Od čoho závisí priberanie v tehotenstve?

zaira301
18. máj 2011

Ahoj....veľmi sa zamýšľam nad tým, prečo ja toľko priberám a pozerám iné fotoblogy a tam vidím, že baby priberajú fakt iba toľko, koľko priberá na váhe ich dieťatko...Prečo je to tak? Čo robím zle? Jem veľa? Prosím napíšte mi, ako sa stravujete vy, kedže sa hovorí, že jednostranná strava, napr. iba zelenina, či mäso alebo ovocie tiež nie je dobre jesť celé tehotenstvo...že treba jesť z každého trocha....ja sa snažím jesť aj jogurty, mlieko pijem...už som aj rozmýšľala, že z toho priberám......napr. knedľu zjem možno raz za dva týždne, rovnako ako občas si dám čokoládu, keksy.....nechápem teda, či je vo mne chyba, ale už som pribrala 13 kg a som koniec 7 mesiaca ...pozerala som jeden fotoblog a tam pribrala jedna iba 5,5 kg za celé tehotenstvo.....obdivujem toto, že sa niekto vie obmedziť v niečom...ako to robíte? Díky za Vaše odpovede....

malamonika
3. dec 2013

Ja som 6 mesiaci a pribrala som 15k(povodna vaha 54 výška 156cm) dosť mi chutí sladké ale neprejedám sa moc všetko mám v poriadku a tiež ma dosť trápi váha ale ked čítam komentáre cítim sa lepšie a dosť mi to pomohlo. Je to oje prvé tehotenstvo a hadam to tak má byt .držim palce všetkím tehulkam 🙂 a netrapte sa váhou 🙂

adri33
3. dec 2013

ja som pribrala 23kg. a mam na sebe este 10.. ide to veelmi pomaly dole ale ide a to je hlavne, modelka zo mna nebude, ale nevadi som mama a som stastnaaa mama.

bambinkaa
3. dec 2013

od coho to zavisi? tak asi od tehotenstva, kazde je ine. Niekto vela vracia a chudne, niekto ma chute. 13 kg v 7. mesiaci je v pohodke. Kazdy sa snazi do svojho fotoblogu dat fotku, kde co najmenej vidno faldiky 😉 vobec sa netrap 🙂 ja som pribrala 17 kg a po porode pocas 3-4 mesiacov islo dole 10 ani neviem ako. Za pol roka som mala naspat svoje telo este o 2 kg menej ako povodne. Dokonca ja som si uzivala ze mozem tolko vela jest 😀 ked je zena chuda, tak si dava pozor na kazdu cokoladku, pecivá, ziaden cukor do caju atd. ale pocas tehu zjes kolko chces 🙂 toto som si fakt vychutnavala a vobec mi nevadilo ze som ako traktor 😀

steffi123
4. dec 2013

Ahoj. ....ja som tiež veľmi priberala v tehotenstve a to 33 kg ...a veru po pôrode som mala s malým toľko starostí, kedže mi zle spával, že do 7 mesiaca malého som všetko zhodila...zostali iba 2 kg navyše...ale to už neriešim...

maribell
4. dec 2013

ahoj ja si myslim ze to ma urcite nieco spolocne s genetikou ..moja mama porodila dve deti a pri kazdom pribrala 8 kil ... a ja ked som bola tehotna tak isto som pribrala 8kil a neobmedzovala som sa vbec ..prave naopak hltala som sladkosti na kila 😀 .. velmi mi chutilo 😀 ... na druhy den po porode som mala 2,5kila naviac a teraz vyse roka po porode mam este menej ako pred tehotenstvom

sssimi
4. dec 2013

Ja som v prvom tehotenstve pribrala 16kg a v druhom 6kg a jediný rozdiel bol v jedení. V prvom prípade mi od 10tt veľmi chutilo jesť a v druhom absolutne. Koľkokrát som si spomenula až večer, že som nič nejedla. Ale v druhom tehotenstve mi bývalo aj viac zle aj keď nie dlhšie ako v prvom.

freyjanr
4. dec 2013

Ahoj.vždy som bola chudá a v tehotenstve som pribrala 26kg išlo ma poraziť z tých čo pribrali len 6kg apo pôrode obliekli svoje staré rifle,3 mesiace po pôrode mám stale + 13kg a nejde to dole.pritom som jedla rovnako veľa jak pred tým a este oveľa.zdravsie.samé ovocie a zeleninu..je to individuálne nepomôžes si ale netráp sa tým.ide o to aby babo malo všetko

gigibu17
14. jan 2014

Fuk by mi bolo to priberanie,( zatiaľ plus cca 5,5 kg), keby to šlo do brucha, ale 23tt bruško mini a predsa priberám... už teraz sa desím toho čo ma čaká. bud ešte brutal priberiem, alebo mam dajakú psycho "zadkovú" verziu tehotenstva :/ Som z toho značne znepokojená, lebo váha bola u mňa vždy problém a tehotenstvo jej určite nepolichotí... a ako tak čítam, žiadna rada :(

zuz1978
10. mar 2014

ja sama som strasne zvedava ako dopadnem, som v 15tt este som nepribrala nic ale velmi sa snazim kontrolovat sa, lebo viem, ze mam nabeh k priberaniu. nikto v nasej rodine nie je chudy. Zacala som jest mensie porcie a viac krat a po 17tej hod si dam uz iba pomaranc alebo jablko. Vyratala som si, ze z vyzivarskeho hladiska by mi to malo stacit, čo a koľko zjem. Musim sa premoct, lebo priberanie neprinasa iba esteticky problem, ale aj zdravotny. V prvom rade preto by som si chcela nejako ustrážit váhu. Ale ci sa mi to bude naďalej dariť alebo nie, tak to netuším. Tých tvojích 5,5kg nie je ešte tragédia 🙂

lenka6309
21. máj 2015

Ahojte.ja som pri prvom tehotenstve pribrala viac ako 20kg,v momente ako som porodila dietatko vyzerala som ako keby som nikdy tehotna ani nebola a hned som mala povodnu vahu a ziadne kila mi neostali navyse ani len pol deka absolutne nic.a jedla som vsetkk nic som nevymedzila,myslim si ze tehotna zena sa nema obmedzovat a ma jest to naco ma chut a to co si telo a dietatko pyta a je uplne jedno,ci pribere 13 kg alebo viac ci menej.

carcoolka_15
2. aug 2015

Ja som pri prvom pribrala s 71 na 106 po porode mi vaha klesla na 84 a pobroku som mala 60 a to som ani nekojila. Teraz som v 16 tt a mam uz 4 kila navyse. Je to vela? 😒

stacinka69
3. feb 2016

Ja som pri malej pribrala 16kg.A to mam celý život 50kg.Som vegetariánka jedlá som len zeleninu a ovocie.No a keď som odchádzala s pôrodnice bolo po 4 dňoch 10kg dole.Voda bola ešte aj v prstoch na nohách.ked som porodila 😂a moja kamarátka jedla v uvodzovkach toaletný papier lebo grcala až do pôrodu a pribrala 20kg.Nechapacka😂😂😂😂😢😧tak výber si

lili007
10. mar 2016

U kazdeho je to ine.
Zaujimave videa o tehotenstve teraz najdete na FB stranke Bepanthen.

majulikhubova
13. sep 2016

@paulap
ja som teraz v 34 tt a z 52 kg avyskou 173 som pribrala na 69 kg...v ZIVOTE som tolko nemala :D uz sa aj bojim,lebo mi to pride vela, ale ked porovnam aka doska som bola, teraz vyzeram konecne ako zena..aj sa fajn citim...:D leen, neskutocnu chut na sladke mavam...:( a nedaa sa mi odolat. :( uz sa bojim priberat...

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre