Mám málo železa a som tehotná. Čo mám jesť?

atka70
5. jan 2012

Ahojte,mamičky a buduce mamičky.Chcela by som vas poprosiť o radu,čo by som mala jesť,zistili malo železa v krvi.Brala som Maltofer ale prestala som ho brať,momentalne uživam Beta Extrat čierny zazrak trstinova melasa. 🙂

olejka
4. máj 2012

Viac ako 100 ml šťavy môže vyvolať miernu nevoľnosť a závrate. Preto ju treba spočiatku miešať s mrkvovou šťavou.
Železo obsahuje aj pšeno, vajičkovy žltok , sušene marhule 😉
Pri zapchach z tabletiek mne pomohla vždy káva s mliekom, alebo sušené slivky...
@anjelicek26 transfuzia v tehotenstve by nemala byt, u mna doki zvazovali no potom chvalabohu nie, lebo moze ohrozit imunitu plodu ☹

jar89
5. máj 2012

Ahojte babenky keď vám môžem poradiť tak jednoznačne prírodné vitamíny pre bábätko, detičky a mamičku žiadne železo v tabletkách!!!!!!!!!!!!!! V mojom okolí tehotné mamičky a chudokrvné detičky konzumujú čučoriedkovú šťavu, sirup ale nie je jedno aký.

kacenkaharris
8. máj 2012

Susene slivky maju vela zeleza. A zabijete tym dve muchy jednou ranou, jednu v kuchyni, druhu na zachode 😀

baklik
8. máj 2012

@atka70 neviem, ci ti vyvazena strava nahradi taky vypadok Fe, aky mas teraz v tehotenstve. mne tiez zistili chudokrvnost, nedostatok Fe a brala som zelezo - sorbifer, ktore mi predpisala gynekologicka a to boli davky 100 mg rano a 100 mg vecer. pritom v multivitaminoch pre tehotne mas len 20 mg a pritom som ich brala od zaciatku tehu. a napriek tomu som cca od druhej polovice 2. trimestra bola chudokrvna. mna z nich vobec nezapekalo...

kacenkaharris
16. máj 2012

Neviem, ci tu niekde bolo spomenute, ze zelezo sa vstrebe len vtedy, ak je pritomny vitamin C a nevstrebe, ak jete alebo uzijete v tabletke zelezo spolu z vapnikom, tie sa vylucuju.

milka1978
17. aug 2012

ahojte maminky ... aj ja mám teraz problém so železom ... pri prvom bábu som problémy nemala a teraz hej ... lekárka mi predpísala Fero-flagmu 2 x 1 ..... píšete tu, že najlepšie sa železo vstrebe s vitamínom C ale čo ak beriem calibrum a magnézium? nieje v calibre už dosť C-čka? aby som sa zase C-čkom "nepredávkovala"

adel22
21. aug 2012

No ja mám nedostatok železa tiež, ale do mňa nikto nič z lekárne nedostane. Stotožňujem sa s príspevkom , ktorý tu už bol viackrát uvedený /vnimavetehotenstvo.sk/ a železo sa snažím dopĺňať aj takto: Slivkové gule s makom z pšeničných klíčkov 🙂 ham ham, inak mi bol predpísaný Tardyferon a dokonca mi dnes prisiel recept postou :( ale my si s tým poradíme inak🙂

evitka82
21. aug 2012

určite melasu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre