Odtečenie plodovej vody v 22 týždni tehotenstva

domyyy
30. sep 2012

Prosím mamičky, ktoré poznáte podobný prípad alebo ste to zažili a odtekala vám voda v 22.týždni čo to môže znamenať, je nejaká šanca, že dieťatko sa zachráni, dá sa to zastaviť alebo narodilo sa vám dieťatko takto skoro? Mamička,ktorej sa to stalo je teraz v nemocnici, neviem čo sa deje len mi prosím vás napíšte čo sa ešte dá robiť. Ďakujem!!

holandia
19. sep 2019

Kocky ste neuveritelna podpora.cudzie zeny mi musia prehovorit do duše a pomaha to. Viete ja som mala krv v pohode, len v 12tt , na specialnom sone malo babatko zvysenu NT hodnotu, 3mm, preto mam ist v pondelok ku.grochalovi.preto mam paniku, preto sa bojím ci je dietatko ok.bola tu jedna p.doktorka, 35 rocna baba, hovori mi treba bojovat nikto nevie ako je to zle,ci je to zle,je to vase dieta, stetak uz mama, tak viete.Ked mi pri prijme taka dr.hovori ze bud potratite alebo budete do konca lezat, uplne bez pochopenia, zatocilo sa mi az v hlave.Rano som sla normálne do roboty a uz sa nevratila..teraz mlada lekarka ze ked so mna netecie, nemam sa bat.ze nebudem pravdepodobne iba lezat ale kludovy rezim a pn, uplne sa mi ulavilo...len zvrtnut sa to moze hicikedy

melmel78
20. sep 2019

@holandia existuju lekari, ktori ti povedia veci na rovinu ale jemne ale aj taky, ktori to riesia radikalne . Zial niekedy sa im nevyhnes a na stastie je tam ta mlada doktorka ako pises a ta to povedala rozumne 🙂 . Inak ten Ferianec co baby pisali je odbornik na amniopatch, lepenie obalov, ale nerobi to kazdej a nie vzdy. Podstupis rad vysetreni a robi to az po 22 tyzdni tehotenstva tusim. Informovala som sa na to pred cca 3 rokmi, takze viem. A vysledok nie je este jasny, aj tu sa stalo, ze to obaly aj tak nevydrzali a praskli. Je to pripad od pripadu. Nevadi, tebe to nehrozi, lebo sa ti tvori voda a to je podstatne 🙂

holandia
20. sep 2019

@sara005
@zuzike123
@melmel78 kocky tak som doma. Dali.mi.domov atb, v pondelok volat kvoli ureaplazme.Streptokok, zapal, infekcia vylucena.pravdepodobne sa mi zacal tvorit zapal a vznikla mala diera, kedze som hodinu po tom co sa mi to stalo uz lezala s atb v zile, pravdepodobne sa to zastavilo.dr.hovoria ze keby tam ta dierka stale bola , tieklo by zo mna stale a nie len v utorok.takze som doma, v pondelok grochal, setrim sa a aj budem.a inak vcera prve riadne kopanceky v nemocnici.Asi sa babatko hlasi k slovu ze sa mam zpamatat.

sara005
20. sep 2019

@holandia super, tesim sa, ale dodrziavaj total prisny kludovy rezim. Mne po dvoch dnoch odtekania 9 dni neodtekala a potom to tie obaly nevydrzali a zasa som zacala. Ale mne odtieklo viac ako tebe, cize ta dierka bola u mna asi vacsia. Tym ta nechcem strasit, skor zdoraznit dolezitost toho kludu na lozku. Je super, ze si zacala citit kopanceky, ja som v case, ked sa mi to stalo citila uz dva tyzdne, takze som s babom od zaciatku "komunikovala" a to mi dodavalo silu vydrzat aj nemozne. Velmi vam drzim palce, myslim na vas. Hlavu hore a nevzdavaj sa, maminka! ;)

bobricek1979
20. sep 2019

@holandia držím moc prsty len hlavne lež

jajuma
12. mar 2020

@sara005 ahoj, mozem sa opytat? Ked sa maly narodil v 31tt....ake boli nasledne zdr.problemy? Teda dufam, ze minimalne...ale chcela by som vediet, co sa dialo tych 6 tyzdmov v nemocke, ak by si mi mohla napisat. Mne voda neodteka, ale zacinam 31tt a zistili mi zase na sone oligohydramnion AFI 5-6 a dr.mi uz rozpravala o pripadne hospitalizacii, kortikoidoch a predcasnom porode...teda v pripade, ze sa budu zhorsovat prietoky...a mam hrozny strach...dakujem

evuliacik26
9. jún 2020

@sara005 ak sa môžem opýtať, tá voda odtekala vkuse každý deň od19tt do 30+6tt? Lebo ja ležím v nemocnici od 28.5.,vo štvrtok budú 2týždne kvôli odtekajúcej vode a práve zajtra zečnem 24tt. Je to náročné ležať stále na posteli a keď idem na wc,tak to tečie. Môžete mi napísať prosím do správy?

majka2211993
15. júl 2020

@evuliacik26 dobry den ja som si presla tým istym lezala som od 22tt az do 24tt no bohuzial mi odtekala nonstop voda hlavne ked aom chodila. Bohuzial v 24tt som absolvovala akútny cisaraky rez.

holandia
15. júl 2020

Mamičky po dlhsom case tu pisem. Aj som zabudla na tuto diskusiu. U nas nastastie všetko dobre dopadlo. Narodil sa mi v termine prekrasny synček. Voda neodtekala od vtedy vobec a časom dr.zhodnotili ze to bol plany poplach. Nebola to vobec plodová voda ako ukazal Temesvaryho. Som šťastná ze to takto dopadlo a ze ho tu máme. Držte sa vy ostatné. Nic nie je stratene. Moju beznádej vystriedalo šťastie

nikol889988
12. sep 2020

@domyyy ahojky tak ako to nakoniec dopadlo? mam momentalne to iste a som v taktom istom tyzdni

nikol889988
12. sep 2020

@evuliacik26 prosim vas viem ze je to stara tema ale mam rovnaky problem ako ste dopadli nakoniec?

nikol889988
12. sep 2020

@holandia ako ste zistili ze temesvaryho bol klamstvo? mne prave podla temesvaryho furt ukazuje pozitivny

holandia
12. sep 2020

@nikol889988 ahoj.. Mala som na obed pri príchode na pohotovosť pozitívny a potom ešte v ten deň poobede. Potom zo mňa občas čosi vytieklo ale uz bol negatívny.čakala s každú minútu kedy to cele praskne aje koniec. Nastatsie u mňa to tak nebolo. Som za to nesmierne vďačná. . A to bol 18, 19.tyzden ovtedy už nič. Potom sme s Dr. Zhodnotili že to bolo z mykoz. Ako často ti kontrolujú vlozku?

nikol889988
12. sep 2020

@holandia ja som si kontrolovala doma potom mi skonorlovali tu v ktorej som prisla a este dnes rano co som mala celu noc od nich

zuzike123
12. sep 2020

@nikol889988 v ktorom si tyzdni? Na sone vidia vodu? Robili ti zapalove parametre? Ja som vydrzala bez vody 9tyzdnov, niektore baby aj viac. Je to narocne, nevues co bude za hodinu. Skus sa upokojit, zit ore kazdy jeden den, nemysliet velmi vopred a zbytocne neriesit, lebo ozaj nevies co bude. Drzim palce.

nikol889988
12. sep 2020

@zuzike123 robili vysledky este nemam vraj na sone vody relativne dost... doktorka mi pozerala krcok som na spicku prsta otvorena aj to mi tam doslova narvala az som skrikla od bolesti

holandia
12. sep 2020

@nikol889988 naozaj treba hlavne byť v kľude. Si už skoro 24tt ak dobre chápem... Baby vydržia s minimom vody aj 11 týždňov co mi tu písali. Ja som sa bala lebo som bola iba 18tt. Tebe stačí pár týždňov ale samozrejme co najdlhšie a keď máš vody ešte dosť tak skus byť kľudnejšia a ležať.. Je to ťažké. Citim znova ten pocit keď píšem v tejto konverzácii je to cca rovný rok co som to riešila ja

zuzike123
12. sep 2020

@nikol889988 videla som tvoju otazku aj v skupine Predcasniatka. Predcasniatku sa zrejme nevyhnes, ale je rozdiel, ci sa narodi v 24tt alebo 30tt. Doktori budu chodit s katastrofickymi prognozami, ale ty sa obrn a skus mysliet pozitivne. Hlavu hore, teraz budes bojovat za vas dvoch do posledneho dychu. Vela lezat, idealne s podlozenou panvou a nohami hore, aby sa voda drzala co najviac vo vnutri. Ak bola pricinou infekcia, preliecia ju. Pokial viem, mudr Ferianec uz amniopatch nerobi, nemalo to pozadovany efekt. To ti vsak nebrani dat sa prelozit na vyssie pracovisko, kde aj tvoje predcasniatko vie dostat adekvatnu zdravotnu starostlivost.
Ja som o nasom boji napisala asi 60 clankov tu na MK, i ked neviem, ci je to zrovna citanie pre teba. V jednom mozno ano-nikdy to nevzdavaj!
Keby si si chcela pokecat alebo mala otazky, kludne mi pis IP.

sara005
12. sep 2020

@zuzike123 fakt uz to prestal robit? To som netusila. Aj ked moj nazor je, ze treba hlavne klud a byt bez infekcie a na zvysok zial uz my ani lekari velmi dosah nemame...
@nikol889988 cim dlhsie tam nejaka voda bude, tym lepsie. Mne zacala odtekat v 17tt, ale drzaka sa tam hladina cca 3 cm este dalsich 10-11 dni. Zjavne to pomohlo, lebo pluca sa ako tak vyvinuli. Teda nedovyvijali sa uplne samozrejme, kedze je predcasnik, no stacilo to. Teraz hlavne vydrzat 2v1, vstavaj z postele minimalne. Drzim palce.

evuliacik26
12. sep 2020

@nikol889988 u nás to skončilo veľmi smutne. ☹ Ja vám prajem, aby to skončilo šťastlivo. Ak chcete, napíšte mi do správy.

nikol889988
13. sep 2020

Ahojte dnes sme boli na sone malinka este vodu ma ale nieje jej vela aj ked doktorka povedala ze sa nemam bat je jej este dostatok aj ked pomenej ale staci aj tak sa bojim. Videla som ako mal stlacenu hlavu aj rucicky a iba pod ritkou taku bublinku s vodou. Vraj je dobre ze uz prestala odtekat ale este sa nestihla za ten den vytvorit nova. Infuzku mi stiahli uz mi budu davat len antiobotika a kontrolovat vlozky ci zas neunika. Vraj je velka preavdepodobnost ze donosim. Aj ked ja sa stale obavam toho ze proste rupne a bude koniec.

sara005
13. sep 2020

@nikol889988 aj ked rupne znova, nemusi to byt koniec. Mne zacala v 17-tom tyzdni odtekat, potom tych 10-11 dni nic a plnila sa, takze hladina stupala a potom zjavne neuniesli obaly ten tlak a ruplo to znova a odtekalo masivne. A aj tak to nevyvolalo nastastie kontrakcie a donosila som niekolko mesiacov este. Skratka nic nieje stratene. Moj tam bol uplne natlaceny, schuleny v klbku, ale sono ukazuje len danu chvilu. Tej vody tam bolo raz viac, raz menej, zjavne mu to stacilo, lebo pohyby som citila, maly bol aktivny, aj ked premety samozrejme nerobil.

nikol889988
13. sep 2020

@sara005 tiez citim pohyby malinka je aktivna stale aj dr povedala ze je to fajn ze aspon sa tam ma este kde hybat... ja mam hrozny strach co bude dalej nasledovat ... a ty si bola cely cas v nemocnici? ja ked dovrsim 24tt ak sa podari dam sa previest do martina a tam uz to hadam dobojujeme aspon do 30tt

sara005
13. sep 2020

@nikol889988 nie. Bola som medzitym necely mesiac doma. Nastupila som spat v 24tt, chceli sa ma opakovane zbavit a poslat domov, ale vzdy som to odmietala. Len vdaka total klude na lozku a velkej davke stastia sme to dobojovali do takmer ukonceneho 31tt

sara005
13. sep 2020

@nikol889988 snaz sa to brat zo dna na den. Kazdy den prezity 2v1 vas priblizuje k vitazstvu. Ked mi ta voda zacala znova odtekat, tak mi pred prepustenim domov vraveli, ze postupne prestanem citit pohyby, lebo maternica dieta tak silno obopne a budem chodit raz do tyzdna na kontrolu, ci este zije. Nakoniec cely cas boli pohyby intenzivne, dokonca pravidelne v brusku stikutal. Pocity som mala uplne ako pri tehotenstve so starsou, co sa tyka “komunikacie” s babom v brusku. Posledny cca. tyzden ci dva ma uz pobolievalo ked tocil hlavou, mal ju zakliesnenu nejako ciastocne pod mojimi rebrami, tak to uz nebolo uplne komfortne.

nikol889988
13. sep 2020

@sara005 mne uz vraj neodteka uz 4 vlozky za posledne dva dni boli negativne snad uz ani nezacne to je to coho sa najviac bojim. Sono ma vystrasilo vraj je tam vody pomenej ale je . Ked som videla tu zakliesnenu hlavicku a vodicku malo len pod nozickami az ma striaslo. Vraj ked uz netece je dobre uz len cakat kym sa doplni ak sa teda doplni

sara005
13. sep 2020

@nikol889988 doplni sa urcite, dieta si nacika, skor rataj s tym, ze este moze zacat opat tiect, aj ked samozrejme nemusi a drzim palce, aby to tak bolo. Preto lez a minimalizuj pohyb.

nikol889988
13. sep 2020

@sara005 ono keby zacala tak 35tt tak oki ale skor by nemusela mam z toho strach a verim ze ked uz budem len lezat tak tiect nebude

evuliacik26
13. sep 2020

@majka2211993 u nás to skončilo akútnou sekciou v 29tt a smrťou po 11 dňoch života 😭😭😭

sara005
13. sep 2020

@evuliacik26 velmi ma ti mrzi, ale babo zomrelo na komplikacie predcasneho narodenia, nie preto, ze mu predcasne odtiekla voda, ci nie? 😞

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre