Mali ste aj vy väčšie bábätko?

fronculka
20. dec 2013

ahojte, mam este jeden problem, bola som u gynekologa a meral moje dietatko pocas ultrazvuku, povedal mi ze je ocosi vedisie ako by malo byt na 30t. , vravel cosi o tom ze zatial to nevadi ze to premera este neskor ale znepokojeny bol.....pritom moje brusko je uplne male a neroztahuje sa mi, som prvorodicka a sestricka mi vravela ze mi tlaci na organy, mali ste iekto vedsie dietatko pocas tehotenstva? predstavuje to nejake rizika? Moze nieco byt malemu? ☹ poradte prosim.......dakujem

anjelicek26
20. dec 2013

@fronculka - proste budes mat väcsie dietatko pri porode (moze a aj nemusi), nie nejake 2,5 kilove drobatko, ale väcsie... na tom nic nie je... deti od 20.tyzdna uz rastu individualne vzhladom na velkost rodicov a lekari maju stale pred ocami tie ich tabulky a stresuju prvorodicky 😝 Väcsie je vzdy lepsie, ako keby nerastlo!

anexis
20. dec 2013

uz som tu parkrat citala, ze podla ultrazvuku malo byt baby male a nakoniec nebolo, mozno je to aj tvoj pripad, len naopak..
ale mozno bol lekar znepokojeny, ci dobre vypocital termin porodu..ze budes to mat za sebou skor 🙂

kikina84
20. dec 2013

ja som mala 3,5 kg dcerku 🙂

alsi
20. dec 2013

náš malý bol tiež v brušku o čosi väčší, lekár mi vravel už mesiac pred dátumom pôrodu, že malý je pripravený a môže sa narodiť kedykoľvek a nakoniec to vydržal až takmer do presného dátumu (poponáhľal sa len o 2 dni)
mal 3690g a 53 cm, a pritom som počas celého tehotenstva pribrala len 7 kg a bruško som mala malé
takže neboj, aj pôrod sme malý v pohode, od prvej kontrakcie 4 hoďky a tom som tiež bola prvorodička 🙂

jatamido
20. dec 2013

ja som mala syna 4,530g a meral 52cm .....a zdravý jak repa 😀 😀

janulienka85
20. dec 2013

Ahoj nic si z toho nerob...ked som zacala posledny mesiac uz do nemocnice (kramare) chodit na kontroly a monitor ta ma jeden "mily" doktor ako ma medzi dverami videl hned sprdol ze co preboha robim ze mam strasne velke brucho a budem mat velke dieta atd .bol dost neprijemny a zacala som mat z toho obavy ze ako len ja porodi....pritom som ani nepribrala vela a nikto iny okrem neho mi to nepovedal....nakoniec som porodila koli komplikacii SC 48cm a3330g chlapceka....cize uplne standardne babatko a to som dokonca este tyzden prenasala

smario5
20. dec 2013

pri prvom mi povedal doki, že bude mat 3.5 kg a mal 3200 a pri druhej, ze bude mat viac ako 4 kg .... a nakoniec mala 3400, takže ak budem mat 3 dietatko, už mu verit nebudem, zbytočne som sa pri druhom bála ako ju vytlačim, ked je taká veliká, a nebola 🙂 toď moja skusenost.....

fomarik
20. dec 2013

moja bola ako valibuk. V 34 tt mala odhadovanú váhu3700g, nakoniec sa nečakalo ani na termín porodu a išla von cisárom. Mala 4020g 52 cm v 37tt. Zdrava ako buK 😉

lucinka144
20. dec 2013

ahoj..ja mam chlapceka..narodil sa 4570 g. a 55 cm. 😀 😀 brusko som mala velike hend od zaciatku. a kedze sme sme prenasali 11 dni..sli sme cisarom, lebo mne zloha nic nebolo. dali mi aj nejake cipky..ale proste maly zabetonovany 🙂)) a ja ani kontrakciu.. otvorena na 1 cm.. 🙂 s tym tlacenim na organy.. to asi pozna kazda tehulka pri konci, zle sa mi dychalo.. jedla som na konci velmi male procie..lebo sa nevnmestilo 🙂 ale nik sa ma na nic nepytal nejako specialne..a v pohode sa to da zvladnut. akurat mi bol tazky uz ho nosit. uz som nevladala sa presuvat ani na kratke trasy. V nemocnici urobili odhad... na 4800 g ked ho merali, jeho brusko sa im nevoslo na monitor 😀 ale nemas sa coho bat.. brusko sa to prisposobi ako bude rast... a v porodnici si poradia. Ja som si vzdy hovorila..no co.. nenechaju ho dnu, nejako ho uz vyberu!! 😀 hlavne je sa nestresovat..a stale si hovorit.. TO ZVLADNEM::AKO VSETKY MAMINKY PREDOMNOU.

drzim palceky

zuzimia
20. dec 2013

Starsia 4500g a 54cm v 40.tt sekciou, mensia 3870g a 52cm v 39.tt tiez sekciou. Aleani jedna nie kvoli velkosti, ale kvoli mne.
Bude to ok, tie odhady - hlavne co sa tyka vahy - su hodne orientacne.

ursulienka1
20. dec 2013

prva mala 3750 a 54 pribrala som 6 kil na 39tt sekcia
druha 3870 a 50 pribrala som 7kil na 38tt sekcia
to je v pohode ked je vacsie, nestresuj sa

mamaveronika
20. dec 2013

doktory vedia dobre vylakať dakedy...ja som mala ako prvorodička tiež väčšie miminko a na moju nizku postavu to nik nečakal,malý mal 4300g 55cm ked sa narodil, vypadal ako 3 mesačné dobre živené bábatko:D švagriná mala 4650g posledné dieťatko...hlavne žiaden strach onič nejde...keby šlo doktor by ti povedal 😉 to že bol znepokojený...hmm to nerieš,lebo nieje dovod,keby bol dovod povedal by predsa...držím palce 🙂

sluci
20. dec 2013

to je v pohode 🙂 mne v 30tt povedali, že má hlavičku väčšiu o cca 2 týždne ako ostatok tela a narodil sa "rovnomerný" :D a taktiež mi tesne pred pôrodom povedali, že bude maličký, (tak okolo 2500 g) a narodil sa ako 3200g 🙂 povedzme že je to nepresnosť merania :D :D :D

katkabac
20. dec 2013

Necitala som predchadzajuce prispevky.Nic sa neboj.Kazde dieta tlaci na organy,to je mormalne kde ma inak rast v brusku.Pri prvom tehu mi dr.povedal ,ze mala bude vascia tak cez 3,5 kila.Uf to bude drsne pri porode"som si povedala"Aj som sa bala a ked sa narodila mala 3100 gram.Oni meraju v brusku babo ale to nie je presne,sam mi povedal ,ze kazde sono moze mat odchylku v mm.Druha dcera mala byt krasne tabulkova a narodila sa vacsia 3470 gram.Fakt sa netrap ked ide vsetko ako ma a rastie dietatko.Niekto ma brucho ako loptu,niekto nema skoro ziadne...

genialna
20. dec 2013

Aj moji boli stale vacsi podla ult. Stale vahou o tyzden - dva.. 🙂 Podla toho ako sa mu podarilo namerat.. Mala sa nakoniec narodila v 38tt s vahou 3950g, prirodzene a maly sa narodil presne na termin (vypocitany podla MS) a mal 4450g.
Presne ako ti baby pisu.. vobec to neries ze velky.. Ult. nie su presne a mozno porod budes mat len skor za sebou. 🙂

bubu1111
20. dec 2013

Ahojky moji synovia boli v brusku vzdy vacsi o tyzden v akom som bola..Aspon tak tvrdili. Nakoniec sa maly narodili: Prvy 3350 g a druhy: 4400.... Pri druhom, ked som sa pytala aky velky vlastne bude tak mi lekar povedal, ze sAK MI HO PO PORODE ODVAZIA.....asi ma nechcel stresovat

zuzik307
20. dec 2013

mali, aj stale mame 🙂 mala bola uz pocas tehu v rozmeroch +2tt, nakoniec 4100 g v 38.tt a 53 cm...este v porodnici schudla na 3750g, kym mi dorazilo mliecko, to som bola aj celkom rada, ze je vacsia, nie drobcek, ktoreho by uz museli dokrmovat 😉 a posledny trimester mi tlacila na zaludok, palila ma zaha, kaslala som z toho ako tuberacka 😒 mala v podstate nikdy nevyzerala ako take krehke babatko, teraz ma 14 mesiacov, 11,5 kg a vyzera na dva roky 😵

zuzanaly
20. dec 2013

Ja som tiež celé tehotenstvo namala veľké bruško,také normálne,syn sa mi narodil s pôr.váhou 3700 g a 52cm a dcéra 3450 g a 50cm, obidva pôrody som mala spontánne 😨 ,a pri oboch som mala zavedený pesar,vydržali sme v pohode do termínu. 🙂

moonglow
20. dec 2013

nas mal 4380g a 53cm ... na posledom sone par dni pred porodom mi vahu aj dlzku odhadli takmer na chlp presne, ale nerobili z toho ziadny problem ... akurat ma upozornili, ze mozno bude potrebny cisarsky ... ale nebol, porod bezproblemovy, spontanny, akurat bolesti boli vacsie ako pri prvom (ktory mal o kilo menej) -

careamell
20. dec 2013

Mne až v pôrodnici povedali, že dcérka je príliš veľká na to, aby som šla rodiť prirodzene, tak sa narodila cisárskym. Mala 4 660 g a 58 cm. Celé tehotenstvo som sa cítila super, ani bruško som nemala obrovské, takže si myslím, že väčšie dieťatko neznamená nejaké komplikácie počas tehotenstva. 🙂

wanda38
20. dec 2013

Moj prvy syn mal vahu 4350 meral 55 cm,a druhy 4800 a 55 cm,oboch som porodila normalne len tie bolesti boli horšie.

ivana149
20. dec 2013

ahoj my sme tiež boli troška väčší 4600g a 58cm, ani som veriť nechela, že sa to tam vopchlo, išiel von cisarskym, lebo sa mu nijak nechcelo,Ked som si po neho išla na novorodenecke, hned som vedela, ktoré je moje. Teraz mame 12 kil 9 mesiačikov a je to krasne babo, ja som bola tiež prvorodička.

leanny
20. dec 2013

Ja by som to este neriesila... Mne predpovedali tiez velke bábo, podla ultrazvuku mal 3700 g v 38. týždni a nakoniec to boli len 3 kilá....

atreyu
20. dec 2013

Mne na sone vždy merali malému hlávku aj 3krát lebo som im zdala byť veľká vždy...pred porodom 2t odhad 3000g, rodila som sekciou lebo aj napriek kontrakciam som sa viac ako na styri prsty neotvorila (plus som mala jemne krvavú plodovú vodu) malý sa narodil mal presne 4000g čiže o 1kg viac ako odhadovali, a hneď bolo jasné prečo mal veľkú hlavu a prečo nešiel von pri mojom útlom tele...neboj sa vśetko bude ok 🙂

pragmaticka
20. dec 2013

Mne uz od zaciatku tehu hovorili ze bude velke a narodi sa skor.Hlavicku ze sme mali dva tyzdne vacsiu ako by mala byt. Noo a nasa mala sa narodila uplne normalna 3420g,hlavicka 35cm,54cm dlzka.prisla 11dni po termine.takze naozaj ber tie komentare doktorov s rezervou 😉

andrea561
20. dec 2013

no mne doktor hovoril asi od 5 mesiaca, ze mala je o 2 tyzdne vacsia, a neriesil to, ked je zdrave, nemusia byt ziadne obavy. bola aj velka ked sa narodila mala 4200 a 51 cm 🙂

freyjanr
20. dec 2013

ahoj,asi od 20tt mi dr stale vravel ze maly je 1,5 tyzdna vacsi...a narodil sa den po termine 3610g 51cm...uplne priemerna hmotnost aj dlzka....to co doktory meraju kym je babo v brusku ma daaaleko od skutocnej velkosti

natalienka12
20. dec 2013

Moja dcéra mala 4100g a 51 cm narodila sa plánovanou sekciou v 39tt, tehotenskú cukrovku som nemala, no môj manžel má 194 cm a pri narodení vážil 4500g takže príčin, prečo je dieťa väčšie môže byť viac. Buď je to preto, že lekár zle vypočítal termín pôrodu čo je úplne bežné, ak si mala nepravidelnú menštruáciu.Ďalší dôvod môže byť tehotenská cukrovka, na čo si daj ale veľký pozor, ak ju zistia, treba dodržiavať diétu, prípadne pichať inzulín. No a v neposlednom rade príčinou je aj genetika, životné prostredie, strava, ktorú jeme, dnes sa proste v priemere rodia väčšie deti.

lyonesska
20. dec 2013

Ja som porodila dvoch 4 kilovych chlapcov......starši meral 55 cm,mal dlhe nôžky 😀 a mladší mal 51cm.Oboch prirodzene bez nastrihu.Moj doktor mi nikdy ani raz nespomenul že babatko bude väčsie.....až na porodnej sale sa mi doktor zadival na brucho-to bude väčšie babatko.......ale prežila som to 🙂 Horšie ma ešte len čakalo......

zuzanak89
20. dec 2013

Ja som pribrala 13 kíl a zozadu ani nebolo vidieť, že som tehotná, aj mne vraveli, že mám väčšie bábo, tak okolo 4 kilov, a nakoniec malá vážila 4752 g, ale nemala som žiadne problémy, iba prvé 3 mesiace mi bývalo v kuse zle, teraz čakáme druhé po 7 rokoch a som v 30 tt, zatiaľ som pribrala 6 kg, tak uvidím aká bude druhá veľká 🙂, ale nech je aká chce, hlavne nech všetko dobre dopadne a sme zdravé 🙂, vôbec sa nezaťažuj aké veľké je bábo, hlavne, že všetko ide tak ako má 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre