Pozitívne výsledky z krvi

ingrida1127
18. aug 2021

Zdravím vás
Dnes som bola na druhej poradni som v 16tt nebol tam môj lekár ale ho zastupovala iná pani.dr.
Robila mi sono asi 5 sekúnd ani mi ho neukázala iba povedala bábätko sa hýbe srdiečko bije a keby som nezačala sestricku ohľadom výsledkov z krvi z 12 tt ani mi nič nepovie .
Povedala mi neviem či má význam niečo hovoriť ale keď sa už pýtate mala som pozitívne výsledky z krvi 😭😭vôbec z toho šoku ani neviem čo hovorila v pondelok si mám osobné prísť pre vysledky z krvi ktoré boli zobrane dnes
Čo mám robiť veľmi sa bojím som v šoku
🥺😟😟😭😭😭😭

mareka49
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanockamt
18. aug 2021

@ingrida1127 ak dobre vidím, tak máš pozitívnu toxo?

ingrida1127
autor
18. aug 2021

@zazvorka87
@zuzanockamt co to znamena??
Ja som bola tak v šoku ze ani som nevedela čo prestne sa spýtať povedala mi iba toľko ze ne zbytočne teraz sa stresovat ze sa uvidí podľa výsledkov v pondelok nic ine mi nepovedala ako som pisala sono mi robila asi 5 sekúnd iba povedala bábätko sa hýbe a srdiečko mu bije veľmi sa ponahlala ked ze tam mala zastupovanie aj z druhej ambulancie

ingrida1127
autor
18. aug 2021

@zuzanockamt Čo to znamená 🥺

julie19
18. aug 2021

@ingrida1127 nevidím to dobre z tej fotky, nejak to neviem prečítať, ale nemusíš sa báť 🙂 ja som mala tiež pozitívnu toxoplazmozu, ale nízka hodnota, to znamená že v detstve som prekonala niekedy a ani som nevedela a v krvy to už doživotne budem mať pozitívne.. absolútne to tehotenstvo neovplyvnilo

ingrida1127
autor
18. aug 2021

@julie19 ďakujem 🥺🙏bodaj by si mala pravdu.

zuzanockamt
18. aug 2021

@ingrida1127 závisí, či to je prekonaná toxoplazmóza z minulosti alebo aktívna ... To druhé je horšie. Počkaj si na konzultáciu s Dr.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
julie19
18. aug 2021

@ingrida1127 fakt, neboj, je to pomerne bežné, veľa ľudí prekonalo toxo v detstve.. doživotne ti to bude vychádzať pozitívne v krvy... horšie by bolo ak je to teraz aktívna toxoplazmoza, ale to ti povedia doktori... ak je to nízka hodnota tak to bolo prekonané už dávnejšie... možno ťa pošle pre istotu ešte za infektologom, aj ja som bola aj s nízkou hodnotou a ten ti povie viac.. zatiaľ sa vôbec nestresuj

ingrida1127
autor
18. aug 2021

@zazvorka87 mačku nemáme ani sme nemali ani si nepamätám kedy naposledy som mačku videla ale má jedna suseda z bytovky ktorá býva na prízemí

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ingrida1127
autor
18. aug 2021

@zazvorka87 tiež si to mala poz.?

andrea_prestastna
18. aug 2021

@zazvorka87 to nieje len z maciek ako si mnohi ludia myslia, je z macacich vykalov hlavne ale najcastejsie z neumytej zeleniny

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sirka9
18. aug 2021

@ingrida1127 nuž, toxoplazmóza nie je iba o mačkách, tie sú pomaly ako posledné príčinou prenosu. skôr ju dostaneš zo zle umytej zeleniny, mäsa, než od mačky. lebo to by si musela jesť jej výkaly aby si sa nakazila. čo sa výsledkov týka, záleží od toho, ktoré Igg, v akej hodnote, či bude hodnota rásť, klesať po opakovaných odberoch. nevidím dobre tú foto, neviem to prečítať. takže ti neviem k tomu povedať viac

kiki68
18. aug 2021

@ingrida1127 s mackou sa malokedy nakazis, ale krajanie napr suroveho masa, zvlast hydiny je vo velkom percente zodpovedene za nakazu. To Tu povie kazdy veterinar. Ale ked to clovek prekona, tak to neni nic vynimocne

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sirka9
18. aug 2021

@kiki68 len škoda, že to nehovoria aj gynekológovia, väčšina hneď straší mačkami :(

kiki68
18. aug 2021

@sirka9 ved tie macky su dobra blbost vzhladom na pocet zien s prekonanou nakazou. Akoze ktora z nas sa dostane k nejakej zanedbanej macke, hlavne to prenasaju male macata. No asi mizive percento z nas. Mozno niekto , kto robi v nejakom utulku, na veterine ( zase mizive percento). Ale o tom, ze bez rukavic by som maso v tehu nekrajala a zeleninu tiez ne sa nehovori ani slovo . Zbytocne niekto bude riesit macku z vedlajsieho vchodu, co nebola dalej ako je obyvacka toho bytu 😂 ved to su totalne sterilne drzane zvierata, ked ziju kdesi za oknom bytu

kiki68
18. aug 2021

@zazvorka87 staci si dat ochranne rukavice. Vobec krajanie suroveho masa je pre tehu zenu rizikove z viacerych dovodov. A ruky si tazko poriadne vydezinfikujeme. Lebo jednou rukou to maso vzdy musis pridrzat.

sirka9
18. aug 2021

@kiki68 však toto. to su tie zaužívané mýty a mačkách. ja pracujem s útulkami, od malička so zvieratami, a div sa svete, nemám ani len prekonanú toxu. a to som teda mala v rukách mačky v stavoch od výmyslu sveta. až som bola v šoku keď mi prišli výsledky, že nič :D

kiki68
18. aug 2021

@sirka9 ja som cele detstvo travila s mackami a toxo mam negativnu. V tehu som varila v rukaviciach. V restike tiez varia v rukaviciach a je to taka obojstranna ochrana, ich aj zakaznikov. Skoda, ze ludia nevedia trosku viac a lekari informuju nespravnym sposobom.

ingrida1127
autor
18. aug 2021

@julie19 takto je to lepšie vidieť

ingrida1127
autor
18. aug 2021
daom
18. aug 2021

@ingrida1127 a mas aj nejake papiere z toho? Ono zavisi aj od toho co mas pozitivne ci ImG alebo IgG. Ak IgG tak si uz toxoplazmozu prekonala v minulosti, ak ImG tak ju pravdepodobne mas teraz.

ingrida1127
autor
18. aug 2021

@daom nemám vôbec nič

daom
18. aug 2021

@ingrida1127 toto uplne neznasam, len cloveka vystrasia, nic mu nepovedia, nevysvetlia a cakajte do dalsieho tyzdna. Vobec si neuvedomuju, ze je to este horsie ako keby to normalne vysvetlili. Je mi to luto, asi budes musiet naozaj cakat az do dalsich vysledkov. Drz sa.

ingrida1127
autor
18. aug 2021

@daom ďakujem no to bola zastupujúca lekárka inak ja mám lekára veľmi dobrého ,no keby som sa za tie výsledky nespytala ani mi nepovie .Lepsie teda s prepáčením mala držať hubu a povedať že výsledky budú až v pondelok lebo naozaj iba ma.vistrasila

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre