Rizikové tehotenstvo

medvedik21
23. nov 2006

🙂
Od začiatku na doma

geegee
18. jún 2008

ahojte...

meno este nemame pre maleho...rozhodujeme medzi Miskom, Tomasom a Lukasom. Tak mozte hlasovat 😀

Na poradni bolo fajn, povedala som, ze sa mam dobre, tak ma ani nepozeral. Akurat, ze mi neurobili krvny obraz, lebo moja krvicka bola koagulovana - tak musim prist este raz 😠 A to som mala modrinu 12cm dlhu po poslednom odbere ☹

graziela
18. jún 2008

Ahojte,
opat sa ozyvam len tak v kratkosti...prepacte, ale nestiham precitat vsetky vase prispevky a mozno sa budem s niecim aj opakovat, dufam, ze mi bude odpustene...
Avanka a vsetky ostatne, ktr. caka spinal - BOL TO NAJUZASNEJSI POCIT,ked som mohla drobceka vidiet hned po narodeni...Ten spinal bol fakt super, aj to zavadzanie bolo dost rychle, po cely cas sa so mnou hlavne anesteziologicka rozpravala, o rodine, detickach, byvani a pod., aj dr. srandovali, som sa na tom stole normalne aj pobavila, nemala som ziadne obavy, bola som velmi dobre naladena, ani mi nemuseli davat ziadne lieky na zvladnutie vedlajsich priznakov narkozy, co bezne davaju (pokles tlaku, pocit na zvracanie apod.), za co ma dr. aj patricne pochvalila, ze taku mamicku tam uz davno nemali, ze som mozno druha za jej posobenia (bola to mladucka doktorka, ktr. byva o par blokov vedla, sme zisitli pocas rozhovoru)...Aj mi pekne opisovala, co prave so mnou robia, ja som sa pytala, ze kolko vrstiev mi tam siju, ze som si to pozerala na internete a dr. sa smial, ze raz ratal aj poces stehov, ze vraj 240 ... 😀 Ked mi maleho vytiahli, dr. zasrandoval, ze "ahoj mama, tu som" a ukazal mi ho ponad plachtu...super pocit to bol, take male uvrestane babo na mna kuklo, este z neho aj kvapkalo...bolo to sice len na par sekund, ale hned som ident., ze Jurko je cely tatino 🙂 Potom ho odniesli na novorod., a o chvilu opar doniesli, povedali miery, ze je vsetko v poriadku a mohla som ho mat este chvilku pri sebe...Joj, fakt uzasny zazitok 🙂 🙂 🙂
Co sa tyka jazvy, uz teraz ju absolutne necitim, ked si to porovnam s 1.sekciou, bolo to 1 000000000000:1...Uz hned 1.noc som si lahla aj na boky, na 2.den rano som vstala, prijimala navstevy...no vlasntne vstala som uz po 5 hod., lebo som mala problem sa vycikat do misy, tak som musela zijst z postele a vycikat sa na takej stolicke...Vedela som, ze hybat sa musim, aj ked to islo zo zac. cez bolest...Hned na 2.den som si maleho prikladala k prsniku po sediacky, lebo lezat as mi este tak dobre nedalo, ale tak na 3-4.den uz aj to sa dalo, a doma uz teraz inaksie ako po leziacky ani nekojim, nasla som si pohodlnu polohu, je to super. Trosku sa Jurko este zlosti, ked mu to nejde na 1.krat(prisatie sa), hlavne na pravom prsniku, lebo tam je bradavka trosku viac vpadnuta, ale zvladame to a hlavne sme sa nevzdali... 🙂 🙂 🙂
Takze tolko moj pribeh, postupne budem pridavat podrobnosti...
Mavajte sa zatial krasne 🙂 🙂 🙂

dadulienka2404
18. jún 2008

dnes som zacala 34 tyzden tak som si to trosku v profile upravila aby som kolo niku mala lepsi tyzden blizzsi mojmu ozajstnemu.

avanka
18. jún 2008

Ahojte, Grazi, fakt sa tesim, vdaka za povzbudenie 😀 Este 4 dni
Lubi, to je super, ja si myslim, ze sa nasim babatkam u maminiek paci 🙂
Dadi, aj ty uz sa blizis k finale, tak sa sanuj
Ja som bola dnes este u zubara, cele tehu som to odkladala, ale vcera sa mi zlomilo zo zuba, tak som musela dnes zajst, na pocudovanie mi nenasiel ani 1 kaz a potom vraj sa zuby v tehotenstve kazia 🙂
Ten zaseknuty nerv v pravej nohe boli jak fras, tak to po porode budem musiet nejako poriesit, vsak uz 5 den len kulham a to mam brata neurologa

avanka
18. jún 2008

Geegee, 1 hlas davam Lukaskovi 😀

dadulienka2404
18. jún 2008

geegee ja tak isto jeden hlas Lukaskovi.ja napr.chcem jakubka ale moj manzel silou mocou nikolas tak to nechavam na nho. 😉

dadulienka2404
18. jún 2008

avanka ja som si ten rok chcela dat opravit zuby pretoze to ze tehotenstvo kazi zuzby je pravda mne znicili tri ale nemozem pretoze som tehotna tak ked az potom.

avanka
18. jún 2008

Dadi a ved som niekde citala, ze uz je aj injekcia, ktora je vhodna pre tehotne 🙂

dadulienka2404
18. jún 2008

neviem ale teraz toto tehotenstvo ma akosi zuzby nebolely tak som neriesila.ale potom uz si dam robit joooooooooj ja sa tak bojiim zubaaara ☹ ☹ ☹

bibianna
18. jún 2008

dievčatá, mávate niektoré bolesti brucha ako pri menzes? Som v 32.tt

sue13
18. jún 2008

Ahojte 🙂 Tak HCG mam 8200 co je vraj super v mojom prirade 🙂 A mozu to byt aj dvojicky 😵 To by bolo skvele 😵 Dakujem Vam za podporu, velmi mi to pomaha. papa 😉

dadulienka2404
18. jún 2008

ano je to normalne roztahuje sa maternica.myslim ze to je normal. 😉

avanka
18. jún 2008

Sue, to je parada 😀 😀 😀

sue13
18. jún 2008

Avanka je 🙂 Obrovsky kamen mi padol zo srdiecka 😅 .....

avanka
18. jún 2008

Tak len oddychuj, lez, citaj a nic nerob...aspon do konca 3 mesiaca...nech sa o teba vsetci staraju, ved si to zasluzis a my ti budeme aj s Lukynkom drzat palceky 😀

lubkagaa
18. jún 2008

ahojte: grazielka: super sa to cita, ako to opisujes. Ja dufam, ze budem rodit normalne, aj ked sa toho urpiemne aj bojim, potom opisem ja moje zazitky 🙂, dufam budu pozitivne.
sue: to je super s tymi vysledkami...len nech mas co najviac pozitivnych infomracii 🙂.
inac ja hlasujem tiez za Lukasa: to je take pekne meno, ale zavisi, aj ake mas priezvisko, napis.

Ja mam inac zasa po vysetreni vytok tmavy, vraj je to normalne po vysetreni. Aj tebe Avanka sa to stava?

avanka
19. jún 2008

Lubi, ja som to este nemala, ale aj svagrina mi tiez vravela, ze ked ju doktor vysetroval vnutorne, ze vzdy krvacala a ked to do 24 hodin ustupi, je to vraj normalne 🙂

moni1412
19. jún 2008

bibiana ja som mala take bolesti myslim ze presne v tom tyzdni. to ma akurat pustili z nemocky a doma mi zacali.... skusala si sa pytat gynekologa? ale ked si tak spominam, ja som ich mala od zaciatku, preto som bola PN.... v tom 32 tt to zacalo viac

sue super 🙂 😵 😉 dvojicky? krasne 😵 mate v rodine dvojicky?

geegee
19. jún 2008

lubkagaa a neodisla ti zatka? Ci to mavas vzdy, ten vytok?

...a priezvisko pisat nechcem, co ked ma tu niekto objavi 😀 😉

dadulienka2404
19. jún 2008

babenky opravujem nas syncek sa bude valat jakub 😀 😀 😀 konecne to manzel schvalil.silou mocou chcel nikolasa vlastne ani neviem preco.ale vela ludi ho odhovaralo a aj ja hoc keby na tom trval bol by nikolas.pretoze dohoda bola chlapec meno da on a dievca dam ja 😉 takze asi tak.mam sa v celku dobre.dnes som bola s malym na kontrolu na plucnom/on je alergik a ma nabeh na astmu/tak mu doktorka predpisala nove silnejsie spreje pretoze sa mu stav od decembra zhorsil.sa mi rozum zastavuje ze ake su drahe lieky pre astmatikou a alergikou 😒 😒 😒

lubkagaa
19. jún 2008

ahojte babenky: ten vytok mavam skoro vzdy po vysetreni, skor som mavalaajzrazeniny krvi, co zo mna isli. Aj som najskor rozmyslala, ci to nie je zatka, lebo dneska este trosku stale spinim, no ved uvudim. Hadam by ale prisli bolesti, ak by to bolo o tom alebo aspon plodova voda 🙂.
geegee: priezvisko som skor kvoli tomu,lebo napr. my sme vyberali meno aj tak, aby nam pasovalo s priezviskom a aby celkovo vyzeralo prijemne.
🙂

avanka
19. jún 2008

Dadi, to je fajn, Jakubko je krajsie meno 🙂
My sme dnes boli u kamosky, ktora ma 16 a 2 mesacne dcery, no bol to zaberak....a este ta mladsia dost plackala, tak som si hovorila, ze ked mi bude Lukasko tak plakat, co ja s nim budem robit ☹
Ale ono to asi pride samo a mama ma vraj materinsky instinkt 🙂

lubkagaa
19. jún 2008

avanka: nemusis sa vobec bat 🙂 podla mna kazda mamina postupne pride na fintu fn, ako na drobca 🙂

avanka
19. jún 2008

Ja len dufam...dnes sa mi Rastik smial, ze ci striham meter, to sa tak tesim, ze uz len 3 dni a uz budeme spou 🙂

lubkagaa
19. jún 2008

dadulienka: a je tvoj maly mliecne vyrobky? Totiz znama prisla na to, tiez maly bol casto chory a podobne a tiez povedali, ze je alergik a neviem co, ale nakoniec bola u doktorky, ktora sa zaobera stravovanim. A pozmenili stravu malemu a normalne sa to zlepsilo, napr. konkretne on nesmie vobec mlieko kravske, lebo to sposobuje aj zahlienenie a od vtedy maly nebyva chory. Takto to znie jednoducho, ale bolo tam toho viac.
Minule som aj nasla, ze napr. baza cierna je super liek pre ludi so silnou sennou nadchou. treba poskusat mozno aj taketo nieco alternativne, lebo lieky su aj velmi drahe a aj postupne stracaju ucinnost.

lubkagaa
19. jún 2008

sue: az teraz som si spatne precitala, ze vyzera,m ze budes mat dvojicky, to je super 🙂. Mojmu manzelovi vestkyna vestila, ze udajne tiez bude mat dalsie, tak pripadne mi popises, ake je to 🙂. Hlavne sa drzte, nech je vsetko ako ma byt 🙂

dadulienka2404
19. jún 2008

lubi jemu vysla alergia na roztoce na pele a na plesne cize vsetko co teraz kvitne mu drazdi priedusky.a este k tomu nabeh na astmu co zname ze ju este nema ale urcite bude mat len este sa nevie kedy 😒 co uz. aco sa tyka liekov rok a pol bral jedne a tie iste bol dobry nechorlavel no a od decembra je to horsie.tak skusa dalsie 😖 Avanka ja som mala u seba krsna mala 3 mesiace nechali mi ju na 4hod.no katastrofa bola som v pomykove nevedela som co s nou ale viem ze keby to bolo moje urcite viem pretoze svoje dieta mas uz odzaciatku poznas ho a ako pises materinsky instinkt 😉 😉 😉 😉

lubkagaa
19. jún 2008

dadulienka: to mas veru veselo, vela je toho.

dadulienka2404
20. jún 2008

on nebol taky chory to vsetko sa zacalo ked som sa chcela rozvadzat a moj drahy exmanzel si zacal narokovat na deti.do vtedy sa o ne nezaujimal ale ine mu nenapadlo ako sa so mnou stretavat.zil so svojou matkou a sestrou v jednej izbe a bral ich tam ako spodina bez penazi zbierali spaky po vonku a tabak z nich fajcili zabaleny v novinach.a si zoberal traja ked toto zafajcili a nevyvetrali....musel to dychat.je to aj vina socialky mna jak kontrolovala a na moje prosby ze tam deti iba trpia sa ani nesli pozriet ako tam z detmi je iba mi povedali ze ako rodicia mame rovnake prava.no a od vtedy je maly stale chory.co uz 😉 😉 😉 😉

avanka
20. jún 2008

Ahojte, ako sa dnes mate? Ja som si musela na chvilku sadnut, lebo ma strasne bolia kriza ☹
Chcem si pred odchodom do porodnice dat este byt do poriadku, varim zeleninovu polievku, robim na veceru zapekane palacinky a nakladala som do pacu kuracie spizy, zajtra idem poslednykrat na dlhu dobu na zahradu a chceme grilovat 🙂
A to ma este caka zehlenie....
Ale nestazujem sa, ved v nemocke sa naezim az az 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre