Pozitívny tripple test a odporúčanie na genetiku

gabikacentrum
18. máj 2018

Ahojte mal niekto pozitívny triple test a boli ste po ivf dnez mi lekár oznámil ze mam tie test pozitívne poslal ma na genetiku strašne sa bojím usg v 13 TT bol v poriadku až teraz v 16 TT vyšli triple pozitívne

37373
18. máj 2018

@gabikacentrum Neboj sa...ja som mala tiez pozitivny. V mnohych krajinach je zakazany, lebo je absolutne nepresny. Dietatko mam zdrave. Mi to pride ako dobry biznis...My ta vystrasime a zaplat si test...napr.trisomy

gabikacentrum
autor
18. máj 2018

@katka2602 a kde robia nifty testy v ke

sarah1988
18. máj 2018

@gabikacentrum Ahoj mne to takto vyslo tiez.prve ok a druhe takto bola som.aj.na genetike chceli mi robit odber plodovej vody.Odmietla som .Zaplatila som si trisomy test.teni vysiel.negativny.tripple test je vlastne matematicky priklad.Ked jedna hodnota je napr zle zaznacena vysledok moze byt uplne iny.Pozri si na nete z coho sa to rata.A NO STRES .Je to.tazke ale fakt milion babam to takto vyslo.A uplne falosny poplach to bol.
a dr na genetike ma strasila ako ma moja mala DS a neviem co.A ked som povedala ze ako tie testy vsetkym vychadzaju falosne pozitivne ,povedala ze mamicky ktorych deti maju DS to nepisu na modreho konika...
Ale ja som aj tak vedela ze je zdrava
A aj je😍😍😍

sarah1988
18. máj 2018

@37373 presne tak to funguje

terez01
18. máj 2018

@gabikacentrum ak prvotrimestralny screening bol v poriadku,nuchalne prejasnenie v norme, prítomná nosova kosť,tak by som sa nebála.Ja žijem v ČR,na vyšetrenie som bola v centre v Zline,kde mi výsledky povedali až po vyšetrení usg a brali do úvahy výsledky v 13tt a v 22tt. Ja som mala riziko nízke.Oni už v 13tt mi hovorili,že prvotrimestralny screening je presnejší. Tak hlavne s kľudom riziko 1:35 znamená že z 35 deti s týmito výsledkami sa môže narodiť dieťa s DS. Zober si k tomu riziko z 1. vyšetrenia. Veľa v tých Triple testoch zohráva vek a aj to,či krv dlho niekde v labaku nestala,alebo či bola odobrana v správny tt.

sarah1988
18. máj 2018

@terez01 presne tak

lin232
19. máj 2018

Ahoj. Viem co prezivas. Pred tromi tyzdnami som sa dozvedela vysledky z triple testov na downa 1:85. Stres panika pla atd. Bola som na morfe vsetko v pohode. Dala som si pre klud robit trisomy testy. Do dnesneho dna cakam na ich vysledky. Vysledky byvaju vacsinou do 5 pracovnych dni. Avsak ja som mala vcera 7 pracovny den a vysledky neviem a nechapem preco ich este nemam. Volala som dvakrat aj na call centrum a tam mi povedali ze vysledky budu do 5 az 8 pracovnych dni. Stresujem stale, placem a proste je to hroza kedze sa mi to tak natahuje a neviem vysledky. 😞

lin232
19. máj 2018

@sarah1988 do kolkych dni ti prosim prisli vysledky trisomy??

gabikacentrum
autor
19. máj 2018

@lin232 ahoj ja som dnes rospravala s o znamov a vravela ze jej pprisli do 10dni

lin232
19. máj 2018

@gabikacentrum ona si robila trisomy testy tie co robi medirex za 350 eur?

kamaka88
19. máj 2018

@gabikacentrum ahoj, aj nam vysiel z prvotrimestrlneho screeningu pozitivny vysledok na downov, hned som bola na odber plodovej vody, nie je to nic strasne , ani som to necitila a amniocenteza vylucila downov aj iny syndrom, uz som pocula vela zien, ktorym vysli poz. vysledky ale bol to iba zly poplach

gabikacentrum
autor
19. máj 2018

@lin232 áno o tom mi hovorila

lin232
19. máj 2018

@gabikacentrum dakujem si ma ukludnila trosku. Bo ja mam strasne scenare v hlave ze preto im to trva ze mi nasli daco zle.

ukulela
19. máj 2018

@lin232 mne tiey prisiel vysledok neskor. jednak mi neskor odisla platba a bola velka noc. nemyslim to v zlom, ale strasne stresujes. a to ti skodi. mari sa mi, ze si pisala, ze morfo sono mas OK. to je velmi dobra sprava. tripple test je drbnuty najhorsi test, co sa robi ... zbytocne strasi zeny a nema relevamtnu vypovednu hodnotu. je to stale LEN pravdepodobnost a navyse staci posunuta ovulacia, nepresny termin MS, zle urceny termin (a mne sestricka vravela, ze dokonca aj vaha) a vysledok je uz iny ...
a jo, ja som mala medirex ten zakladny, preto ma prekvapilo, ze je tam hned vo vysledkoch aj pohlavie, to mali pisane az v tej vyssej platbe.
este raz, nestresuj, je sobota, do pondelka aj tak nic neporiesis cez vikend. vraveli ti 5-8, v pondelok bude len 8. den - mne krv brali v utorok pred velkou nocou, zaplatit sa mi podariloi neviem, ci v stredu, ci stvrtok ... a vysledok prisiel nie po velkej noci, ale az ten dalsi tyzden (tusim stredu?? nepamatam, mozno aj neskor) - takze realne vyse 2 tyzdne, inac 8, max 10 prac. dni. raz je to geneticka analyza, nie je to vzorkovnik fariem z farby.laky, tak si to ziada preciznost aj cas. neboj, bude dobre.

lin232
19. máj 2018

@ukulela ano ja viem ze moc stresujem som taka v tomto strasna a skodim aj malej. Morfo bolo v poriadku veru. A triple ten ma dosral riadne a je pravda ze ja mam za prve dva terminy porodu jeden podla menstruacie a druhy podla sona. Lenze ten podla sona sa mi vzdy meni. Vies ja som mala menstruaciu nepravidelnu cyklus som mala 35 az 39 dni kvoli vysadeniu antikoncepcie 8 mesiacov pred otehotnenim. Takze vlastne si myslim ze som este menej tehu ako som bo viem priblizne den kedy sa nam mala podarila. Tieto testy by mali zakazat strasne to stresujes mamicky.

hope170317
19. máj 2018

@lin232 V drvivej vacsine je to tych 5pracovnych dni od kedy zaeviduju platbu. Niekedy maju problem s priradenim platby vtedy je to dlhsie. Aaa v pripade, ze nieco je pozitivne vysledky pridu skor skor ako neskor.

lin232
19. máj 2018

@hope170317 dakujem za info. No mne orisla sms o platbe hned v ten den jak som platila ale aj ja si myslim ze keby bolo zle daju hned vediet.

katka2602
19. máj 2018

@gabikacentrum mne ich robili u prof Dankovcika, on robi aj morfologicke usg.

majuska_ch
19. máj 2018

Tripple testy su strasne zavádzajúce. Pri oboch detoch mi vysiel DS, pri druhej dokonca 1:6. Bola som aj na odbere plodovej vody. A mam dve zdrave dcery, 4rocnu a 3mesacnu.

gabikacentrum
autor
19. máj 2018

@katka2602 ahoj zajtra sa tam chcem objednať aj na testy aj na usg a na genetiku nejdem uvidím čo mi povie on

lenqua_12325
19. máj 2018

Tieto testy už by mali dávno zrušiť... Nonstop dookola sa to rieši. Viac škody ako osohu robia.

lenqua_12325
19. máj 2018

Koľko detí ešte umrie pre také voloviny???

ukulela
19. máj 2018

@lenqua_12325 myslim ze zeny sa pre upt rozhoduju po potvrdeni amnio.

katka2602
19. máj 2018

@gabikacentrum Dankovčík mi odporučil Nifty alebo odber plodovej vody, ale len preto, že sa mu nezdalo viac vecí, ktoré naznačovali DS, no našťastie sa nič ne potvrdilo. Neboj všetko bude dobré.

gabikacentrum
autor
19. máj 2018

@katka2602 verím tomu ale aj tak je vo mne nepokoj a strach dúfam ze ma objednajú co najskôr a koľko si platila za testy

lenqua_12325
19. máj 2018

Amnio je tiež ďalšia hovadina. Kolkokrat nesprávny výsledok, koľkokrát práve kvoli odberu disko k tragédii, infekcií, úmrtiu. Ak chcem mať deti, musím počítať s možnosťou bud alebo a brat zodpovedne. Nie takto...všetci okolo seba čo mám sú zdravotníci a lekári ale co majú? Veď by každý jeden prišiel o titul ak len otvorí ústa. Naposledy som videla fotku známeho porodnika. Bábätko ktoré malo byt choré,... Nádherné a veľké dieťatko bolo hodené v mise a zomieralo lebo mamička sa rozhodla pre potrat lebo malo byt choré. Malý človek lezal ako odpad v miske kde nechodiaci cikaju a kakajú. Čakal, kedy zomrie a odhodia ho ako kus odpadu. Lekár zažije za svoju prax nespočetné množstvo neprávosti ale čo má robiť? Už stačí zapnúť modrého kona a hlava sa mu zatočí..

lenqua_12325
19. máj 2018

Došlo*

ukulela
19. máj 2018

@lenqua_12325 lekar moze odmietnut robit potraty. a nevies, ake malo to dieta vnutorne postihnutia. videla si mu az do spiku kosti, do dna? a zrejme to nebola foto zo svk, tu sa nadherne velke bavatka nepotracaju. netusis dovod spominaneho potratu. ale sme mimo temy, diskuterkam toto neprospeje.

katka2602
19. máj 2018

@gabikacentrum 450€ viem čo teraz prežívaš, bola som na tom rovnako.

lenqua_12325
19. máj 2018

@ukulela išlo o Slovensku pôrodnicu. Príspevok nieje mysleny vôbec zle práve naopak, na posilnenie nech sa netrápia kvôli zlému výsledku co nič neznamená. Treba veriť ze na nám narodia detičky zdravé a ak aj nie tak sú naše 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre