Menšia nosová kostička v 12. týždni

17. jún 2021

Dobrý deň,

dnes mi bola na prvotrimestrálnom screeningu oznámená správa, že bábätko má menšiu nosovú kostičku (1,3mm) - hypoplastická NB. Čiže zvýšená šanca Downovho syndrómu u dieťatka.
Šijové prejasnenie však bolo v poriadku 1,6mm.
Doktorka tiež uviedla, že výsledky krvy nie sú najlepšie, a preto odporučila testy Nifty, alebo amniocentézu.
Zažili ste niečo podobné aj vy? Narodilo sa bábätko zdravé? U nás je šanca 1:150…
Veľmi sa bojím, no na druhej strane aj cítim, že dieťatko je v poriadku.
Budem vďačná za akékoľvek rady, pomoc či odporúčania.
Ďakujem krásne.

cecilia29
17. jún 2021

Dr mi len v 12 TT spomenul medzi recou na utz že je nos. kostička menšia. Ostatné OK. Ani som sa nas tým nezamýšľala. Malý je uplne ok

autor
17. jún 2021

@cecilia29 a krvné testy ste mali v poriadku? Pretože aj v krvi vyšlo zvýšené riziko…aj tá nosiva kostička, inak bolo všetko v poriadku

cecilia29
17. jún 2021

Áno, krv ok. A nosova kostička myslím 1,4...ale už neviem presne.

lelia
17. jún 2021

Tiez ma takto dr. vystrasil aj krv nebola ok, isla som na manio, ale na amnio by som bola isla aj tak, nakolko vek. Amnio ma nenutil dr. Ale vysledky boli az o 3 tyzdne,tak aby som sa netrapila,nakolko doma som mala niekolko mesacne babetko,tak som bola v Martine u dr. Grochala, ktory povedal, ze vsetko je v poriadku a bambula bude mat nostek, nie nos 😉 A tak aj je.

sara07
17. jún 2021

objednaj sa u grochala martin alebo košice fetalecho a chod na testy , teoria ako kto čo mal niekto ti nemusi zaručit to čo chceš počut

willy185
17. jún 2021

Riesim prave nieco podobne,u pana Grochala na sone nebola vsak kosticka vobec viditelna. Rozhodla som sa ist na Trisomy testy.

iduska13
18. jún 2021

My sme mali tiež niečo podobné. V 12 tt na sone NB pravdepodobne +, keďže sa slečna vrtela nevedeli ju s istotou nájsť, sijove prejasnenie malo trochu vyššie hodnoty,ale stále v norme. Nakoniec aj testy z krvi vyšli v hodnote 1:100.
Takže začali 2 najhoršie týždne v mojom živote. Dala som si robiť Trisomy testy a bola som v MT u Dr. Grochala. Ten všetko krásne popozeral, vysvetlil a skonštatoval, že to bude veľká baba.
Nakoniec je všetko OK a máme doma ročnú krásavicu, ktorá má aj nosovu kosticku a je veľká baba 😄

tehula2016
18. jún 2021

Ja som sice u syna nosovu kosticku pritomnu mala,ale prejasnenie bolo 4mm a krv mi vysla 1:6..mam zdraveho uz 6 rocneho syna..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre