Problémy s krčkom. Mám nádej na donosenie bábätka?

jankapo
3. jan 2008

Ahojte baby,
som v 23tt a mam problemy s krckom kvoli ktorym som uz bola v nemocnici, ale po par dnoch mi dali pesar a poslali ma lezat domov. Ze mam lezat a brat magnezium. Dnes som bola s prepustacou spravou u svojho lekara a mam pocit ze mi vzal poslednu nadej na uspesne donosenie babatka.
Preto sa chcem opytat, ci tu nie je niekto kto mal problemy v pomerne skorom stadiu tehulkovania a nakoniec to vsetko dobre dopadlo. 😨
Naozaj poctivo lezim s nohami vyssie a verila som ze to bude dobre...len teraz fakt neviem co si mam o tom mysliet...velmi sa bojim, mate niektora skusenost?
Dakujem za prispevky...

elia
3. jan 2008

Pozri tu, tema Skracovanie krcka - vacsina bab uz medzitym uspesne donosila babetka

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

zulok
4. jan 2008

JankaPO, hlavne mysli pozitivne, mne sa tiez skracuje, mam lezat. poznam pripady, kedy babo zachranili aj ked sa narodilo v 26 tt , 29tt a ze aj mensie. hlavne budeme oddychovat a mysliet pozitivne, dobre? 😉

marse
4. jan 2008

bbaulky tak do tohto klubu patrim aj ja, dr. mi povedala ze mam babo ulozene velmi nizko a tym tlaci na krcok co moze sposobovat predcasne otvaranie a tym nam aj hrozi oredcasny porod, tiez mi poradila vyzdvihnute nohy pri lezani, viac ani neviem co by som urobila. Len dufam ze to potiahneme co najdlhsie 😔

knobloska
4. jan 2008

JankaPO a jak je to konkrétně s tím tvým čípkem? Kdyby to bylo tak vážný, proč by tě pouštěli z nemocnice? Aby jsi doma předčasně porodila? Na "porodnice.cz" píše p. dr. Koucký o tomhle zkracování dost věcí. V podstatě by OG měl udělat stěr z porodních cest a poslat moč na kultivaci, jestli nejsou přítomny bakterie, které způsobují otevírání čípku. Zkracování je prý normální průběh a bylo by divné, kdyby se nezkracoval. Tvrdne ti břicho, popř. jak často? Taky se liší dost názory doktor od doktora. Já mám mimi strašně nízko od začátku, taky se mi zkracuje čípek, ale ani můj OG, ani 2 další dr. v nemocnici mi neřekli nic negativního. Prý je vše OK. Přitom tady Marse píše, že se čípek může "naléháním plodu" začít zkracovat a má ležet. Já jsem se ¨na to ptala dr. Kouckého a on mi napsal, že to tak nefunguje. Že pouhá gravitace rozhodně čípek nezkracuje ani neotevírá. A že mě vidí jako normální těhotnou. Takže jestli ti tvůj OG neřekl nic pozitivního, proč neležíš v nemocnici?

sue
4. jan 2008

Babulky, ja som od 23tt na rizikovom... najprv len magnesium, potom aj isoptin a solbutamol... no a včul nevieme malého dostať z bruška von 😵

jankapo
autor
5. jan 2008

Ahoj baby,super ze ste sa zapojili... 🙂 ono, ako pise knobloska, kazdy lekar tvrdi nieco ine a ja vlastne vobec neviem kde som... 😖 Moj obvodny lekar panikari, lekarka v nemocnici ma sice hospitalizovala, ale dala mi nadej, nato bola vizita, prisiel prednosta, dal mi pesar a poslal domov...Tak si vyberte...
Aky je moj stav? Hrdlo 1.5cm, polotuhe, uzavrete. Necitim ziadne kontrakcie ani tvrdnutie bruska- a ak aj nieco tomu podobne, max. 1 za den. Beriem magnezium 3x2 denne a len lezim, postrel mam podlozenu...
Dr.Koucky mi tiez pisal, aj ked to beriem trosku s rezervou, predsa len sa neda vysetrovat cez internet...on je proti zasahom do orgaznizmu tehotnej, aj proti pesarom...no ale odmietnite v nemocnici liecbu na zaklade rady lekara cez internet... 😕
marse, ako pises- dovodom u nas je pravdepodobne nizko ulozene babo, tesne nad krckom...
sue- presne to sme chceli pocut....dakujeme a drzime palceky, nech mas krasny zazitok z porodu a chlapciatko aj ty budete zdravucki.... 😵
Ja idem dnes na dalsiu kontrolu, tak som velmi zvedava.... 😒 ale optimisticka...

knobloska
5. jan 2008

Janka...samozřejmě, že jsi udělala dobře, že sis nechala dát ten pesar, když ti to radili doktoři. Píšeš, že hrdlo se ti neotvírá a nemáš kontrakce, tak to bych neviděla tak bledě. Četla jsem si starou diskuzi o CS, kam jsi taky přispívala, byla jsi myslím ve 20.tt a byla jsi na tom stejně. Takže za 3 tt žádné zhoršení, jestli jsem to dobře pochopila? Já jsem začínala s krčkem dost dlouhým (43mm) ve 22.tt, ale co 2tt. to zkrácení, takže ve 27+0 už jsem měla jen 31mm. Teď se taky bojim tam jít, o kolik se zase zkrátil. Prcek mi taky naléhá, už od začátku.
Možná nejsi úplně ukázkovej příklad toho, jak by měl být dlouhý krček, proto je tvůj OG vystrašenej, ale myslím si, že doktoři v nemocnici se setkávají s případama, kde je těhu opravdu ohroženo, takže mají větší nadhled. Určitě by tě neposlali jen tak domů, neboj. Znám případ, kdy holka chodila 6týdnů otevřená na 3 prsty a nic. Každá jsme úplně jiná.

jankapo
autor
5. jan 2008

knobloska, prave som prisla z nemocnice z tej kontroly...a presne o tom to bolo ako pises, lekarka ma tam uuuzasne podporila, ze take pripady su a vydrzia...dokonca ze citit ze poctivo lezim s nozkami hore, ze dnes necitila babo naliehat, ze sa to tam uvolnilo...tak som na seba velmi hrda, ze zatinam zuby a vidiet vysledky....na monitore neboli ziadne kontrakcie, aj to potesi...uz budem na kontroly chodit len k nej, na bezne testy k sestricke do poradne...
Vies, ja som preto otvorila novu temu,aby sa zapojili take baby, ktore s tym maju skutocny problem a potrebuju podporu...v teme o CS sa miesali aj baby co mali tesne pred porodom a tam uz je to normalne...
knobloska a ty citis kontrakcie, ci tvrdnutie bruska? neboj sa, a setri sa...si na PN? ty si uz z najhorsieho vonku, aj ked nikto nechce predcasne narodene babatko, to ja viem...
marse- vies, len teraz mi napadlo...ja som bola na poradni v 15tt- vsetko idealne, resp. nevaroval ma...len predpisal magnezium, mozno sa tam uz nieco dialo, ale nechcel ma vystrasit a potom v 19tt a uz krcok len 1.5cm...ak chces predist komplikaciam, maximalne sa setri a aspon v noci spi s vyvysenou postelou a to min. 10 cm...tiez by som na tvojom mieste brala magnezium, nemoze uskodit...ty mas uz dietatko, tak asi polihovat velmi nemozes,ale urcite sa setri a vyuzi kazdu chvilku, aby si si lahla- nie sadla, lebo aj vtedy babo tlaci...
drzim nam vsetkym palce, piste, ako sa vam dari....

knobloska
5. jan 2008

No tak vidíš. Neboj se, to už spolu nějak doklepete. Já jsem probrečela celý období kolem 20. až 26.tt, protože jsem fakt cítila, že to mimino se tlačí dolů. Ani jsem se nemohla postavit. Ne že by to teď bylo lepší, ale stejně se s tím nedá nic dělat, tak už brečim jenom někdy ☹ . Je dobře že ležíš a moc gratuluju k lepšímu výsledku.Mně břicho tvrdne už dlouho, dr. mi řekl, že je to tím, že jsem velmi štíhlá a více to vnímám. PN mám. Uděláš moc dobře, když budeš chodit na kontroly do nemocnice, určitě mají s "nestandardníma" těhotnýma víc zkušeností. Tak se nestresuj, když se nezhoršuješ, bude to v pohodě.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre