Myslíte, že moja anémia môže ublížiť bábetku?

moya25
25. nov 2012

Ahojte chcem sa poradiť som v 9tt a zistili mi stredne ťažkú anémiu liečim sa, beriem železo. Moja hodnota bola iba 80, za týžden vystúpila na 86 ide to hore ale stašne pomaly. Myslíte že ta moja anémia môže ublížiť bábetku? Dá sa to aj dáko urýchliť aby tie hodnoty išli rýchlejšie hore? dakujem

moya25
autor
27. nov 2012

@brumka vieš ale keby to povedal normálen a nie tak ako to povedal tak beriem .... vo štvrtom idem na kontrolu som zvedavá čo mi povie

brumka
27. nov 2012

@moya25 dostanes lieky a pravdepodobne az do porodu ale to sa uvidi od dalsich vysledkov

moya25
autor
27. nov 2012

@brumka už beriem tabletky na železo 2x denne a je mi z nich poriadne zle bolí ma celý žalúdok ale som zvedavá čo povie na babo určite bude robiť sono lebo aj knižku že mi ide založiť lebo ešte nemám

brumka
27. nov 2012

@moya25 ja dufam ze o tzyden dostanem knizku to bysom mala byt v 8tt

moya25
autor
27. nov 2012

@brumka no ja už som 10tt tak hádam by už bolo na čase xixi

moya25
autor
27. nov 2012

@brumka a ako sa cítiš? máš dáke tehu ťažkosti?

brumka
27. nov 2012

@moya25 uz mesiac mi je strasne zle, nic mi nechuti, na zvracani proste katastrofa a tebe? ja som to mala rprve tehu tak zianda novinka pre mna

moya25
autor
27. nov 2012

@brumka presne aj mne je tak od 5tt je to pre mna nové lebo pri prvom ako som už písala nič mi nebolo ani som nevedela že som tehu len mi rástlo bruško a pri tomto idem zomrieť. Co máš prvé dievčatko alebo chlapca? JA chalana a teraz každý hovorí že to bude baba.

zmrzlinka
27. nov 2012

ja som bola anemicka cele tehotenstvo.....prve mesiace som len zvracala a skoncila som kvoli tomu na infuziach.....potom som mala problemi zo zlcnikom,takze som to jedlom velmi neupravila,ale pomohlo mi zelezo ako sumiva tableta.....z normalneho ma zapekalo.Rodila som cisarskym,takze sa to este zhorsilo......takze som jedla vela cervenej repy,jahod,ribezli,brokolice a masa a styri mesiace po porode to bolo v poriadku.Chce to tiez vela vitaminu C a kyselinu listovu.
Maly je anemicky tiez......teraz mu doktorka predpisala vitaminy a ked sa to nezlepsie,tak dostane zelezo pre babatka.

brumka
27. nov 2012

@moya25 ja mam dievcatko, atial mam jeden rozdiel este so nepribrala pri prvej som uz mala +8kg a teraz uz mi brusko vytrca takze myslym ze uz to bude na mne vidno

moya25
autor
27. nov 2012

@brumka no ja som pri prvom pribrala 11kg a teraz som asi 1 kg hore ale to je možno aj pre tu dg. inač by som jedla asi všetko len mi nič nechutí a je mi zle. Brucho mi už tiež trochu vidno ale sestrička mi povedala že brucho rýchlejšie vybehne ako pri prvom. Pri prvom mi bolo brucho vidno až v 6 mesiaci

moya25
autor
27. nov 2012

@brumka a čo si myslíš ako sa cítiš bude to dievčatko alebo chlapček?

brumka
27. nov 2012

@moya25 ja som pri prvej 22 pribrala a 2 roky som to chudla. ja neviem hlavne aby srdiecko bilo. na mne bolo aj prve ztehu skoro vidno do 3m uz hej. a ty co chces

moya25
autor
27. nov 2012

@brumka no ved to je dôležite aby bolo zdravé, ja som schudla zaraz na svoju váhu ale ked som prestala kojiť tak som pribrala 10kg. a islo mi to strašne pomaly dole až 3 roky som sa trápila skoro doteraz

moya25
autor
27. nov 2012

@brumka a to si ešte nebola na kontrole u dr? lebo ja som bola 4,5,7tt. či bije srdiečko ....

xlucia
27. nov 2012

@moya25 anemia je pre dieta nebezpecna, pokial je silnejsia. kup si melasu, slad nou caje. kup si v obchode sviklovu stavu, bio, kup si cucoriedky, sezam, ale exta vysoke davky zeleza maju riasy, az 530. zelezo je dobre vstrebatelne ak je spolu s vit. C,
hovadzie ma len 25 obsah zeleza mg na jeden kilogram masa takze ti az tak nepomoze, lepsie je vstrebatelne zelezo z rastlin nez zivocine. vynimka je iba pecen ma 90. ale tu v tehu nejedz.

brumka
27. nov 2012

@moya25 ja som bola len ked mi meskala to som mala byt uz v 5tt ale podla ovuly asi len 4tt cize len bodku bolo vidno tak ma dokyobjednal o 3t ale musela som termin zrusit tak idem az o tyzden neskor ze ak bude vsetko ok da mi knizku

simca06022011
27. nov 2012

ja som si kupila super zelezo a bol klud, z liekov od lekara mi byvalo strasne zle a toto vobec nezatazilo zaludok a anemia sa mi upravila za mesiac (okrem tehu som bola anemicka vdaka super lekarom este aj pol roka po porode, biela ako mrtvola... ), strava mi nepomahala vobec, so zelezom treba brat Cko, lebo nielenze sa lepsie vstrebe, ono to zelezo to cko normalne spotrebuje, tak potom ti moze chybat 🙂

moya25
autor
27. nov 2012

@xlucia dakujem za radu, melasu som si už dala kúpiť a jem chlorellu myslíš že mi pomôže?

moya25
autor
27. nov 2012

@brumka tak držím palce nech srdiečko bije osto- šesť ale ak si nezakrvácala tak by malo byť všetko OK

xlucia
27. nov 2012

@moya25 chlorelu v tehu nie. resp. len striedmo, lebo ma v sebe rastovy faktor, aby si neublizila babatku. daj si kupit ciste riasy. upravuj ich napr. ako spenat. je viacero sposobov , niektere sa daju jest len tak a nezatazuju zaludok ako tabletky. ja som tabl. vyhodila. bo som po nich mala zaludok ako kamen. kup si aj sezam a chrum len tak, daj si do jogurtu trochu potlceny. hned budes mat krv lepsiu. hlavne aby sa babenku neuskodilo

brumka
27. nov 2012

@moya25 no uvidime to ze zena nekrvaa nic neznamena, ale verim ze uz to bude ok. aj tebe drzim palce

moya25
autor
27. nov 2012

@simca06022011 ja beriem tiež tabletky - Tardyferon a je mi strašne ťažko na žalúdok niektoré dni iba preležím a prezlikám až tak ťažko mi býva. Myslíš že by som si mala kúiť to super železo a cečko lebo takto to asi dlho nevydržím už aj mužovi je do plaču ked ma vidí

simca06022011
27. nov 2012

@moya25 no ked je to z toho zeleza tak urcite sa poradit a vymenit.. porad sa aj v lekarni ak chces.. mne v 6 mesiaci zacalo byt tak zle ze som ani spavat nemohla, prevracala som celu noc a o krcoch ani nehovorim.. dak som brala tie tabletky po 2 dnoch, ani to nepomohlo, zapekalo ma v kuse... ked som ich vysadila bolo ok. Ale anemicka som ostala hned, po porode sa to este zhorsilo, skoro som vykrvacala, tak... zelezo brat ale hladat nieco co ti bude vyhovovat.

moya25
autor
27. nov 2012

@xlucia myslíž že až tak by mohla chlorella ublížiť lebo som zistila že mám lepšiu stolicu po nej.

moya25
autor
27. nov 2012

@simca06022011 vieš ja sa bojím ho vysadiť radšej asi budem trpieť len nech dieťatko je OK

xlucia
27. nov 2012

@moya25 keby si ju papala v mnozstvach ze nahradis obed, tak to babu urcite uskodi. inak je to ako doplnok ok.

moya25
autor
27. nov 2012

@xlucia nie ja to jedávam 3 tab. ráno a 3 večer

simca06022011
27. nov 2012

@moya25 no tak sa riadne najedz a potom si daj tabletku... v ziadnom pripade nie na prazdny zaludok alebo taky skromne napapany.. A davku mas riadnu teda... mne vecer zelezo zakazali jest v porodnici, pozeral ten lekar na mna ako keby som padla z hrusky, ze to preco... 🙂 babu ublizit? podla mna si vies ublizit aj tak ze ti bude stale zle.. ja som lezala od 33tt v nemocnici, kvoli tymto problemom, zacalo mi z tych bolesti a zvracania a zapchy tvrdnut brucho, na zaciat 36tt mi vyvolali porod, lebo pecen v bola v kybli... takze je by som sa o tom riadne poradila, a nasla ine lieky.. iba jedny neexistuju (ja som brala 1x denne, neskor 1x za dva dni). Tehotenstov nie je o pretrpeni.
Je pravda ze pred tehu som anemicka nebola, cize ja som s tym vobec nemala skusenosti.

moya25
autor
27. nov 2012

@simca06022011 no to mi tak doktor predpísal ale teraz čo načnem další balík tak 2x ráno

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre