Nízko položená placenta

ajus969
11. júl 2013

Ahojte,

momentálne som v 31. týždni tehotenstva. Od 20. tyzdna mam nizko polozenu placentu ale doteraz sa neupravila. Gynekolog mi nenariadil ziadne obmedzenia v 20. tyzdni a ani dokonca teraz v 31. tyzdni. Poradne a prehliadky mam kazde 4 tyzdne, čize tam ani nechodim pravidelnejsie, dokonca aj teraz som objednana na poradnu az o 4 tyzdne. Neviem teda, co si mam mysliet, kedze na nete som sa docitala, ze by tehulka mala byt bud na rizikovom alebo im vzdy ich gynekolog nariadil nejake obmedzenia a cinnosti, ktore nemaju vykonavat. Je postup mojho gynekologa vobec spravny? Co si o tom vsetkom myslite?

Dakujem

dadka7828
6. okt 2014

ahojte babenky ked to tu čítam tak sa normálne bojím mám nízko placentu ale zistili mi to až teraz v 31tt. predošlé tehotenstvo bolo super ale teraz je to ovela ťažšie malá je v pohodičke len ja mám problém s klbom čo ma dosť štve ale tak čo už narobím tiež ma majú oprašovať a bez sexu vykladať nohy a podobne no moc to nezaberá :(

sienska23
20. okt 2014

Ahojte ja mam placentu vzadu 2 cm od krcka som 21 tt. mate skusenost s jej vyzvihnutím aj keď je na zadnej strane?

susana1609
11. apr 2017

Dievcata som ru 1krst neviem ako to funguje ale prosim pomozte mi - som v 19 tt a teraz v nedelu som zacala VELMI SILNO krvacat , ozaj vela - z nicoho nic -v stredu som bola na normálnu prehliasku a doktor nic nevidel a vsetko bolo ok a v nedelu z prechadzky - extrem- hned ma brala sanitka do nemocnice z tej straty krvi som aj odpadla a nakoniec mi zistili ze mam nizko placentu- az pri krcku...este stale krvacam ale uz slabucke- povedali mi ze este stale mozem krvacat iba ak by to bolo moc silne opäť do nemocnice.babatko je zatial v poriadku- vdaka bohu - chcem len vedet mala niektora tiez take silné krvacanie? Preslo to? Co pomohlo? Nechcem o dietatko prist - prscovali sme skoro rok aby som bola tehotná- uz citim pohyby a bojim sa....mate skusenosti? Dakujem za info

kristinastojko
17. apr 2023

Dobrý deň , môžem sa spýtať je tu niekto kto má nízko položenú placentu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre