Krvácanie a nízko položená placenta v 22. týždni

cikra
26. sep 2013

Ahojte. Tak som prave v 22.tyzdni i 5 dni a pred 4 dnami som behala do nemocnice,pretoze som zacala krvacat, Mam totiz polozenu placentu, Ostala som na noc v nemocnici na pozorovani,a rano ma pustili domov, ale dnes som zacala spinit. Stretla sa s tym niektora z vas? je normalne ze spinim?

maria286
27. sep 2013

Neboj. Ja som kvôli nízko položenej placente krvácala a špinila od 12. do 16. týždňa myslím. Mne aj prekrývala časť krčku. 1x za týždeň som chodila k doktorovi - pozrel malého a poslal ma domov ďalej ležať. Mala som akurát ascorutin a samozrejme žiadny sex + kľudový režim. Potom to po mesiaci prestalo a keď som išla na kontrolu už bola placka vysunutá vyššie v maternici. Presne v tom období mi vykuklo aj bruško takže to bolo tým.

cikra
autor
27. sep 2013

Dakujem, idem dnes na kontrolu k lekarke tak uvidim co mi povie. a chcem sa opytat mala si ak bolesti v pravo pod bruskom? Ja mam niekedy brutalne ako keby mi niekto pichal ihlu z vnutra, to mam uz asi mesiac, doktorka nevedela povedat v com to bude, Najprv som si myslela ci to nemozu byt cysty, ktore sa mi objavili, tak sa mi nato pozrie,

leasasenka
28. sep 2013

Mala som nízko položenú placentu pri 1.tehu-vcelku kludový režim,nič namáhavé,žiaden sex.Bola som 2 x v nemocnici práve kvoli krvácaniu,neskor som to už neriešila-naposledy som m krvácala aj po vyšetrení.Rodila som plánovanou sekciou.Placenta by sa mala s pokračúcim tehotenstvom vysúvať vyššie,nie vždy sa tak stane.

piacere
28. sep 2013

@cikra ja som do cca 10tt špinila (vtedy ešte nevedeli, že je to kvôli nízko sa vytvárajúcej placente). Potom som začala v 21tt silno krvácať (placenta mi okrajom zasahovala do vnútornej bránky). V 22tt som opäť krvácala. Ležala som v nemocnici do 24tt a do konca tehu som potom mala nariadený prísny kľudový režim (ležať, chodiť len na WC a ku chladničke). Od 35tt som sa začala otvárať, v 37tt som opäť silno zakrvácala (našťastie som už ležala opäť v nemocnici) a nakoniec sme ešte potiahli týždeň, malý sa narodil na začiatku 38tt akútnou sekciou - práve kvôli placente (aj keď to spočiatku vyzeralo na celkom rýchly prirodzený pôrod...)
Držím palce. Hlavne sa šetri.

Ozaj, placenta sa mi dvihla až v nejakom 34tt, ale iba o 2cm...

dolcegucci
28. sep 2013

tiez som to mala a pichala som si agulutin,zachvilku to preslo 😉 a samozrejme kludovy rezim 🙂

danielami
28. sep 2013

@cikra Ahoj. Ja som tiež mala nízko placentu. Bola som v nejakom 20tt keď mi to lekárka povedala na 3D ultrazvuku a kázala mi dávať si pozor, nič ťažké nedvíhať, proste kľud. Tiež mi povedala, že tým, že bruško rastie sa môže placenta vysunúť vyššie, ale nemusí. V 25tt som začala slabučko krvácať, tak som hneď išla do nemocnice kde mi krvácanie zastavili, ale zostala som ležať v nemocnici. Bolo mi povedané, že keď znovu začnem krvácať tak už musia ukončiť tehotenstvo. A to sa aj stalo, po dvoch mesiacoch strávených v nemocnici, v 33tt znova krvácanie a hneď mi robili sekciu. ☹ Strašne som sa bála ako to všetko dopadne, ale našťastie všetko dopadlo dobre a nám robí veľkú radosť dnes už 2 ročný Alex 🙂. Samozrejme Ťa tým nechcem strašiť, len som napísala ako to prebiehalo u mňa. U každého je to iné. Treba si naozaj dávať pozor a radšej viac ležať ako chodiť. Prajem Ti nech všetko dobre dopadne. 🙂

cikra
autor
29. sep 2013

dakujem dievcata za vase odpovede. Neviem ci som sa potesila alebo vystrasila este viac, ale doktorka mi nariadila tiez klud, ale pri 15 mesacnom chlapcekovy to je niekedy tazke. Ale robim vsetko preto , aby som neskoncila opat v nemocnice a nestravila tam zvysok tehotenstva. Tak mi drzte palce a tak isto dufam, ze budem opat rodim normalnou cestou a nebudu ma rezat. :( Este raz Dakujem

mariynka
14. apr 2015

@cikra ako ti to dopadlo?

cikra
autor
14. apr 2015

Nakoniec som bola predsa len na cisarskom... Na poslednom ultrazvuku mi zistili ze mi placenta vrasta do mocoveho mechura. cize mam rez nie bikinovy ale od pupka dolu... Ale vsetko dopadlo v poriadku a mala ma teraz 15 mesiacov 🙂 Ale taketo tehotenstvo neprajem nikomu.. stale byt v strehu a v strese ci vsetko dobre dopadne ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre