Nízko položená placenta na prednej stene v 11 týždni

sachmetttt
1. sep 2011

Dobrý den mám prosím o rady a skusenosti.. Zažil niekto to čo ja??? Som tehotná asi v plus mínus 11-12týžden.. dnes som bola u doktora a povedal že mám nízko položenú placenu na prednej strane.. Má niekdo s týmto skúsenost?? Bojím sa že potratím...zatial nešpiním nekrvácam.. Moc moc dakujem

emapol
1. sep 2011

Myslim si, ze nizko polozena placenta nie je az taky problem, ja som ju mala tiez a tym ako maternica rastla, tym sa aj posuvala vyssie. Keby placenta zakryvala krcok maternice, tak by nemohol byt normalny - vaginalny porod, ale riesilo by sa to cisarskym rezom.

kvojtanikova
1. sep 2011

@sachmetttt tiez som to mala pri obidvoch detoch, v principe to nie je az take nebezpecne, aj ked radsej sa setri v tom zmysle ze nenos tazke nakupy, nerob velmi prudke pohyby, nedvihaj tazke veci aby nenastala ruptura. Samovolne by sa to ale pretrhnut nemalo, na 90percent to zvykne samo pekne vyjst hore ako maternica rastie, ako uz pisala emapol. A zrejme budes aj trosku neskor citit pohyby, ta placenta to bude tlmit, takze potom nestresuj, ja som prve phyby citila pri oboch detoch az v nejakom 22tt, aj ked mamicky okolo mna uz davno predtym.

sachmetttt
autor
1. sep 2011

Ste moc zlaté a nekrvácali ste?? Myslíte že musím stále ležat?? Doktor zakázal sex no my nesexujeme ako som zistila že som tehotná....nechcem znova príst o mimi... Minule prestalo rást... ☹

zuan
1. sep 2011

ahoj, ja som mala pri prvom tehu tiez nizko placentu. doktor mi nic nezakazoval, len mi povedal, ze casom sa posunie vyssie. aj sa tak stalo, posunula sa hore. ja som nemala ziadne problemy kvoli placente, neboj, setri sa a uzivaj si tehotenstvo 🙂 drzim palce

zeleny_cajik
1. sep 2011

ahoj, hlavne nestresuj 🙂 je tu aj diskusia na tuto temu, skus vyhladat. Mne tuto diagnozu stanovil lekar tusim v 13. tyzdni, do 20. tyzdna sa to upravilo, teraz je to ok. Treba si akurat davat pozor, nepretazovat sa, nic nezdvihat, mne tiez doktor zakazal sex... ale ako hovorim, uz je to ok.

sachmetttt
autor
1. sep 2011

Ja sa bojím urobit krok...Aby som niečo nepokazila... ☹

cecil36
1. sep 2011

@sachmetttt hlavne klud, nezdvihat nic a dostatok vitaminu C 😉 Ja som to tiez mala v 11tt, ale ja som brutalne zacala krvacat a az vtedy sa prislo na to, ze placenta je nizko a na prednej strane. Placenta sa posuva s rastom maternice, aj mne sa posunula nastastie. Na prednej strane uz ostane, ale to neva, niekde musi byt ulozena 😉

kvojtanikova
1. sep 2011

@sachmetttt neboj sa, zase taka opatrna nemusis byt, mozes normalne robit veci ako aj pred tehu, len take ozaj namahave radsej vynechaj. Niektore tehulky kludne dalej sportuju, jazdia na koni, tvrdo pracuju (vid Lenka na Farme), ale ty skratka medzi ne nepatris, taketo adrenalinove veci vynechaj. Ale bezne prechadzky, bezna robota (riady, utieranie prachu, atd.) kludne mozes, nemusis teraz len 9 mesiacov lezat. Davaj si pozor napriklad na vesanie pradla (nech ti kos s pradlom radsej odnesie manzel), taktiez vysavanie moze byt trochu namahave, umyvanie okien... Uvidis, mozno sa ti to upravi okolo polky tehotenstva, a potom pride rad aj na tutu-mutu s manzelom 😉 😉

zewa11
1. sep 2011

@sachmetttt ja som skončila v 11tt v nemocnici na veľké krvácanie a vtedy mi prišli na to,že placentu mám na krčku.Tiež mi bolo povedané,že ako bude maternica rásť tak sa placenta bude dvíhať hore,ale akosi sa to nedialo.Až ju malo bábo,ktoré bolo otočené už dole nalepenú na puse a nose,vtedy sa mi začalo zle dýchať a bola som z toho na nervy ☹ .....až do včera,bola som na vyšetrení v čechách,lebo tu sa nejak so mnou nezaoberali,okrem toho že som na rizikovom a beriam magnerot.Včera mi doktorka robila sono a už ju mám vzadu hore,ale to som už v 32tt,bábo je OK 🙂 tak sa teraz teším a som oveľa kľudnejšia,len hlavičku má už staršne nízko tak mám ležať a panvu hore,ale veď nemám iné na práci...Treba sa šetriť,ja som poctivo ležala a to som mala doma prváka,ale hlavne že to dobre dopadlo,aspoň zatiaľ,držím palce 😉

happy8051
1. sep 2011

tiez som mala to iste, cele tehu setriaci rezim, dalo sa to celkom.... jeden lekar mi chcel indikovat kvoli tomu sekciu, nechcela som... nakoniec moj porodnik v tom nevidel problem, rodila som indukciou styri dni pred terminom

sniperka
1. sep 2011

@sachmetttt Ja by som sa na tvojom mieste šetrila.Mnohým sa to upravilo, ako tu píšu, no mne nie.Placenta sa mi postupne zosunula uplne dolu do pôrodných ciest a v 28 tt som porodila.Pritom som sa šetrila a 4 mesiace preležala v nemocnici.Ono je to asi u každého iné.

sachmetttt
autor
1. sep 2011

@sniperka mala si nejaké bolesti alebo prízneaky ked sa zosunula??

sniperka
1. sep 2011

@sachmetttt Ano, začala som sem tam špiniť- taký tmavohnedý výtok, preto mňa aj hospitalizovali.Bolesti žiadne.

cecil36
1. sep 2011

@sachmetttt ja by som ten sex a namahu tiez uplne vylucila, pre istotu 🙂

sachmetttt
autor
1. sep 2011

Neviem čo mám robit....A to ešte mi dnes povedal.. Mal mesiac dovolenku tak som bola minulý týžden u zástupu.. A povedal že sa mu nezdá v akom som týždni podla tej doktorky som ako sa to ukazuje pod mojou ikonou a podla nehoo je mimi mladšie... Poslednú mrchu som mala 11.6 ale ja si myslím že ovulky bola až 29.6.. objednal ma na buduci týžden a ak sa mu to nebude zdat pojdem na utz do nemocnice....Ten zástup mal ale čistejší utz ako keby bol novší a jeho je moc zrnitý..

sachmetttt
autor
1. sep 2011

@cecil36 ked ja som doma ako som to zistila a pomaly nič nerobím ani nesexujeme čo sme to zistiliže sme těhu a je to aj tak naprd.. 😖

cecil36
1. sep 2011

@sachmetttt a ty mas aj nejake problemy ci len ti zistili, ze je nizko? nespinis? Ak nie tak sa neboj, este stale (do cca 24 tt) by sa mala posunut. Mne sa tiez posunula len nedavno v 22tt 🙂 Takze naozaj sa zbytocne netrap.

siss_sz
1. sep 2011

ja som to tiez mala, ale dr. mi to nepovedal a vtedy - kym sa nevytiahne hore (ako bude maternica rast) sa neodporuca pohlavny styk... a teda asi aj vacia namaha... no a kedze mi to nepovedal, tak som zacala krvacat a isla do nemocky..vsetko dobre dopadlo, ale keby mi to nezabudol povedat, nemuselo byt ani to,... ale neboj..to sa vytiahne 😉

denisamarek
1. sep 2011

ja som mala nizko polozenu placentu s tym ze mi mierne prekryvala krcok. Ale prislo sa na to az okolo 30tt s tym ze som zacala spinit. Tak som si polezala 3 tyzdne v nemocnici a potom sa mi to upravilo tak ma pustili domov. No a po dvoch tyzdnoch sa mi to zase vratilo s tym ze som fakt robila len najnutnejsie pohyby. No a tak mi hned rano robili cisarsky v 40 tt. Ale kebyze som nezacal druhykrat spinit tak normalne by som rodila prirodzenym sposobom. Takze nie je podmienkou ze s nizko polozenou placentou sa musi rodit cisarskym rezom. A samozrejme ziadne ťuťu muťu 🙂

barca127
1. sep 2011

ahoj aj mne zistili nizko polozenu placentu vpredu v 12 tt, vzdy je lepsie ked je to vpredu ako vzadu, no a ako maternica rastla tak sa to tym aj upravilo a uz v dalsiej poradni bola o nieco vyssie,len lezat nemusis ale radsej sa setri nenamahaj nedvihaj tazke...

sachmetttt
autor
1. sep 2011

@cecil36 nie zatial chvalbohu nešpiním..len sem tam dostanem krč v brušku alebo ma pichne...

sachmetttt
autor
1. sep 2011

Holky anie nevite ako som rada že vás mám .. Moc mi pomáhate...Vždy ked idem na záchod alebo ma pichne behám na vecko a kukám či nekrvácam..

sachmetttt
autor
1. sep 2011

@barca127 poradna bola za ako dlho??

zeleny_cajik
1. sep 2011

@sachmetttt slabé kŕče a pichanie sú ok, nesúvisia s tou placentou. Pozri, keby si to mala kriticky nízko, rovno by ťa doktor vypísal na PN a kázal ležať, prípadne ťa nechal v nemocnici. Ale ako vidíš, je to relatívne častá diagnóza a v drvivej väčšine, pokiaľ to lekár nezanedbá a mamička dodržiava jeho pokyny, to dopadne dobre. Kým sa to neupraví, vyhýbaj sa už spomenutým aktivitám, otrasom (tanec, behanie, veľa schodov...) a hlavne sa ukľudni, ten stres ti škodí viac ako tá nízka placenta 😉

Ja mám doma 22 mesačného prcka, nemal mi s ním cez deň kto pomôcť, takže som s ním musela "behať", obskakovať, občas ho aj dvíhať (teda, dosť často, na záchod, do auta, do kočíka...), jediné, čo som na 100% dodržiavala, bol zákaz sexu a priznám sa, že s tým tehotenským libidom na bode mrazu kombinovaným s únavou mi to vôbec problém nerobilo (narozdiel od mm 😀 ). No a keď som bola okolo 20tt na kontrole, placenta sa posunula hore a je pokoj (teda, manžel je pokojný, bo sex už máme povolený 😀).

sachmetttt
autor
1. sep 2011

@zeleny_cajik no ja mam pn už od začiatku a vravel nech ležím... Že podla správnosti takéto prípady ako ja ležia v nemocnici..Tak neviem..Alebo len strašil..Kež by si mala pravdu ty to máš za chvílku za sebou.. musíš už mat velké brušinko.. 🙂

zeleny_cajik
1. sep 2011

@sachmetttt no chvíľka ako chvíľka, posledné týždne idú už veľmi pomaly a brucho mám teda riadne, to je fakt 🙂 už sa strašne teším, že bude babuľka vonku. Chápem ťa, že sa bojíš, keď ste mali predtým už jeden zlý zážitok, ale toto naozaj nie je diagnóza, kde treba panikáriť. Ak si na pn, buď rada, že si to môžeš dovoliť a môžeš oddychovať, keby dr. kázal mne ležať, resp. by ma posielal do nemocnice, neviem vôbec, čo by som urobila s malým. Mimochodom, keby si bola prípad na hospitalizáciu, tak by neváhal a šupol by ťa do nemocnice, veď by predsa neriskoval súdny spor v prípade problému. Mohol ťa skôr ukľudniť, veď takých pacientiek musí mať ix. Počkaj do ďalšej poradne, v piatom mesiaci sa naozaj bábo posúva hore, s ním aj placenta, tak je veľká pravdepodonosť, že sa to upraví.

sachmetttt
autor
1. sep 2011

@zeleny_cajik no ja ešte nemám za sebou žiadnu poradnu ani žiadne odbery a tehotenskú knižku... ☹

zeleny_cajik
1. sep 2011

@sachmetttt prosím???? ale veď teraz by si už povinne mala mať aspoň odbery, UZV, prípadne Nt screenening a samozrejme tehu knižku... to čo máš za lekára?

sachmetttt
autor
1. sep 2011

@zeleny_cajik no on vraví že kým si není istý dobrým těhotenstvým tak sa nič robit nebude..

zeleny_cajik
1. sep 2011

@sachmetttt no nie je o čom, zmeň lekára... veď aj dobrá a dôsledná zdravotná starostlivosť prispieva k "dobrému tehotenstvu" (to je teda dosť blbý výraz z úst lekára).

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre