Migréna a tehotenstvo

barbora21
4. okt 2011

Ahoj, chcela by som sa spytat ci tu je niekto s migrenami - normalne diagnostikovanymi u neurologa... Ja som bohuzial migrenik a beriem aj lieky na migrenu v pripade zachvatu, ktore predpisuje len neurolog. Momentalne sa snazime s manzelom o babo ale pri tom uz nesmiem brat spominane lieky, taktiez sa nemozu brat ani pocas tehotenstva. Mate nejaku rady ako bojovat s bolestou hlavy - migrenou, pripadne viete o nejakych liekoch, ktore sa mozu brat pocas tehotenstva, resp. uz aj pocas planovania? Dakujem velmi pekne 🙂

magimi
4. feb 2012

migrenu mam od 8. rokov aj s aurou. V puberte sa mi trosku zmiernila a mala som velmi dlhe obdobie bez nej. teraz ma to obcas chyti. U mna najviac zabera, ked si dam tabletku hned ked sa zacnem citit divne, ked necakam na bolest hlavy ale uz v zaciatku aury. vtedy mi postaci aj obycajny Ibalgin. Ak by som ale cakala dlhsie, tak potom uz nepomoze ani svatena voda. Niektore zeny vravia, ze v tehotenstve migreny nemali..asi vplyvom hormonalnych zmien. Ja som teraz tehotna a musim povedat ze uz som jednen zachvat mala. kedze som este nevedela, ake analgetika mozem, tak som si nedala nic..najhorsia chyba v mojom zivote. Trapila som sa 2 dni a potom som si dala 2 Paraleny lebo uz sa to nedalo vydrzat. To pomohlo, ale odvtedy uz tyzden ma v noci alebo nadranom bolieva hlava, aj ked nie uplne migrenicky ale prijemne to nie je. No, ale co by sme pre babatka nevydrzali. 🙂

matulik284
6. feb 2012

ahojte, tak ja mam migrenu uz skoro 9 rokov, az nejake 3 roky dozadu som objavila liek ktory mi zabera. Lenze pred rokom a pol som otehotnela, kazdy mi hovoril, ze v tehotenstve migreny mat nebudem a pod. ale opak bol pravdou prve 4 mesiace som myslela, ze sa zblaznim, mala som hnusne migreny myslela som, ze mi roztrhne hlavu, vracala som asi 20 krat za den...no hroza, neprajem ani najvacsiemu nepriatelovi :( Toto vsetko som musela pretrpiet aj pocas kojenia kedze ziadne lieky ( paralen nezaberal vobec ). Po siedmych mesiacoch som kojenie vzdala - uz sa to nedalo vydrzat a ked prisiel zachvat nemohla som byt ani s dcerkou :( Potom prisla obdobie kedy som vzdy v zachvate brala svoje osvedcene lieky a vsetko bolo fajn. Teraz som opat tehotna a mozem povedat, ze je to este horsie...okrem zachvatov migreny ma trapia aj celodenne nevolnosti....neviem ci este niekedy budem vobec rozmyslat o tehotenstve :(
@magimi uplne viem ako sa citis...neviem ci pri migrene aj vracias - nepisala si, ale ak ti zabera paralen tak si ho daj...co by som ja za to dala keby mi zaberal.

omnika15
3. júl 2012

caute babule,

no ja mavam tiez strasne migreny:( cca od puberty, ma ich moja mama, mala ich aj babka... des..
nic nepomaha, niekedy pomoze minimalne zmiernit bolest masaz.. velakrat som skoncila na pohotovosti.. bez tabletiek tlmiacich bolest sa to neda vydrzat.. skusala som v prvych tyzdnoch tehotenstva bez tabletiek, resp. dala som si zoparkrat paralen - ale nic nepomohlo, preslo mi to na zaludok a nebolela ma len hlava, ale k tomu sa pridruzilo vracanie.. som isla ku mojej gynekologicke, pretoze sa to neda takto vydrzat a ta mi odporucila navstivit ambulanciu ucelovej farmakoterapie - bola tam velmi mila pani doktorka, urobila mi rozbor tabletiek kt. mi pomahaju proti bolesti a niektore z nich povolila.. niektore mozem prvych 6 mesiacov a potom uz nie a niektore zas posledne tri mesiace.. vypracovala mi spravu na jednu A4 a vsetko vysvetlila.. pokial nebudem brat tabletky na tony tak by to nemalo babatko ohrozit.. skor by ho mohli ohrozit tie otrasne bolesti...

33tina33
14. aug 2012

ahojte babenky 🙂)
ja mam migreny asi 10 rokov.... a bolo mi povedane ze vraj v tehotenstve migreny zmiznu.. som v piatom mesiaci a vcera v noci som mala taku migrenu ze som myslela ze zomriem.. a ako naschváál doma ziadan paralen... a jedina pomoc bola ibalgil...viem ze su silne a modlim sa aby sa babo nic nestalo, dufam ze ta jedna tableka mu neublizi :(((( ale ja uz som v noci bola taka zufala ze koniec :((( mate nejaky recpt aby zmizla migrena a bolest hlavy bez tabletiek????

vevejiska
24. sep 2012

Ahojte baby. Ja trpim migrenami od 6 rokov 😖 vystriedala som viacero neurologov, vselijake lieky. Nikdy nic moc nezabralo. Brala som od detstva quarelin a to mi sposobilo nejaky vyssi pocet lymfocytov, tak som potom presedlala na panadol ultra.
Som tehotna a tento vikend som mala aj v sobotu aj v nedelu brutus migrenu. Musela som dat acylpyrin, ten je vhodnejsi do konca prveho trimestra a od zaciatku druheho sa moze modry panadol. Sice mi ten acylpyrin moc nepomohol, ale aspon ten placebo efekt.....
Inak som sa snazila to oretrpiet len s alpovym zabalom na cele, ale po hodinach trapenia som to vzdala a dala si ten acylpyrin. Gynekolog ma dnes na sone ukludnil, ze jeden za tyzden v poho.

tekla3010
23. okt 2013

Ahojte babeny,
tak u mna zvykla byt migrena parkrat do roka a klasicke bolenie hlavy som mala dost casto... Teraz som tehotna, 7.-8. tt a uz 6. den ficim na migrene!!! V niektorej casti dna to trochu polavi a potom pride nova aura a viem, ze je zase zle! U mna aura trva tak pol hodiny a potom nastupia bomby do hlavy! Strasne. Zatial trpim bez akychkolvek tabletiek, ale strasne sa bojim, dokedy to bude trvat.. :( :( :(

simah
23. okt 2013

Ahojte kočky. Aj ja mavam strasne migreny aj s aurou.. Mala som lieky od neurologicky a tie mi nezaberali.. ani paralen ani ibalgin nic.. jedine tie cipky na predpis.. A vyskusala som tbl.Migralgin su na volny predaj a musim zaklopat ked si dam vcas migrena prejde.. Skuste vyskusat a babenky co ste tehotne asi nebudete moct.. Neviem ja baby este nemam.. Planujeme mozno za rok a velmi sa toho bojim kedze mavam migreny dost casto. Drzte sa a napiste ci Vam Migralgin pomohol🙂

vikinetka
28. jan 2014

Ahoj baby Ja trpim tri roky migrenami a to z pocasia ked ma prsat automaticky to viem lebo ma boli hlava a ide mi vyskocit oko....pomaha mi tiez MIGRALGIN....nic ine a este cuduj sa svetu redbul tak niekedy castejsie ako sama tabletka a to aj mojmu manzelovi ale nie vzdy...Migralgin tehotenstvo noooo prvych 6 mesiacov zevraj s doporucenim dr sa moze a jedna raz za tyzden by nemala narobit zle, ale radsej sa spytat dr.urcite lepsie ako trpiet alebo frcat na ibalgine to uz radsej ten redbull 🙂 😀 my sa snazime otehotniet a tiez sa bojim migren v tehotenstve hned sa spytam dr ked sa podari ci mozem brat migralgin

emma_932
28. jan 2014

ahojte spolutrpitelky, pridavam sa aj ja ☹ som v druhom mesiaci a mam straaaaasnu migrenu, idem sa zblaznit, ach jaj. vcera som mala acylpirin, ja mam perfektne tabletky na migrenu /Sirdalud, Quarelin a Cinie/, lenze teraz si nemozem dat ani jednu z nich, tak trpim. pri prvom teh. mi pomohla homeopatia, ale teraz nejako nezabrala ☹ uz som ale objednana k homeopatke, dufam, ze nieco vymysli, lebo do septembra mi asi preskoci z tej bolesti 🙄

emma_932
28. jan 2014

@tekla3010 6. den????? boze, to sa aj zle cita. skus homeopatiu Rhus toxicodendron, mne zaberala pri prvom teh. este mozes dokupit horcik - magnesia phosphorica obidve 9 CH. ak povie homeopatka nieco nove, dam vediet..

tekla3010
30. jan 2014

@emma_932 si zlata, dakujem za radu. nastastie som si to uz odtrpela, teraz som uz 22.tt a migreny su fuc 🙂 (musim si poklopat...) nejako som to obdobie prezila s horcikom, studenym uterakom na hlave, tichom, tmou a kolisanim sa zboku nabok 🙂

hurmi
24. nov 2014

@33tina33 ak by som mohla napomoct ,mam dobre skusenosti s migrenou,napis do posty

hurmi
24. nov 2014

ak chcete zatocit s migrenou zanechajte mi v poste adresu,poslem zadara super vecicku

ivasyc
8. dec 2014

no migrena ja viem čo je migréna, ked nie som schopná ani flašu otvoriť, a na pohotovosti hovorí za mňa manžel, lebo ja vraciam na zachode už asi 20x a bolesti také, že hlavu medzi dvere dávam, homeopatia nezabrala, akupunktúra nič nieje, obstrek krčnej chrbtice mesiac stále nič, lieky moje sumatriptan 100 nemôžem lebo som 21 týždeň, tak kto vie čo na to, a pôrod mi jeden fajn neurológ odporučil sekciou, lebo migréna spôsobuje oslabenie ciev a ta môže pri silnom tlaku veľkého bába prasknúť, tak čo mám robiť ? každý záchvat sa modlím aby tlak nestupal a zase ani moc neklesal a aby bubáčik bol v poriadku lebo mamča dako prežije, ale on nech chudatko nemá traumu

viva13
17. feb 2015

Prosím poradte mi najlepšie lekár,dakujem.
Som v 5.mesiaci tehotenstva a mám od začiatku silné migreny a časté aj každý druhý deň.Mala som ich aj pred otehotnením.Gynekolog mi povolil 2x500mg šumivý panadol.Len to mi už nezaberá.Navštívila som preto neurologičku,predpísala mi quajacuran a sumatriptán,no aj tak mám migreny a ten sumatriptán zaberie len ked si po nom za hodinu dám 2x ten panadol.Chodím na rehabilitácie a masaže v sede no ani to nepomáha prosím som už zúfalá.dakujem
@dominika1988 mne homeopatiká vobec nezaberajú, skúšala som pred otehotnením
@gazela00 ked som si dala pralen tak akokeby som si ho vobec nedala ☹
@omnika15 ktoré tabletky ti na farmakologii povolili?ja som tiež kontaktovala farmakologičku a šumivý panadol ultra rapid mi povolila,no ja mávam migrenu každe dva dni alebo 2xdo týždna
@hurmi o čo sa jedná, pošleš mi info do správy prosím?

viva13
17. feb 2015

tu prvú vetu prosím neberte vážne príspevok som zkopírovala z inej stránky kde odpovedá aj lekár,dakujem za každú radu.

gurmanka
17. feb 2015

Ahojte, ja pri migrene alebo velmi silnej bolesti hlavy teraz v tehotenstve skusam vselico. Lieky som zavrhla, lebo vlastne ziadne nemozem a vkuse zvraciam, tak sa vo mne ziadne neudrzia. Velmi mierne (pri zaciatkoch bolesti aj viac) mi pomaha:
Ladovy obklad na celo, kazdu minutu novy
Popijanie sumiveho magnezia a b6
Extremne silne stlacenie spankov inou osobou
Ticho, tma, chlad/cerstvy vzduch
A objednala som si nosovu sprchu, vraj aj ta moze pomoct - ze odvedie prebytocne teplo prec. Ale zatial nemam vyskusane.

kiki68
17. feb 2015

ja som mavala migreny, ale mne nastastie skoncili v 21 rokoch, ako keby utlo,dovtedy neurolog na beznom poriadku. Takze aj diagnostikovane. Hej tie lieky sa nedaju pri babatku uzivat. Ale co sa da je cvicit jogu, pit vela cistej vody, aby nebola husta krv, magnezium je fajn, banany na draslik, vela cerstveho vzduchu.

ja som mavala migreny aj s aurou, nastupili v 14tich rokoch. Cize asi pubertou a boli strasne. Potom to nastastie preslo,ale narvali do mna dost liekov.

6699333
17. feb 2015

@barbora21 ahoj ja som tiez migrenicka zacalo mi to po porode teraz som zas tehotna a niejak to ustupilo klop klop ja som ani lieky neuzivala niesom zastanca liekov ale spravila som si kávu a do pol hodky bolo po bolesti a to ja kavu vobec nepijem nechuti mi no neviem na kazdeho zabera nieco ine

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre