Opuch “tam dole” v 3. trimestri

15. nov 2021

Dobrý den, mavate v 3. Trimestri z ničoho nic len tak náhodne zrazu opuchnuté ehm tam dole, pysky?? Niekedy som si to všimla aj počas sprchovania ze som zospodu opuchnuta a asi raz toľko väčšia než je normálne.. chudák manžel co sa uz pred nim skrývam, síce sa to vyskytuje náhodne a ako to pride tak aj odíde ale je to fakt nepríjemne. Je to normálne ci to mam spomenúť na poradni??

sirka9
15. nov 2021

aj ja to tak mám, niekedy viac, niekedy menej. ono, vsetko sa prekrvuje, chysta, zmeny na pyskoch su normalne. ale pre svoj klud sa kludne opytaj u dr.

vilma7
15. nov 2021

To sú genitálne varixy. Mala som pri druhom tehotenstve, a po pôrode úplne zmizli. Lekárka si to na kontrole nevšimla? Ja som mala (musela) nosiť špeciálne pančuchy, ale keďže bolo leto, nenosila som.

lenkakravcova
15. nov 2021

Ak ta to neboli tak je to normálny proces pred pôrodom (je to bežná vec).

autor
15. nov 2021

Neboli to len citim chvilu “tlak”dole pokým to mam, a za chvilu nic a aj pôvodná veľkosť 🙂 ... @vilma7 nevšimla lebo som nemala, ako píšem je to chvíľkovy stav niekedy sa to opakuje kazdy den, kazdy druhý tak 5 minút max .. tak teda budem to pokladať za normálne prekrvenie 🙂

mirka438
15. nov 2021

Presne, su to varixy. Mala som pri oboch tehotenstvach, pri druhom o dost horsie ale po porode to okamzite zmizlo. Pri druhom mi doktor predpisal najskor detralex potom fraxiparin, nepomohlo nic, len porodit.

ivangeline
15. nov 2021

Noo..krcove zily...

kiki68
15. nov 2021

Je to normalne a ma to asi kazda zena v tom poslednom trimestri. Telo sa pripravuje na porod. Neboj vsetko to zmizne

mimi16
16. nov 2021

Je to úplne normálne na konci.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre