Kedy vám prešli tehu nevoľnosti?

neznakaramelka
6. feb 2013

toto je moje tretie tehu, a vedela som ze pri dvoch starsich detoch to nebude ruzove, ale to co sa deje, no nerozumiem. stale mam tehu nevolnosti. na vracanie mi nezabera ani torecan, bola som aj dva krat v nemocnici, spinila som, mala som duphaston.....atd.
ale hlavne ta neuveritelna unava, sialene sa mi toci hlava, tlak mam max., 110 na 60, ale ked chvilu stojim tak tep riadne nad 100 kludne aj 120,
vysetrena som bola po vsetkych strankach, vsetko ok, ale mavam sialene migreny, take zesa povraciam az z nich. boja sa mi na to nieco dat. ze mam vydrzat.
vy ste boli na tom ako?
ja zacinam byt trochu zufala, mam pocit ze ma nic dobre necaka. som myslela ze po 12tt to zacne aspon mierne ustupovat, ale nedeje sa to. gynekolog ma vcera vyhresil ze som vela schudla, ze mam lezat a setrit sa, ze som evidentne bleda a slaba..
ja potrebujem trochu psychicky povzbudit, prosim ☹

xlucia
6. feb 2013

@neznakaramelka joj takto sa trapis?tie migreny su svinoba, mala som to tiez. pri provom mi nevolnosti presli v 2Ott, pri druhom tehu, okolo 16tt

brygee
6. feb 2013

boženko,nezávidím Ti maminka... mne nevoľnosti prešli hneď,ako som začala cítiť pohyby... aj ja som bola v nemocnici,tam mi jedna sestrička povedala,že lepšie dať si nejaký liek na migrénu ako sa trápiť s obrovskými bolesťami hlavy a byť kvôli tomu nervózna... paralen ževraj môžu tehuľky,sem-tam som si aj ja dala,keď to už bolo veľmi zlé s hlavou. držím palce,vydrž mamina!! 🙂

jerryjanka
6. feb 2013

mne tehu nevolnosti prešli až po pôrode
čo sa migren tyka viem o čom hovoriš - brala som ibalgin ked to už bolo fakt zle - ale len polovicu

hruska82
6. feb 2013

@neznakaramelka Heeej, hore hlavku!!! Ja som nemala nejake sialene nevolnosti, no som bola hrozne zuriva :( Hormony dali zabrat hlavne mojmu manzelovi 😠 No vydrzali sme....v 16tt ako keby sa vyparili :D Tazko povedat, kedy ta to prejde, ale podla mna to nebude trvat cele tehu. Aj ja mam nizky krvny tlak....musis vela pit a ako ti lekar hovoril, setrit sa!!!! Oddychuj ak mozes. Na migreny skus prechadzky na cerstvom vzduchu. Mne tiez kazdy hovoril, ze ma tie nalady prejdu v 12 tt a zazrak sa stal az v 16tt. Drzim ti palceky, aby to bolo tak aj v tvojom pripade! Drz sa nam!!!

ninalondon
6. feb 2013

Ja to nemam s cim porovnat kedze je toto babatko je moje prve ale nevolnost mi prestala asi v 15.tyzni.Od 9. do 14.tyzna mi vsak bolo zle uz len ked som si pomyslela na jedlo.Co mi pomohlo bolo dostatok spanku,pitny rezim a zazvorovy caj.Drz sa a dufam ze ti to uz coskoro prejde. 🙂

lejluska
6. feb 2013

Ahoj 🙂 Mne tehotenské nevoľnosti trvali od 6tt do 22tt 🙂 Každé ráno som už mala taký rituál nič nejesť (lebo som nemohla),napiť sa trochu vody a z tej trochy vody ma 3x naplo a 3x do šlo von...Ale naozaj každé ráno som vracala 3x 😖 Tiež som mala obavy lebo moc vtipné mi to nepripadalo nakoľko som každé ráno z tými nevoľnosťami cestovala 30km do práce...ale po 22tt akoby uťal (aj ked potom nastali iné problémy ako napr.krčové žily,mykozy,streptokok) ...Ty sa pekne šetri a držkaj sa 🙂 ..snád Ti tei nevoľnosti skoro prejdu 🙂 držím palce 🙂

anjelicek26
6. feb 2013

@neznakaramelka - v 11.tyzdni presli, unavena som stale, lekarka vravela, ze je to mojou hodnotou zeleza, uz mi aj predpisala tabletky 😖

kiwi82
6. feb 2013

@neznakaramelka nemoľnosti som mala celodenné od 6 tt do 16 tt. Schudla som 8 kg. Nič nepomáhalo, len vydržať. Brala som na predpis Torecan čipky, trošku sa po nich uľavilo ale nie moc. držím palce, nech to čím skor prejde 😉

mami.sk
6. feb 2013

@neznakaramelka ja som mala nevoľnosti a zvracanie od 8tt až do pôrodu 😝 ale bola som extrém 😒 schudla som 8 kg a od 5.mesiaca som musela byť PN lebo som už nevládala 😒
držím palce aby sa Ti čím skôr uľavilo 😉

dm
6. feb 2013

Ahoj, ja som pri prvom dietatku nemala nic, ako rybicka..teraz asi od splodenia ma natahuje zo vsetkeho..ked visim jedlo, ked ho pripravujem, ked jem a 2 hodiny po jedle je mi zle a potom ma zas pali zaha..ale premaham sa boviem, ze musim aby sme boli zdravy..jedine naco sa tesim cely den su vecerne jablcka:o)))..snad to prejde a ked nie, tak neva, ked budeme zdravy rada si teraz pretrpim-tak sa motivujem:o)

vonicka
6. feb 2013

preslo mi to na konci 14t. vracala som kade tade, ked si na to teraz spomeniem, mam zopar naozaj vtipnych prihod s tym vracanim. Viem, ze tebe to asi nie je do smiechu, ale ono to prejde, neboj 🙂

neznakaramelka
autor
13. feb 2013

@xlucia
@brygee
@jerryjanka
@hruska82
@ninalondon
@lejluska
@anjelicek26
@kiwi82
@dm
@vonicka dakujem vam za podporu, sice este vraciam, ale uz trochu menej 🙂

kiwi82
13. feb 2013

@neznakaramelka už to bude len lepšie a lepšie a v peknom slnečnom počasí si budeš užívať bruško 🙂

wudz
13. feb 2013

@neznakaramelka No ja som momentálne v 22.tt a stále neprešlo úplne, ale je to o dosť lepšie. Prvý mesiac mi nič nebolo a nasledujúce 3 som len zvracala, aj 8-10x denne, už som fakt nevládala iné ako ležať, našťastie vždy bol pomedzi to deň-dva, keď som sa spamätala a do nemocnice nebolo treba ísť.. Teraz zvraciam približne každý druhý-tretí deň, niekedy častejšie, niekedy menej, neviem prísť na to, čo to ovplyvňuje, aj keď - nemôžem žiadne suché jedlá (napr. zemiaky, alebo rožok so syrom), to ide v momente von, nemôžem chodiť rýchlo, lebo keď rýchlejšie dýcham a nevládzem, zas ide von aj to čo som zjedla pred 2 hodinami, nemôžem sa naraz veľa napiť, ... Takže len postupne sa učím, čomu sa vystríhať a keď už tak, akosi som si zvykla na to občasné pregrcnutie, fakt to bude čoraz lepšie.. Mne tiež vraveli, že to v 12tt prestane, no trvalo to asi do 17-18tt každodenne, a potom to začalo ubúdať..

katarinka_brnka
13. feb 2013

@neznakaramelka ahoj presne viem o com hovoris a mne moc pomohlo zelezo beriem tieto tabletky Superzelezo je to len kys.listova a zelezo presli mi nevolnosti migreny a aj unava ale ta nie uplne....ja som sa nevedela prevalit z jednej strany na druhu myslela som ze aj pri tomto pohybe budem grcat....vyskusaj za to nic nedas a uskodit ti to nemoze

carrie28
18. feb 2013

Mne to prešlo asi až niekedy koncom 4 mesiaca. Uf

lienka1701
20. feb 2013

tehu nevoľnosti mi prešli asi tak v 12tt...potom to bolo už lepšie...aj viac mi začalo chutiť jesť a tak 🙂

nikitka444
23. feb 2013

No ja som kazdy den zvracala z tepleho jedla do 4m..potom vsetko ok,a teraz sa mi znova vrátili nevolnosti a uz 2 týždne kazdy den vraciam z každého tepelne upraveneho jedla..a som uz z toho na nervy..som zvedava,kedy to prejde

mami.sk
6. mar 2013

tehotenské nevoľnosti mi prešli až po pôrode 😝 😝 😝

turistka
6. mar 2013

@neznakaramelka neviem, ci ta tym potesim, ale mne presli trochu tehotenske nevolnosti az v 7 mesiaci tehotenstva, mne torecan tiez nezaberal, len som mala "dopichany" cely zadok, migreny som mavala tiez, rodit som isla s menej kilami, ako ked som ostala tehotna, permanentne vracania (nie ranne, ale celodenne - aj v noci), nemohla som ani vojst do obchodu - okamzite sa mi dvihol zaludok, pri mne nemohol nikto nic jest, nedajboze, ak niekto otvoril chladnicku a bola som v kuchyni - koniec. zopar krat som vonku odpadla - chvalabohu som isla vzdy s niekym, takze s preventivnych dovodov som uz po tychto skusenostiach nechodievala sama von. ja som lezala, setrila sa, niekedy som uz nebola schopna prejst k WC a chudla som a chudla, takze z toho by som si nic nerobila, ze ta vyhresil, zial ak ti je zle nic s tym nenarobis..... mne bolo zle aj z obycajnej vody, resp. mineralky

lenask
14. apr 2013

Ahojte no ja som pri prvom tehotenstve nemala žiadne nevoľnosti za celý čas. Keby mi nerástlo brucho a v poslednom mesiaci neboleli nohy a kríže, tak ani neviem, že som tehotná. 🙂 No a momentálne som 2 krát teho. v 8tt a včera mi bolo tak príšerne zle, že som preležala celý deň v posteli. 2x som vracala a bála som sa pohnúť, aby som nebežala znova pozrieť naše WC. Za celý deň som zjedla jednu suchú žemľu, len aby som do seba dačo dostala. Trochu ma to všetko prekvapilo, keďže som pri prvom dieťati nemala žiadne príznaky...Takže keď to tu všetko čítam, tajne dúfam, že ma to čoskoro prejde 🙂 Ale aj tak som rada, že som nedopadla ako moja mama, ktorá prevracala celé tri tehotenstvá až do posledného dňa ...

inivana
25. júl 2013

Ahojte... býva niektorej z vás zle ale nevraciate? Ja som v 8tt a je mi stále ťažko... v podstate skoro celý deň, ale vôbec nevraciam...

jerryjanka
25. júl 2013

prve tehu prešli nevonosti po 6 mesiaci
druhe tehu prešli po pôrode

dada676
25. júl 2013

ja som v 11tt rano vraciavam a cely den mi byva zle ale nevraciam.cakam kedy to uz prejde lebo tieti nevolnosti ma uz ubijaju ☹

pettulka22
2. aug 2013

inivana..... mne byva zle asi od 6tt,ale len zle,zatial sa mi podarilo kazdy kontakt so zachodovovu misou uspesne predychat 🙂 dufam ze to ostane len pri tomto......a pritom mam take dni ze ked si len spomeniem na jedlo tak ma natahuje,ale nevraciam.

ituska
2. sep 2013

v prvom tehu do cca 21 tt my bolo cely den aj noc zle, zvracala som vacsinou vecer aj z obycajnej vody. Aby som prezila den v praci bez nehody doktor mipredpisal Torecan, kedze som aj schudla cca 3kila z 53 kil. V druhom tehu som sa poucial, ze furt mam nejaky keksik do seba pchat, aj ked nevolnost bude, ale nebudem grcat, na krizicke situacie som mala aj horzn.cukor, cukriky tiez dodaju energiua rychly cukor...sice mi v druhom tehu bolo tiez zle,ale len 3 mesiace anie 5 a negrcala som tolko....ale treba jest furt a malicko
Inak vpodstate som totoobdobie len prezivala...domacnost stala a aj starost o dieta nic moc...som bola rada ze nejako prezivam...

katarina5194
28. okt 2018

@pettulka22 ja prežívam momentálne presne to iste

krpcurik
28. okt 2018

@katarina5194 tema z roku 2013

bambina1
28. okt 2018

Tak ja som nemala ziadne nevolnosti a to som cakala dievcatka..

luga_luga
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre