Od čoho závisí priberanie v tehotenstve?

zaira301
18. máj 2011

Ahoj....veľmi sa zamýšľam nad tým, prečo ja toľko priberám a pozerám iné fotoblogy a tam vidím, že baby priberajú fakt iba toľko, koľko priberá na váhe ich dieťatko...Prečo je to tak? Čo robím zle? Jem veľa? Prosím napíšte mi, ako sa stravujete vy, kedže sa hovorí, že jednostranná strava, napr. iba zelenina, či mäso alebo ovocie tiež nie je dobre jesť celé tehotenstvo...že treba jesť z každého trocha....ja sa snažím jesť aj jogurty, mlieko pijem...už som aj rozmýšľala, že z toho priberám......napr. knedľu zjem možno raz za dva týždne, rovnako ako občas si dám čokoládu, keksy.....nechápem teda, či je vo mne chyba, ale už som pribrala 13 kg a som koniec 7 mesiaca ...pozerala som jeden fotoblog a tam pribrala jedna iba 5,5 kg za celé tehotenstvo.....obdivujem toto, že sa niekto vie obmedziť v niečom...ako to robíte? Díky za Vaše odpovede....

gubcikova
31. máj 2011

ja som pribrala pocas tehu nejakych 14kg.isla som zo 75 na 89 a rok po porode som vazila tak ako aj teraz 69-70kg.po porode ked som sa dala na vahu,tak to som len zhodila (teda co bolo spojene s porodom)bolo 5kg.a ostatne islo pekne samo dole 😀 este to chce nejakych 5kg -8kg a budem mat vahu ako V 16tich 🙂) kedze ja som dieta pevnejsej postavy po rodicoch.ale to dalsie zhadzovanie si nechavam ked zacnem robit

paulap
31. máj 2011

Ahojte, ja som pribrala 25 kg a 28 kg 😀 A fakt som vela nejedla, len to, na co som mala chut🙂 Inak pred a po tehotenstvach vazim stale rovnako okolo 50 kg, takze si myslim, ze tenke zienky priberaju o trosku viac. Netreba to riesit, hlavne aby babetko pekne rastlo 😎

gab
31. máj 2011

ja som vobec nepribrala, uz ma aj sestricka v poradni napomenula, ze nabuduce nech je to trochu viac, ale co mam robit, ked niektory den nemozem zjest vobec nic, co mi je zle aj z vody, a potom su dni, ked mozem jest, ale len opatrne a tiez len nieco.... dnes som zjedla celu flasu cvikly - na tu som mala chut.... ale akosi sa nad tym netrapim, babatko si vezme co potrebuje a ono je v poriadku, rastie a to je hlavne........

annaopialova
31. máj 2011

ahoj ja viem mi zeny to mame takzsie ako nasi muzi ono zalezi ake mas spalovanie a hlavne svoje roby genetika a tu neollame nik ja som tiez pribrala 10kg po porode som ich zhodila ale ked kojis tak musis mat pestru stravu aby ti babatko priberalotak zasa sme na zaciatku netrap sa ono na to chudnutie je vela faktorou viem ze som ta nepotesila ale je to tak

potvorka88
31. máj 2011

ja som paradoxne cez cele tehotenstvo schudla 11kg a domov z porodnice som odchadzala este s minus 4kg, takze dokopy som chudla 16. Nebolo to dietou. Snazila som sa jest vsetko, ale do 6.mesiaca som dennodenne grcala a potom ma chytilo nechutenstvo. Dalsi dovod bola nemocenska neslana strava. Bola som mesiac hospitalizovana, co mi tiez nepridalo. Ver tomu, ze som sa z toho mojho chudnutia netesila, ale skor som sa bala, ci ma babatko vsetko co ma mat a ci bude vsetko v poriadku kedze som stale chudla. Po porode ma nezachranilo ani kojenie. Vsetko ide hore. Sice zatial nie som na povodnej vahe co by som velmi nerada, ale uz 6kg sa na mna nalepilo. Neries priberanie, ale skor to, aby tvoje babo malo dostatok vsetkeho co potrebuje.

majkato
26. okt 2011

ahojte ja som v 8 mesiaci a mam nejakych 15 kil doktorka mi povedala ze ak priberiem do nejakych dvadsat pojdem do nemocnice....neviem ci ma chcela vylakat alebo co....ale babo je v poriadku a zdrave.....tak ja neviem mamm strach.....

lussy666
26. okt 2011

no, tak ja som ya cele tehu pribrala cca 5kg....ale od porodu doteraz 20.... 😖 😖 😖 a to kojim...no, na prasky som uz so seba 😅

salma22
26. okt 2011

@zaira301 to mas krasnu vahu mozes byt spokojna zena je kazda ina niekto priberie v celom tehu 14kg a su zeny ktore v celom tehu priberu aj 30kg neboj nic nerobis zle ak ti vsetky vysledky vychadzaju skvelo a mas tehu bez problemov tak sa takymi hlupostami zaoberat nemusis 🙂 pises ze si v 7mesiaci a uz si pribrala 13kg ja som tiez v 7 mesiaci a mam 24kg a to sa tehu este neskoncilo pri prvom dietatku som pribrala 30kg teraz mam dojem ze priberiem este viac vaha mi totiz to ukazuje 84kg a pred som mala 59kg a vobec ma to netrapi ked je babatko v poriadku tak som stastna po porode sa to zhodi zumbou 😀 tak sa netrap

jendralka
26. okt 2011

ja som pri prvom pribrala cca 20 kg a to som si davala pozor na to co papam a jedla som zdravo .... teraz pri druhom som nejedla az tak zdravo a dopriala som si ... a pribrala som za cele tehu len 14 kg ... no mala som vecsiu pohodicku a ziadne stresy ... takze pokial je vsetko Ok aj ty aj malinke, si myslim, ze netreba to nejak riesit ... budes riesit po porode 😀

straska
27. okt 2011

ahojte...tiez som nazoru, ze pokial sa to s jedenim neprehana, tak netreba stresovat... kazdy organizmus reaguje inac, vela nabratych kil tvori pri normalnom stravovani voda a ta ako prisla tak aj odide 🙂
Ja zial k normalne sa stravujucim rozhodne nepatrim 😒 , som mlsna a v tehu dvojnasobne. Pri prvom som pribrala 26,5kg, v porodnici ostalo slabych 8kg (54cm, 4320g)...no za mesiac a pol od porodu som mala dole 22kg (pripisujem to zadrzanej vode a kojeniu). Do pol roka na mne ostali 2kg navyse ako pred tehu. Teraz som opat tehu, 25tt a mam na sebe uz 10kg. Tu horsiu polovicu mam este len pred sebou, tak som zvedava, kam to zas dotiahnem ☹ Nehovorim, ze tie kila navyse ma netrapia...ale pokial je babatko v poriadku, tak si z toho az taku velku hlavu nerobim. Drzim palce!

lucka1987
27. okt 2011

ja som z 55 kg pribrala na 75 kg cize +20 😅 a neprejedala som sa vobec. skor naopak... mozno to bolo aj tym ze som cele tehu mala rizikove a nemala som dostatok pohybu... ale vela zavisi aj od genetickej predispozicie.. mimochodom.. som 6 tyzdnov po poorde, nekojim a ostalo mi 10 kil... uuufff, do leta ich chcem dat dolu... ale prave som dojedla tanier hranoliak.. tak mam obavy ze to nestihnem do leta 😀

lussy211
27. okt 2011

To vôbec nie je o obmedzovaní, aj keď samozrejme že ak sa prežieraš tak logicky Ti váha ide hore, ale hlavne o genetike a tiež som počula že to závisí od toho čo čakáš.Je to aj o pohybe, psychickom stave a rôznych ďalších faktoroch. Ja si z toho ťažkú hlavu nerobím, nie ešte aby som sa deptala tým že tá a tá pribrala len 5 kíl.Vôbec to nerieš, to budeš potom keď bude bábo na svete🙂

zuzitka7
27. okt 2011

ahoj....ja som strasne vela priberala pocas tehotenstva a stale to neslo zastavit...doktorka uz sa so mnou vadila ale ja som mala stale rovnaky jedalnicek ako pred tehotenstvom .....neskutocne sa kila na mna lepili aj ked som drzala dietu a na zaciatku teho som vazila 58kg....a ked som sla rodit tak ma vazili a mala som 98kg...ano neuveritelne ale pribrala som az 40kil.......doteraz neviem preco to tak je a neda mi toho zbavit ☹((((

dadda02
27. okt 2011

To je jasne, ze baby, ktore maju trosku nadvahu alebo su len moletne, priberu menej. Alebo by teda mali. Naopak, zeny stihle zvacsa priberu viac. Je o tom dost popisane v clankoch na nete, pozri si to. Takze ak citas, ze zena pribrala napr. 6 kg, pozri si aj jej beznu hmotnost 🙂 Ale aj tu plati, ze vynimiek je veeelmi vela, kazda sme individualna.
Hlavne je nejest za dvoch, ale s rozumom a nebat sa pohybu. Viem to podla seba, ked som cca v 6 mesiaci jedla ako dovtedy, ale malinko som sa hybala. Tie kila sli hned hore.Nuz som si naordinovala kazdy den prechadzky, peso do obchodu, do prace a pod. - v ramci moznosti. Tak to praktizujem do dnes a na "konte" mam +8,5 kg (pred tym 52,5 kg pri 168 cm), koncim 37 tt. Napriek bolestiam chrbta sa snazim hybat, ved fyzicka aktivita je prospesna (jasne, vsetko s mierou, pri zdravi babatka, ak nie su komplikacie a pod.).
Davno neplati, ze treba jest za dvoch. A na druhej strane mozes byt ten typ zeny, ktora zadrziava more vody alebo jednoducho pribera pomaly uz aj zo vzduchu. V takom pripade vies, ze si jedla "zodpovedne", neprezierala sa, pridala pohyb, len tvoje telo si spravilo po svojom. Po porode to urcite zbehne dolu, len zase treba trosku sebadiscipliny a budes na seba hrda! (Toto este nemam za sebou, ale vidim to na mamkach a znamych, ktore sa snazia a kila idu dole).

sendinka
27. okt 2011

Ahoj,ja som pribrala pri 1.tehotenstve 19 kg, pi druhom 12kg a pri treťom 8kg.Mnohé maminky si hovoria,že keď sú tehotné,treba jesť za dvoch,ale najdôležitejšie je stravovať sa zdravo.Mne v poslednom tehotenstve veľmi chutili ryby . A naozaj je veľmi dôležitý pohyb,mala som 41,5 roka,keď som rodila najmladšiu dcéru a aj keď ma doktor nahováral na sekciu,rodila som spontánne,dojčila som 39 mesiacov a moja váha je teraz/mám 50 rokov/ 59 kg.

andrejjka
8. nov 2011

Neviem, ci je to tymi hormonmi, no ked niekde citam "V tehotenstve sa v jedle neobmedzujte, ale nemali by ste vela pribrat, maximalne 12kg", tak mam chut vyhladat autora a zaskrtit ho vlastnymi rukami a este mu poskakat po klavesnici. Myslim si, ze kazda buduca mamicka robi co moze, ziadna neotehotnie s tymi, ze "kym neuvidim na vahe stovku, nevzdam to". Vsetky sa snazime byt tu v prvom rade pre babatko, aby mu nic nechybalo, lebo prenatalny vyvoj je citlive obdobie. Teraz som v piatom mesiaci a podla tabulkoveho prirastku na vahe zajtra mozem rodit! 🙂 Unava, stres, nepohodlie - vsetko, co k tehotenstvu patri a este mam aj naprazdno preglgat pri pohlade na kocku cokolady? Viem, ze to po porode nebude lahke dat dole, ale co sa da robit? Tak jem do sytosti, ked mam chut na nezdrave veci, dam si ich v obmedzenom mnozstve a snazim sa jest zdravo. A vsetky tabulky a prirucky mi mozu vyliezt na hrb!

helsinka
8. nov 2011

Ahoj zaira301 . .tak neviem čo robíš zle, ale ja som to "zle" robila tiež, lebo som pribrala 20 kg počas tehotenstva ☹ ale nejako som to neriešila . . . a tiež som jedla všetko čo prišlo . . aj keď ku koncu som sa trošku obmedzovala v množstve, lebo však tie váhy sú mrchy 😀 Neviem čím to bolo, podľa mňa som bola strašne naliata vodou, lebo z pôrodnice som odchádzala a mala som -10 kg a po troch mesiacoch od pôrodu ďalších -7 kg. A tie zvyšné tri sa ma držia ako kliešť 😀 Aj keď momentálne už nosím svoje predtehu oblečenie 😀 Ale podľa mňa to súvisí jedno z druhým - asi aj väčšia chuť do jedla, menej pohybu, hormóny a tak . . .

pingu1
8. nov 2011

ja som dokopy nic nejedla cele tehu, zvracala som kazdy den az do konca tehu, furt mi bolo zle a pribrala som 30 kg.... bola som ako tulen. ale bola to voda..
ak sa stravujes normalne, tak neries...

henulienka
8. nov 2011

Keby išlo len o stravovanie, tak ja priberiem aspoň 50 kg. Jedlo som všetko, veľa, aj niekoľko sladkostí za deň... a zakaždým som na začiatku schudla 6 kg ( netuším prečo, bolo mi skvele) a za celé tehotenstvo pribrala 7kg. Lenže vždy po pôrode sa to začalo pekne nabaľovať na mňa, aj keď si dávam strašne pozor 😒
U mňa išlo jednoznačne o to, že sa mi v tehotenstve zrýchlil metabolizmus.A niektorým babám sa možno spomalí + samozrejme to ukladanie vody je hnusná vec...

betina1984
8. nov 2011

To je u každej individuálne. A záleží aj od toho, z akej váhy začínaš. Ja napr. pri prvej začínala z 80 kg a rodila som 94 kg. Pri dvojčatách som začínala z 89 kg, na začiatku schudla 2,5 kg a teraz mám 94 kg a o nejaké 4 týždne budem rodiť. Pri malej mi viacej chutilo, teraz keby som nemusela, ani nejem. Nevyžaduje mi to. A 13 kg nie je až také hrozné. Moja švagriná pribrala 30 kg a vôbec sa nad tým netrápila. Možno časť tvojej váhy tvorí aj voda, ale tá pôrodom pomaly zmizne. Snažím sa moc nevysedávať, radšej chodím, aj keď už je to dosť ťažké. Ale aspoň aký taký pohyb máme...🙂

lensam
27. máj 2012

liluu presne, aj ja som pazrava. teraz som 30tt a mam 10kg naviac. Uz teraz sa citim nemozne a nechcem aj druhkrat pribrat 22kg do 38tt. S tolkymi kilami navyse som nemohla ani poriadne chodit, boleli ma krize. Takze to nie je iba o tom, ze priberiete a zase schudnete. Ak priberiete vela, komplikuje to posledne tyzdne. A ja som rozhodne nepribrala a nepriberam iba z pohladov na jedlo. Ja osoba, ktora som nikdy nepotrebovala vela jest, teraz jem aj ked nemam hlad. Proste mam stale na nieco chut, ktora sa neda ovladat. Takze dnes som po vydatnom obede (polievka, kacena, 3 knedle, sladka kapusta, asi 4 ks strudle) zjedla na veceru iba 3 kusky cerveneho melona a pijem vodu s citronom. Musim to obmedzit, ale iba obmedzit na normal. Ziadne hladovanie. Moja pociatocna vaha bola 56 kg.

kika1111
27. máj 2012

no ja ti neviem, ja som doteraz pribrala už 23kg - lenže u mňa to bolo tak, že moje nevoľnosti spočívali práve v prázdnom žalúdku - vždy ked mi vytrávilo, zostalo mi na vracanie, nikdy som však nevracala..a aby ma nevoľnosť prešla, musela som niečo zjesť..a trávilo mi oveľa rýchlejšie než bežne.. a v 8.mesiaci som pribrala až 6 kíl - to som nepochopila ako, pretože som jedla už menej, nakoľko som nebola toľko hladná a ked, tak som zjedla menšie porcie.. nenormálne mi chutia sladkosti, niekedy sú dni, že zjem celú čokoládu sama.. no a za posledný mesiac som pribrala len 2 kilá - z toho kilo pribral drobec.. určite je to celé iné, keď žena prvé 4 mesiace vracia 5X denne a nemôže nič zjesť - moja suseda do 5.mesiaca schudla 8 kíl, lebo po každom jedle bežala na WC to dať von.. - ja niečo také nepoznám..

nibiru
27. máj 2012

juj no ja som pred otehotnenim mala uz par rokou (čo som prestala fajčit šla vaha o 20kg navyse) 86kg aj ked som drzala dietu casom to slo naspat umna nepravidelna strava stres(pracovala som na 3smeny) ked mi lekar vystavoval tehotensku knižku v 12tt už som važila 82kg spolu som do 20tt schudla podla mojho važenia 5kg vtedy sa mi pricvikla platnička alebo niaky nerv v chrbtici nevedeli to specifikovat ale krivala som mala neskutočne bolesti jeden lekar ma presviečal že to mam stoho že som pribrala som obezna ked som sa ohradila tym že som do 20TT schudla oproti povodnej vahe 5kg nic nereagoval (podla mna sam nevedel čo mi je)a este dalsi 3 lekári!no a od toho 20tt to šlo hore podla mna preto lebo som nemala pohyb len sedela doma na pn ja som proste nepresla ani na wc nieto este do obchodu bolest mi vystrelovala do klbu a boli to neskutočne bolesti ktore prešli až v 35tt ked sa mala zosunula do lonovych kosti bolo leto stale som opuchala v 34tt mi zistili preeklamsiu dokonca boty som mala o 1 čislo vatcie bola som ako slon 🙄 v 36tt pomne vbehli na poradni že nemožem priberat už ani kilo pritom som vobec nejedla vela len pila rodila som v 38tt s vahou 108,kg ja tvrdim že som pribrala 22kg od povodnej vahy no moj lekar to bral od vystavenia knižky 26kg 13kg som nechala v porodnici dcerka važila 3480g a vaha mi po porode zostala na rovnych o 10kg ako pred otehotnenim čiže 96kg až teraz po 2 rokoch sa mi podarilo zhodit na 92kg.ani neviem ako...dufam že druhe tehotestvo bude ine a bolesti nebudem mat budem moct normlane fungovat a vdaka tomu nepriberiem 😅 moja mama pri mne pribrala 30kg pri bratovi 9kg a pri dalsich dvoch 9 a 8kg.nedrzala žiadne diety nič.

barbade
16. aug 2012

Jeskovy oci, tak podla toho co si citam to vyzera tak, ze najviac sa pribera koncom tehotenstva 😨 Ja som cca 18tt a uz som pribrala odhadom takych 6-7 kg .... to mna budu vozit asi zeriavom do porodnice????? ☹ Ale zda sa mi ze u mna bolo to priberanie dost vyrazne na zaciatku a ze teraz sa to dost spomallo.. no uvidime, ufff.....

danusskaaa
16. aug 2012

neobmedzuj sa v nicom! ak mas ne nieco chut papaj! to, ze priberas je normalne... potom to aj zhodis, neboj. ja som pocas tehu pribrala 24kg co bolo fakt moc, ale na druhy den po porode bolo 10fuc a malinka mala len 2,7kg. do 6mesiaca som mala cca 1kg navyse, bola som spokojna a zrazu sup sup hore a v den porodu +24kg 😒 bola som dost zavodnena a to po porode zo mna zislo. a ak ti mam pravdu povedat, nejedla som moc ale sladkeho slo na kila... mala som na nieco nenormalnu chut a ked som to nemala co som chcela zjedla som pol chladnicky a nakoniec som aj tak skoncila v obchode a kupila som to co som potrebovala /vacsinou to bola cokolada a mila keksy 🙂 /

1234lubka
16. aug 2012

Moja mila si tehotna-jedine obdobie ked mas pravo na vsetko.

nicebaculka
16. aug 2012

pozri sa ja kazdy den zozerem tolko sladkosti ze az,,,, nic si neodopieram .. proste ked mam chut tak mam chut a basta..........teraz som v 31tt a pribrala som 3kg a ani tehotensku cukrovku nemam.... je to ozaj individualne ...

cenculinka
17. aug 2012

ja som v 26.tt a nepribrala som este ani gram. teda ale moja "vychodzia" vaha bola sama o sebe dost vysoka, takze som tuku a vsetkeho ostatneho mala dost od zaciatku. pupik rastie, pomaly zavadzia, tak je hadam vsetko ok. a viem, ze tych (dufam maximalne) 15 kg ma ku koncu tehu neminie 😀

stanislavao
17. aug 2012

kazdy pribera individualne. ale nemyslim si, ze sa treba prezierat a obhajovat sa tym, ze ved som tehotna, tak mozem.
lebo potom, dieta, ktore ma 3 kg pojde von a dalsich 20 vam zostane a tazko pojdu dole. treba jest normalne, ako predtym, stravovat sa zdravo, ovocie, zelenina, kyselina listova, zelezo.

martinka150
29. mar 2013

Ja som v 37 tt a pribrala som 22 kg uz ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre