Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

capy
3. jan 2010

alex skore zotavenie a nech to uz viac neprepukne ☹ ☹ ☹

alexandrah
4. jan 2010

dakujem capy, dneska je to zatial dobre, tak sa to snad zlepsi, dnes idem dat vytrimovat psa, lebo uz plzne, a ja moc nemozem vysavat, lebo mame moc hlucny vysavac, tak len rychlo, ked je risko hore, ale uz pomaly potrebujem aj kazdy den, tak sa to snad zlepsi, ked nas havo nebude tak plznut ...

ivkaivka
4. jan 2010

ahojte, vsetko najsamlepsie v roku 2010. Mali sme pokazeny net, isla som sa pokusat, co som chcela ist pisat a nemohla som, toto forum je asi jediny unik od stereotypu.
Mirka, Vlnka na ortopediu ideme 18.1., moja ma vankus c.17.tak predpokladam, ze nam to dole neda. Neviem si predstavit,kedy sa potom mala zacne prevraciat, sediet...ja uz mam z toho hroznu depku, uz ju aj kazdy den nechavam taku hodinku bez perinky, lezim s nou na zemi, davam ju na brusko, prevalujem...nech nie sme az take zaostale. Mirka, ak sa to do pol roka dava dole, ako sa to potom lieci??? Inac moja svagrina nosila perinku do roka a pol, aj s nou chodila, vraj chodila ako kacka...ja si to neviem predstavit, ved to musi byt strasne,ale teraz je v poriadku. No uz ma boli zaludok z toho, ja uz tu perinku nechcem davat... Moja teraz papa strasne casto aj 11x za den, uz som z toho zufala. Zatial mam mliecka dost, no neviem ako dlho. Alex, este dokrmujes UM? Kolko denne odsajes?

mirka907
4. jan 2010

Ivka no podla toho co som citala tak nasleduju remene, pripadne sadra, vyvesenie v nemocnici ci operacia...Tak ale ked som sa na to pytala ortopeda(konkretne na remene), tak vravel ze teraz su uz nove metody tak neviem. Idem 11.1 tak sa ho opytam. Mne sa mala pretaca, sice len do jednej strany ale aspon to..Tento tyzden jej perinku budem striktne nechavat cely den, aby to mala v pondelok co najlepsie...ale preste tak ako ty mam z toho hroznu depku.
Co sa papania tyka tam my jeme cez den 5krat a v noci 3krat. Niekedy papa len 5 minut a niekedy viac.. najviac vsak tych 12.

vlnka
4. jan 2010

Jooj baby nemyslite na to najhorsie hned...ja mam tiez strach,ale pevne verim,ze to do polroka dame dole.Ja malej pred kazdym prebaovanim davam perinku dole na polhodku a davame na brusko a kopkame si volne.Dianka sa otaca len na bok,este sa nevie uplne pretocit.A z bruska sa snazi,dvihne zadocek,ale este jej to nejde.Dokopy za cely den sme urcite 2-2,5 hodinky bez perinky.Viem,ze by som nemala davat dole,ale ma az srdce boli,ked vidim,aka je stastna bez nej a ja jej ju musim dat.
Mirka moja papa niekedy len 1-2min. a vacsinou 3min. na 1 prsniku.Zrejme jej to staci.Tiez som sa najprv bala,ci je to dost,ale cim je vacsia,tym rychlejsie vie vysat mliecko.
Alex ty sa liec pekne a papaj vela vitaminov,jes nejake ovocie?

desszi
4. jan 2010

ahojte,
dievcence co idete na ortopediu, drzim palce aby ste uz boli s babatkami ok.
alex, celin ti radi dobre, osciloccoccinum, nedam na to dopustit, aj ja sa s nim dopujem, a pomaha, aj preventivne, ked niekto v rodine sopli a kycha, uz aj si dam a nastastie nas to zatial obchadza (cez Vianoce bol aj drahy chory a ani pocas tutu-mutu som nic nechytila 😀 )
Babenky, vcera sa mi Dadko skotulal z gauca - tak som sa naplasila 😕 nastastie nic sa nestalo, aspon nepozorujem ziadne zmeny.

ivkaivka
4. jan 2010

desszi, vau, super, to uz sa tak pretaca? Teda super, ze sa pretaca, nie ze sa skotulal. Treba uz asi davat pozor, ze ? Moju obmedzuje vankusik, tak nehrozi.

desszi
4. jan 2010

ivka nepretaca sa az tak super, este je lenivy, a vlastne neviem ako spadol, ja som bola prave na zachode a mali ho dozorovat ocko s mojou mamou - jeden sedel pri nete a druha lustila krizovku - vyletela som ako strela z hajzla, ked zacal plakat, a chytila som riadny amok a sfukla Peta. padol na brusko ale neviem ako.

ivkaivka
4. jan 2010

desszi,hlavne je,ze je v poriadku. Nevadi, vies kolko tych padov este bude...si to uzijeme... 😅

capy
4. jan 2010

desszi neboj stalo sa to skoro vsetkym. mne sa to stalo pri obydvoch 😉 hlavne ze sa nic nestalo 🙂

mirka907
5. jan 2010

Desszi, verim ti ze si sa vyplasila..ked uz sme pri tych tragickych scenaroch tak mne sa mala vcera zacala dusit...Lezala na hracej deke a samozrejme pchala do ust plysove hracky z hrazdicky..ma tam jednu taku co ma dlhe labky...ja si v klude telefonujem s kamoskou pricom mala lezi pri gauci a zrazu pozeram ze mala uplne obelela a nevie sa nadychnut(strcila si nohu z tej hracky hlboko do krku)...tak som sa zlakla pustila telefon, brala malu na ruky a buchala ju po chrbte..bol to len okamih, raz dva ju to preslo ale ja som bola v soku este dlho...a kedze sme vcera boli na ockovani za ten kratky okamih mi stihlo prebehnut hlavou... doprdele zla reakcia na ockovanie..(kamoske totiz mala skoncila po druhej davke hexavakciny v nemocnici).... No a este sa mi pre istotu chvilku na to stihla pogrckat....to mi zas prebehlo hlavou doprdele 55 eurovy rotarix asi posiel!!!!Akoze uz viackrat jej zabehli vlastne sliny, naplo ju ked si strcila past do ust(jej oblubena cinnost) ale toto bol extrem!!!
Joj baby cim su deti starsie tym vacsiu blbost vedia vyparatit..Uz sa ozaj tesim ked zacnu byt mobilne...

ivkaivka
5. jan 2010

mirka, fasa, moja tiez vsetko pcha do pusy, no ja by som sa asi pototo z toho...hlavne, ze si pohotovo reagovala. No neviem si predstavit, ked zacne lozit a este ani nemame urobene zabradlie...asi ju priviazem na snurku. Dnes som jej rozsirovala vankusik, pretoze ma 17cm a ma mat 18, tak som jej tam nadstavovala take makke, uz to ma 18cm, neprotestovala, tak hadam to na tie dva tyzdne zaberie, pretoze ste ma vystrasili s tym sadrovanim, vyvesenim... joj ja uz jej to nechcem davat, aka bude zaostala, kedy bude sa pretacat, sediet.... neviem si to predstavit, ked jej to necha do roka, alebo da jej robit tie hrozne veci, asi sa zblaznim.

vlnka
5. jan 2010

Ja sa snazim davat na malu pozor a stale ju davam,co najdalej od okraja,aby mi nespadla.Manzel hovori,ze som az prilis opatrna a uzkostliva,lebo v tej perinke sa nema sancu otocit,ale vidim,ze robim dobre.Verim Mirka,ze si sa zlakla,hlavne,ze si jej to vcas vybrala....
Ivka preco ti ortoped neda perinku sirsiu?Nechapem preco si ju sama nadsivas.U nas to funguje tak,ze lekar mi da vzdy taku aku jej treba,ale len isty druh,ked chcem pevnejsiu musim si ju doplatit....a inak baby od dnes mame 24-ku.....tak toho 13.1. dufam,ze budu nozicky lepsie.Mirka ty si sa neopytala na tie nove metody?Ako inak sa to este riesi?

alexandrah
5. jan 2010

vlnka - ja milujem ovocie, mam ho kazdy den, som jablkovy kral!!!!!!!!
inak, baby, risko sa pretaca uz teraz, dame ho na brusko, a sup, a je na chrbte, a aj sam drzi hlavicku, no silak"!!!!!!!
ivka - ja mam teraz nejak menejmlieka, odsajem tak 200 ml, tak aj dokrmujem, risko zje tych 750 ml denne!!!! no dneska sila, uspavame ho od rana, a je tiez kazdu pol, az hodinu, cucka pomaly nejakych 30-60 ml ... no je to utrpenie!!!!!!! tak sa s muzom striedame!!!!! no risko je aj hodinu!!!!!!
mirka - to mi vela kolegyn povedalo, ze im babo spadlo z postele, proste je to okamih, tomu sa asi neda vzdy zabranit, nie ze by som ich ospravedlnovala, ale ze sa to mozno este stane... no snad nie!!! risko je tiez furt v perinke, odbaleny je iba na prebalovaku, alebo u mna. ale on je nejaky pokrocily vo vsetkom, hlavne pohyb, tak sa tiez "tesim" ked to takto pojde dalej, tak v pol roku zacne chodit 😎 😖 tak neviem, ci sa tesit, ci nie!!! no supli sme ho do kocika, reval, tak teraz je vo vibrujucom lehatku, zatial je 3 minuty ticho ... a mna boli hlava jak slak!!!!!!! inak, vy vsetky nosite tie ortopedicke perinky?? no my ideme k ortopedovi az koncom januara, skor nemal termin, tak riska pre istotu balim na siroko, aj ked v nemocnici vraveli, ze ma klby v poriadku ... ale nezaskodi, aspon mi neprecika veci ... teda niekedy sa mu aj to podari ... (no, niekedy dost casto ...) 😝

ivkaivka
5. jan 2010

Vlnka, neviem preco jej dava take uzke, asi to nema az tak vyklbene, alebo fakt neviem preco. Nadsivala som preto, lebo sme mali mat 18cm, no tu nevyrabaju, len 17cm a potom az 20cm-ortoped povedal ze dvadsiatka je velka, tak mame mat sedemnastku (predtym bola 16), dnes ma chytila depka, tak som to nadsila, mala to ani nepostrehla, dala som tam take makke, tak ju to ani netlaci, akurat nevojde do vybracneho kresielka, lezi v nom bokom, no jej to vyhovuje, lepsie sa jej pri tom zuzle rucicka 😀 -uz som zufala z toho zuzlania, tie slinky... podbradnik menim kazdu chvilu, az mam niekedy z toho nervy, pretoze tie slinky roztaha po tvari, niekedy ma az celo zoslintane a potom ma licka a krk cervene.
Alex, super, moja dva mesiace nechcela byt na brusku, mozno aj dlhsie,az na kupalisku mi ukazali ako na nu, aj ked beci jak diva, no teraz je to super, vydrzi tak 5min, potom place.
Alex, neskusali ste ist s nim von, ked ho nababusis, tak na 20min.moze, ja v tych mrazoch malu necham zrevat dnu, obleciem (samozrejme kvici jak sialena, lebo chce spat), ani nestihnem dat do kociara a uz spi. Vonku prejdeme kolecko, ak boli tie silne mrazy mala som ju von 3min. a potom mi spala vo verande-vypla som radiator, rozbalila ju,prikryla deckou a spinkala aj 4hodinky, takto to funguje kazdy den. Viem,ze dnu nepospi, tak von musime za kazdu cenu, ja chodim aj po dazdi, susedia na mna pozeraju jak na debila, no vyplati sa.
To odsajes za cely den 200ml, alebo na 1x? Pijes dost vody? Hlavne horuce caje a polievky.

alexandrah
6. jan 2010

ivka - teraz mi nejak ubuda mlieka, teraz za cely den 200 ml, zeby jak som bola trochu chora? pijem dost, ale asi si to musim viac strazit ...uz si pisem, kolko som vypila ... no skusim dat riska na balkon, dneska je tu svokra, a risko spinka skoro cely den, a v noci som ho uspavala od pol 3 do 5 ranbo, a potom bol o 7 hore, a tak ...

vlnka
7. jan 2010

Ivka my to kresielko tiez mame a mne sa tam mala vojde aj s tou perinkou co jej dali teraz.Nakoniec to nie je 24 ako som chcela,ale po premerani som zistila,ze ma 23cm sirku.Tak neviem,ci sa sestricka pomylila,alebo 24 nemali.Pre perinku bol manzel a on povedal,ze mu to odmerala a dala s tym,ze je to 24-ka.Dnes ideme na neurologiu kvoli zrenicke,ma ju 2x vacsiu ako tu druhu a ocne pozadie bolo o.k.Tak dufam,ze to bude aj po neurologickej stranke vporiadku.
Alex tych 200ml odsajes po kojeni,alebo len odsavas?Mliecko sa tvori najma v noci,tak skus Riska v noci castejsie prikladat a vraj ziadna odsavacka neodsaje tak dobre ako babatko,takze ak uz neodsajes,neznamena,ze nemas mliecko.

ivkaivka
7. jan 2010

alex, na teme nekojim, ale odsavam...radili, ze ak je menej mliecka a chceme zvysit tvorbu, treba si zobrat take 2-3 dni a odsavat hoci aj kazde 2 hodiny, to odsajes mozno len 20ml,po par dnoch sa laktacia rozbehne. Ja som to skusila, odsavala som kedy som len mohla a podarilo sa. Do teraz som odsala za cely den nejakych 680-700ml a vcera 780. Vyskusaj.
Vlnka, verim, ze neurologia dopadne dobre. Ta zrenicka..to je viditelne, na to ste prisli vy, alebo lekarka? Ja malej musim davat na vankusik este aj take ortopedicke gate na spevnenie, pretoze potvorka sa vie tak skopat, ze vankusik ma az pri kolienkach, tak sme to riesili takto, jej sa to sice nepacilo, robila cirkus, no do najblizsej kontroly musi vydrzat. Ja uz by som tak chcela, aby jej to dal dole. Uz minule som si robila nadeje, tak teraz si nerobim, nech nie som opat rozcarovana-no niekde v kutiku duse....

alexandrah
7. jan 2010

diky ivka, to je dobra rada, vyskusam!!!!!!!!!!!!!!! 😀 snad to pomoze!!!!!!!!!!

mirka907
8. jan 2010

Ivka, Vlnka..mne sa mala do kresielka vojde v pohode..Vlnka to ste boli na kotnrole skor, ci si len vyslala manzela nech sestricka predpise vacsiu perinku?Nam je tiez uz 22jka mala, ale do pondelka to vydrzime...
Vlnka aj my chodime na neurologiu..Viki mala po narodeni krvnu zrazeninu na mozgu..na kontorle po 3 mesiacoch bolo vsetko ok, akurat ze mame viac trenovat polohu na brusku. No a ja neurologicke hovorim ved trenujeme ale kedze ma mala perinku tak v nej.Tak ona ze ju mame davat kazde prebalenie dole a cvicit s nou.No tak si vyber...Kazdy doktor ti povie tak, aby jeho vysledky boli dobre..Budem davat perinku a na kontrole ma zjazdi neurologicka...Dam perinku dole a zjazdi ma ortoped...Joj pevne verim ze nam uz v ponedlok povolia davat ju aspon na par hodin dole...V noci nech perinka kludne ostane, aspon mala necestuje po postielke.

vlnka
8. jan 2010

Ivka na to,ze ma vacsiu zrenicku sme prisli my.Za denneho svetla je skoro rovnaka ako druha,len za sera sa zvacsi az skoro na velkost duhovky.
Mirka na neurologiu chodime aj kvoli tej zrenicke,ale od narodenia mala taky tras noziciek a ruciek,ale preslo to.Uz len chodime na kontroly.Vraj to boli abstinencne priznaky,lebo ja som cele tehotenstvo uzivala Magne B6.
Tu perinku aj ja davam pred prebalovanim dole,cca na 15-20 min. a trenujeme na brusku,prevalujeme sa a kopkame si....aby nebola taka zaostala.Myslim,ze sa nic za tu chvilku nemoze stat.Kludne ju na chvilku davaj malej dole.Aj Huk nam povedal,ze davat dole len pri prebalovani a kupkani.Takze mozes. 🙂
Inak Alex ja mam tiez problemy s dojcenim,poslednych par dni...zacala som malej davat Vigantol a ona ho neznasa.Reaguje nechutenstvom,tak posledny tyzden mi nechce vobec jest a tym,ze prestala sat,prestalo sa mi tvorit mlieko.Ja blba som neodsavala a teraz placem do vankusa,ze chcem dojcit aspon do roka.Skusam po kazdom kojeni odsavat,aj v noci tak dufam,ze sa to rozbehne.

ivkaivka
8. jan 2010

vlnka, drzim palce, nech sa mliecko rozbehne, neplac to tiez nie je dobre. Radsej odsavaj, bud v pohode.
Ja perinku davam dole ked prebalujem a asi hodinku pred kupanim, nech aspon trosku pokopka.

alexandrah
9. jan 2010

vlnka - no veru, ja dneska sa snazim odsavat castejsie, aj ked sme mali pol dna navstevu, tak to moc neslo, ale snad to pojde ... odsajem tak horko tazko 50 ml ...a medzi papanim sa snazime uz 2. den davat cajik, nesladeny, detsky, lebo inak zjedol skoro aj liter, a to je vraj vela, vraj ma zjest tak max. 600 ml za den ...este si kupim ten ricinus ...
inak, neviem, ktory somar pise, ze pri kojeni sa chudne, sak ja priberam jak slak, uplne na porazenie, a to jem posledne dni aj menej ... neviem ...a bez sladkosti, a podobne ...a to som bola uz 2 krat korculovat ... zeby svaly?? 😖 musim si kupit tie granule ricinus na kojenie ...

mirka907
11. jan 2010

Vlnka, Ivka tak sme bez perinky..Som strasne stastna...Akoze najprv som nepochopila ze uz nemusime davat...Urobil ultrazvuk a povedal ze tie uhly uz su tak ako maju byt ale ze musime prist este o mesiac kvoli jadierkam. Tak som sa ho opytala, ze ci mozme davat perinku aspon na par hodin dole...A on na to...uz ju vobec nebudete pouzivat, lebo perinka na jadierka vplyv nema a tie sa este do 9teho mesiaca vyvijaju. Jedine co treba robit je pravidelne cvicit a uz ani balit na siroko netreba...
Joj tak nech to teraz hlavne vyjde aj vam. Budem na vas hrozne mysliet.

ivkaivka
11. jan 2010

Mirka,este raz blahozelaaaaaaam. Parada, juchu, chu.... 😀 😀
Vlnka, vy kedy mate kontrolu? My buduci pondelok a uz teraz ma boli zaludok. Malu aj menej prebalujem, aby tu perinku mala co najviac,no aj tak si nerobim velke nadeje. Ale ked tak pozeram, ze Viktorke to uz dal dole, tak v kutiku duse.
Ozaj, ked tak rozmyslam, nam o uhle noziciek nic nehovoril, len stale pise, ze jadierka nevizualizovane. Tak potom neviem, nam tu perinku dava asi kvoli jadierkam. Boze on nam to necha do 9.mesiaca. Pana beka, sa zblaznim. Teda na lavej nozke nemala vizualizovane jadierka, pri poslednej navsteve na lavej nozke prave jadierko uz vizualizovane a lave nie...tak neviem. Bojim sa, co bude.

vlnka
11. jan 2010

Jeej supeer Mirka,ze ste uz zdraviii...velmi sa z vas tesim.Uz budete moct volne kopkat,otacat sa.
Ivka na kontrolu ideme v stredu,ale tiez tomu,ze nam da dole perinku nedavam velke nadeje...hoci by som si to velmi priala.
Alex ty korculujes?Vraj pri kojeni by sa nemalo cvicit,neviem co je na tom pravdy,ale som niekde pocula.A co sa tyka priberania a chudnutia,u mna to slo super dole.Nabrala som 13 a dole slo 16kg.Ale vam poviem,ze jem asi za troch.Ovela viac ako v tehotenstve.

mirka907
11. jan 2010

Vlnka, Ivka pevne verim ze perinka pojde dole aj vam. Budem na vas hrozne mysliet...
Ivka my mame v sprave pisany USG bilat. graf a jeho hodnotu...To ti hovori o tych uhloch...jadierka spomenul teraz prvy krat a na ich zlepsenie mame pri prebalovani cvicit...Pamatas sa?Raz som o tom cviceni pisala na prvorodickach...Ale vies co?Neboj!!! vsetko bude v pondelok ok...
Alex, Vlnka ja priberanie akosi neriesim teraz...Ja tiez hrozne vela jem...Ja si nemozem pomoct ale som furt hladna a stale mam chut na sladke...Ja som inac predtym vobec nejedla sladke a az posledny mesiac tehotenstva ma to chytilo a stale sa ma to drzi...ja som nabrala cca 7kg a tie boli hned po porode dole a odvtedy asi rovnaka vaha...

capy
11. jan 2010

mirka super ze uz nemate perinku. gratulujem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 to bude teraz volnosti

vlnka drzim v stredu palce 😉

a k vahe to je asi u kazdeho ine. ja mam stale plus 7 a uz mi to lezie na nervy. musim si dat asi neaku dietu a zacat cvicit 😠

vlnka
12. jan 2010

Mirka vy ste mali naposledy IIb-c tusim nie?Teraz mate aky stupen?Takze Hukova teoria o dlzke liecby sedi.Kiez by sme aj my mohli dat uz dole perinku.Zajtra sa uvidi 😒 Ty si tu perinku vobec nedavala malej dole?
Capy dakujeme,ze drzis palce.

ivkaivka
12. jan 2010

No ja asi tym co chcu chudnut zicam manzela. Ja teraz vazim 48kg. Jest mi nechuti, akurat pijem vela vody. Podotykam,ze pred sviatkami som vzila nejakych 51-52kg. Vlnka, zajtra na vas budem veeeelmi mysliet. Drzte sa a daj vediet.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre