro 2 roky

yanni
9. máj 2020

@13riska13 To je jedna z mala. nestras. Aby sa tehu cukrovka, ktora suvisi s hormonalnou zmenou v tele, změnila po porode na normalnu cukrovku, musí tam byt minimalne predispozicia. Casom by tvoja kamoska tu cukrovku pravděpodobně dostala tak ci tak. najneskor ako stařecká cukrovku v dochodcovskom veku. Podla tvojho strašenia, by musela mat ca. kazda tretia žena cukrovku, kdeže zhruba kazda 3-5 těhotná ma těhotensku cukrovku. Ja poznam niekolko zien, ktore mali tehu cukrovku, tři dokonca v dvoch těhotenstvach a ani jedna nema cukrovku. Svagrina ma cez 50 rokov, 4 deti, 3 dospele, tehu cukrovku mala pri prvom a pri poslednom dietati a cukrovku nema. Ja som mala v poslednom tehu, dcera ma uz 16 mesiacov a nic nemam. Tiez si namatkovo odmeriam, kedze glykomer mi ostal a aj 50 pasikov.

13riska13
9. máj 2020

@yanni hneď na úvod som napísala ze nechcem strasit ja ani netvrdím ze ju musí mať každá len som napísala ze poznám aj taky prípad a zas na druhú stranu kamoška mala tehu cukrovku a po pôrode ju nemá takže naozaj nestrasim a ani strašiť nechcem

matapo
9. máj 2020

...mne zmizla hned po porode, potom o dva mesoace som sla opat na testy k diabetologovi a ani stopy po nej, babo tiez uplne ok ziadne stopy na nom nenechala. Tehotenska cukrovka vacsinou po porode zmizne, ale uz ostava zvysena predispozicia ze do 20 rokov sa moze obkavit riadna cikrovka, takze pohyb a zdrava strava je namieste...

danielahamar
21. máj 2020

@liz_lemon blbosť, robili mi cukor po 14rokov a nemam

dzovanna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vvia
20. feb 2022

@yanni tiez som jedn z tych nestastniciek, ktore sa dopracovali k riadnej cukrovke. Za mna tehu cukrovka je vystraha aj ked sa objavit nikdy nemusi. Nie som lekar, toto je len moja skusenost

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre