Migrény v tehotenstve

24. aug 2021

Ahojte dievčatá prosím vas. Mavali ste v tehotenstve migrény? Ak ano co vam na to pomohlo prosím vas, neviem ci daky liek ktorý sa môže v tehotenstve alebo čokoľvek. Cakam druhé bábätko. Pri prvom som to nemala vobec, ba naopak prestali mi, kedze ked som bola bezdetna som ich mavala. Bola som rada ze mi to prvým tehotenstvom skončilo a teraz sa to vratilo.

kvetinka1797
24. aug 2021

ja som si uzila dost s migrenami, v prvom trimestri skoro kazdy den 😣 mozes si dat len paralen.. studeny obklad, cerstvy vzduch, tma a ticho, a lezat kym to neprejde

amarilka26
24. aug 2021

Mne nepomahalo bohuzial nic. Konzultovala som to s gynekologom a ja som od bolesti vzdy mohla len algifen, lebo z ibalginu som krvacavala v minulosti, tak mi algifen povolil. Ale povedal ze nie casto. Mne vsak stacilo len 5-10 kvapiek, comu sa cudoval lekar.

surama
24. aug 2021

Tiez ma trapili v 1. trimestri, avsak ja som to riesila len spankom a pila som vela vody. Raz som vzala zo zufalstva Ibalgin a to skoro skolabovala lekarka, ked sa to dozvedela...ze to sa vobec nemoze, ze uz ked, tak Paralen. Mne sa vsak Paralen nikdy nezaberal, takze som to ani neskusala. Len vydrzat fakt, potom to prejde. Je to sposobene hormonmi 😕

marticka85po
24. aug 2021

@surama a pritom na ich internetovej stranke pisu ze ibuprofenum je bezpecne v 1.a 2.trimestri

surama
24. aug 2021

@marticka85po Mne zakazali vsade, kde som to spomenula 😕

miriam11
24. aug 2021

Magnézium

simonkazga
24. aug 2021

Tiez ma trapia migreny. Po konzultacii s gynekologom a neurologom vtedy uzivam Novalgin. Nie je pravda, ze mozes len paralen.
Napr. ak pojdes na gynekologicku pohotovost s krcmi, alebo bolestami, tiez ti daju injekciu novalginu, algifenu a spol a nedaju tabletku paralenu.

marticka85po
24. aug 2021

@surama aj mne

emma_932
24. aug 2021

Mne pomohli homeopatiká, písala som o tom aj na MK, v profile mam album s homeopatikami.

nina296
24. aug 2021

Paralen mozes, ja som tiež mávala migrény a zisťovala som som si od lekárov,čo mozem,keďže som brala aj iné lieky a povedali,že paralen mozem kludne. Radsej ako sa trápiť. Niekedy mi dokonca zabrala len polka

xtina1711
24. aug 2021

Mne pomahala silna citronada,kola,masaze krcnej od priatela,natieranie kvapkami 51 pripadne vietnamskou mastickou,studene obklady a ked bolo zle velmi tak paralen🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre