Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Možný Downow syndróm

united111
6. apr 2016

Dobrý deň chcem sa opýtať manželku poslal gynekológ do Martina na vyšetrenie morfológia. Doktor nás nepotešil pretože na čele našiel nejaký edém. Ostatné srdiečko kosti no proste komplet ostatné bolo OK. Povedal že to môže byť down aj nemusí. Odporučil nám trisomity či ako sa volá ten test s krvi. Mala ste niektorá takýto problém? Ako to dopadlo? Ďakujem

bonaqa2013
6. apr 2016

moja známa počas tehu mala vždy všetko OK, a po narodení lekári zistili že dieťatko má Downov syndróm. dieťa má asi 4 roky...

maminkasisa
6. apr 2016

@united111 boli ste u Grochala?

8291
6. apr 2016

Kamoške vychadzal podľa sona dawn,bola u Grochala v MT,trisomit.testy to nepotvrdili a v januári sa jej narodilo zdravé dievčatko.

united111
autor
6. apr 2016

Ano u Grochala. Ako povedal že to nevie potvrdiť ani vyvrátiť len že ten edém tomu nasvedčuje. Výsledky s testov budú až pondelok tak sme nervózny s toho

united111
autor
6. apr 2016

Presvetlenie šije aj krv bola OK. V 22TT bolo všetko v poriadku až v 25TT nám to povedali takže už je jedno či má alebo nie už to bude naše dievčatko len aby sme sa vedeli pripraviť keď bude najhoršie.

anjelicek26
6. apr 2016

@united111 nemyslim, ze ti tu mozeme my nejako poradit, u niekoho to dopadne tak, u ineho tak. Drzim strasne prsty, nech sa to nepotvrdi a aj keby ano, bude to vase dievcatko, len vynimocnejsie.

laura0
6. apr 2016

@united111 ja som bola na odbere plodovej vody a dokorka si predtym robila sono a povedala mi ze ma podozrenie na Downov syndrom ze ma malá malu nosovu kosticku.. ta lekarka bola odbornicka na sono ,poviem pravdu ze ten mesiac co som cakala na vysledky z plodovej vody boli teda hrozne,ale nakoniec vyslo ze cakame zdrave dievcatko..drzim palce nech to dopadne aj vam dobre 😉

maminkasisa
6. apr 2016

@united111 držim palce, nech vysledky dobre dopadnu....

bonaqa2013
6. apr 2016

ja by som to povedala čo sa má stať - stane sa. Pri 4 tehu som bola aj na odbere plodovej vody - lebo my chceme len a len zdravé dieťa. Všetko bolo v poriadku, aj sa narodilo pekné dievčatko, aj rástlo pekne a potom nastal zlom a v 5 mesiacoch diagn DMO.... koniec sveta....
pri 3 tehu mi povedali v 33 tt , že dieťa sa narodí slepé....3dni som preplakala. dieťa sa narodilo OK. Chodí do 2 triedy.

united111
autor
8. apr 2016

Týždeň v strachu a obavách ale budeme mat zdravé dievčatko. Sme nesmierne šťastný. Ďakujeme všetkým čo nám držali palce

maminkasisa
8. apr 2016

@united111 supeeeeeeeeeeeeeeeeer..... gratulujem, uz len stastne donosit a porodit.......

Tu začni písať odpoveď...

Odošli